blondynkaax3
blondynkaax3
  8 listopada 2008 (pierwszy post)
Hejka :)
Mam kuzynkę rok młodszą ode mnie, teraz jest w 3 gimnazjum i zastanawia się, jaką szkołę ma wybrać...
Niedawno prosiła mnie o radę. Ja chodzę do liceum, jednak uważam ze technikum jest lepszą szkołą, ponieważ ma się zawód i można też iść na studia.
Sama nie wiem, co jej doradzić. ;/
Oczywiście ostateczna decyzja będzie należeć do niej, jednak chciałabym jej jakoś doradzić.
Co jest według Was lepsze? Liceum czy technikum??

__
jeszcze coś: dlaczego tak dużo osób kończących studia nie potrafi znaleźć pracy podczas gdy osoby, które skończyły zawodówkę maja najlepsze auta i swoje domy, a ci po studiach nawet jeśli maja pracę to muszą się martwić jak przeżyć "od pierwszego do pierwszego"?? Mam pełno takich osób w rodzinie...
DYNAMI3
Posty: 5505 (po ~204 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
DYNAMI3
  9 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: po liceum i tak i tak musisz iść na studia (o ile zdasz maturę)

musisz-niemusisz, obowiązku nie ma, natomiast faktem jest że po liceum bez studiów jest dosyć ciężko, zwłaszcza w Polsce - i raczej naturalnym jest kontynuowanie nauki na uniwersytecie po zaliczeniu ogólniaka

:tak:
baskas4
baskas4
  9 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: a po liceum i tak i tak musisz iść na studia (o ile zdasz maturę)

w liceum przygotowują tylko do matury, więc fakt faktem każdy tam zda.
Chyba, że ktoś już całkowicie oleje sobie naukę, ale wtedy chyba trafił do liceum przez przypadek
MadeInHollywood
MadeInHollywood
  9 listopada 2008

zawsze po LO zamiast na studia możesz iść do szkoły policealnej.

kassiullkaxDD
kassiullkaxDD
  9 listopada 2008
no wlasnie ja za rok tez sie wybieram do sredniej szkoly .ale niewiem co wybrac. czy Liceum Profilowane czy Technikum . ale jestem chyba bardziej za technikum [ co z tego ze rok dluzej] poniewaz ma sie zawod odrazu po szkole i mature . jak sie bedzie chciala uczyc dalej do do liceum moze isc ale po technikum rozniez. i wydaje mi sie ze technikum lepsze bo sa praktyki i sie juz przyucza do zawodu po woli i jest na pewno latwiej . ;D ale ostateczna decyzja nalezy do niej
xMadaFuckaPrincesx
xMadaFuckaPrincesx
  9 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: teraz jest w 3 gimnazjum

ja niestety tez:and:
juz dwie szkoly mam wybrane x)
wychowawczyni powiedziala ze zmarnuje sie w LP :ninja:

a co do Twojej kuzynki to zalezy czym sie interesuje :woot:
wiadomo ze nie wyslemy jej na profil chemiczno-biologiczny jesli tego nie nawidzi :and:
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  9 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Co jest według Was lepsze? Liceum czy technikum??

w Liceum masz mniej przedmiotów i ogólnie.. oprócz matury nie masz nic
w technikum uczysz się więcej .. zdobywasz tez jakiś tam dyplom
a jeśli chodzi o pracę .. to w naszych realiach .. nie koniecznie wykształcenia jest najważniejsze
od wiedzy bardziej się liczą znajomości

Konto usunięte
Konto usunięte: jeszcze coś: dlaczego tak dużo osób kończących studia nie potrafi znaleźć pracy podczas gdy osoby, które skończyły zawodówkę maja najlepsze auta i swoje domy, a ci po studiach nawet jeśli maja pracę to muszą się martwić jak przeżyć "od pierwszego do pierwszego"??

po zawodówce teoretycznie masz juz zawód
do tego uczysz się krócej .. niż LO + studia
gdy jedni siedzą i się kształcą inni w tym czasie.. nabijają EURO za granicą
...Ignorance is bliss...
darekwroc71
darekwroc71
  9 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: powiedzieli nam również, że po podstawowej maturze marne szanse abyśmy dostali się na studia;p


To nie jest do konca prawda...
Jest wiele sposobow jak sie dostac na dobre studia wlasnie po maturze podstawowej..
Ja np. jestem w tech. informatycznym...Planuje wybrac sie tez na studia o tym wlasnie kierunku...dodam ze ta uczelnia jest najlepsza w polsce...ale za samo to ze jestem w technikum informatycznym dostaje dodatkowe punkty...w 3 klasie moge chodzic na jakies dodatkowe zajecia do tej uczelni przez 1 semestr co daje mi kolejne punkty..dodac do tego punkty za mature podstawowa i sie dostaje..Nawet Ci po LO i z napisaną dobrze maturą rozszerzoną nie mają wiekszych szans zeby sie dostac zamiast mnie po technikum..

Na kazda uczelnie jest jakis sposob. :)

Ze swojej strony polecam technikum....Ale najlepiej isc na jakis profil ktory Cie chociaz troche interesuje bo tak to nie ma sensu tam siedziec...

Takze polecam technikum...
AroundMyLife
AroundMyLife
  9 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: siwulka1020


Konto usunięte
Konto usunięte: xXssweeteyessXx

ooo Wy też na hotelarstwie?
fajny kierunek,nie?
AroundMyLife
AroundMyLife
  9 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: zawsze

:nie: zawsze.
bo co jeśli nie zdasz egzaminu zawodowego?
masz rok w plecy,bo gdybyś była w liceum to już na studiach byś była!
thomas893
thomas893
  9 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: bo co jeśli nie zdasz egzaminu zawodowego? masz rok w plecy,bo gdybyś była w liceum to już na studiach byś była!

nie rozumiem stwierdzenia "rok w plecy"... po technikum ma się dużo większą wiedzę z zawodu niż jakikolwiek osobnik kończący liceum, więc na starcie w szkole wyższej jest w lepszej sytuacji ;]
DYNAMI3
Posty: 5505 (po ~204 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
DYNAMI3
  10 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: masz rok w plecy

a to jest jakiś odgórnie narzucony termin wykonania zadania jakim jest zdobycie wykształcenia i zrobienie kariery? :woot:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.