blondynkaax3
blondynkaax3
  8 listopada 2008 (pierwszy post)
Hejka :)
Mam kuzynkę rok młodszą ode mnie, teraz jest w 3 gimnazjum i zastanawia się, jaką szkołę ma wybrać...
Niedawno prosiła mnie o radę. Ja chodzę do liceum, jednak uważam ze technikum jest lepszą szkołą, ponieważ ma się zawód i można też iść na studia.
Sama nie wiem, co jej doradzić. ;/
Oczywiście ostateczna decyzja będzie należeć do niej, jednak chciałabym jej jakoś doradzić.
Co jest według Was lepsze? Liceum czy technikum??

__
jeszcze coś: dlaczego tak dużo osób kończących studia nie potrafi znaleźć pracy podczas gdy osoby, które skończyły zawodówkę maja najlepsze auta i swoje domy, a ci po studiach nawet jeśli maja pracę to muszą się martwić jak przeżyć "od pierwszego do pierwszego"?? Mam pełno takich osób w rodzinie...
Hope
Hope
  8 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Oczywiście ostateczna decyzja będzie należeć do niej, jednak chciałabym jej jakoś doradzić. Co jest według Was lepsze? Liceum czy technikum??

To zależy, jeśli nie jest jeszcze zdecydowana, co chce w życiu robić, moim zdaniem liceum to taki czas na zastanowienie się...

Konto usunięte
Konto usunięte: dlaczego tak dużo osób kończących studia nie potrafi znaleźć pracy podczas gdy osoby, które skończyły zawodówkę maja najlepsze auta i swoje domy,

Dorabiają sobie na boku? :ziober2: . Albo mają bogatych partnerów ;x
pubaj
pubaj
  8 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Liceum czy technikum??

w technikum uczy sie rok dłużej i ma bardzo dużo przedmiotów!
jeżeli ma głowę do liczenia,wzorów to może iść do ekonomicznego ;P
ja tam chodzę do LP na socjalny i nie narzekam ;P
doszła mi tylko socjologia i psychologia,a chce iść potem na studia resocjalizacyjne ;p
(:
siwulka1020
siwulka1020
  8 listopada 2008

chodzę do technikum hotelarskiego i powiem że jest strasznie dużo przedmiotów zawodowych... i podobno egzamin zawodowy jest cięższy od matury. ale co racja to racja po technikum możesz mieć i zawód i maturę a później studia. Ja np sie ciesze ze wybrałam technikum, niby rok dłużej ale wielu ciekawych rzeczy można sie nauczyć:)

a z resztą też zależy czym Twoja siostra się interesuje... bo to od niej zalezy na jaki kierunek ma iść.

xXssweeteyessXx
xXssweeteyessXx
  8 listopada 2008

ja chodzę do technikum i jestem zadowolna, ze po 4 latach nauki mam i zawód i maturę - teoretycznie :) dodatkowo jakieś doświadczenie po praktykach. Nie muszę iść na studiach, bo będę miała dosyć dobry zawód- hotelarz. Ale faktem jest to że jest dosyć trudno, czasami bardziej niz w liceum. Bo musisz opanować cały materiał z liceum i dodatkowo zawodowy. A przedmiotów jest dosyć dużo około 20-stu. Nooo i jeżeli ktoś myśli ze w technikum nie trzeba się uczyć to się myli... egzamin zawodowy jest dosyć trudny.

goosiaxd
goosiaxd
  8 listopada 2008

to zależy, co ona planuje w życiu.
sama za niedługo będę wybierać szkołę i jak na razie jestem za liceum, bo trwa 3 lata, a technikum rok dłużej. po za tym z tego zawodu który będę mieć po technikum i tak nic mi raczej nie przyjdzie, tak czy tak trzeba będzie iść na studia.

xXssweeteyessXx
xXssweeteyessXx
  8 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: sama za niedługo będę wybierać szkołę i jak na razie jestem za liceum, bo trwa 3 lata, a technikum rok dłużej. po za tym z tego zawodu który będę mieć po technikum i tak nic mi raczej nie przyjdzie, tak czy tak trzeba będzie iść na studia.

zawsze masz jakiś zawód, zabezpieczenie. A co będzie jak Ci się coś nie powiedzie, odejdzie Ci ochota na studia? Gdybyś nie poszła na studia, musiałabyś zrobić dodatkowo technikum 2 letnie ...żeby mieć jakiś zawód. A tak to zawsze będziesz miała urozmaicone wykształcenie.
Maaaartaa
Maaaartaa
  8 listopada 2008

Ja raczej wybieram się do liceum ;D Ale nie wiem czy jest lepsze xd
Może.. powiedz jej co Ty o tym myślisz a ona niech sama zdecyduje ;D

goosiaxd
goosiaxd
  8 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: zawsze masz jakiś zawód, zabezpieczenie. A co będzie jak Ci się coś nie powiedzie, odejdzie Ci ochota na studia? Gdybyś nie poszła na studia, musiałabyś zrobić dodatkowo technikum 2 letnie ...żeby mieć jakiś zawód. A tak to zawsze będziesz miała urozmaicone wykształcenie.

jakieś zabezpieczenie owszem, jednak planując np zawód nauczyciela lepiej wybrać liceum moim zdaniem
blondynkaax3
blondynkaax3
  8 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: xXssweeteyessXx: zawsze masz jakiś zawód, zabezpieczenie. A co będzie jak Ci się coś nie powiedzie, odejdzie Ci ochota na studia? Gdybyś nie poszła na studia, musiałabyś zrobić dodatkowo technikum 2 letnie ...żeby mieć jakiś zawód. A tak to zawsze będziesz miała urozmaicone wykształcenie.jakieś zabezpieczenie owszem, jednak planując np zawód nauczyciela lepiej wybrać liceum moim zdaniem

Ona nie chce być nauczycielka ;]
Zreszta po LO można też mieć masę innych zawodów, jeśli się skończy studia...
ja jestem w LO i bynajmniej nie chcę zostać nauczycielką ;]
goosiaxd
goosiaxd
  8 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Ona nie chce być nauczycielka ;] Zreszta po LO można też mieć masę innych zawodów, jeśli się skończy studia... ja jestem w LO i bynajmniej nie chcę zostać nauczycielką ;]

ja taki przykład podałam
jasne, że można masę zawodów wykonywać :D
thomas893
thomas893
  8 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: i podobno egzamin zawodowy jest cięższy od matury.

matura przy egzaminie zawodowym to mały pikuś ;]

ja tam od zawsze jestem za technikum ;]
Maaaartaa
Maaaartaa
  8 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte:

też tak sądze ;D
xXssweeteyessXx
xXssweeteyessXx
  8 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: jakieś zabezpieczenie owszem, jednak planując np zawód nauczyciela lepiej wybrać liceum moim zdaniem

no to jest moje osobiste zdanie na ten temat, dlatego ja wybrałam technikum.

Pamiętajmy, że nie zawsze w życiu jest tak jak chcemy. Skąd wiesz, że za parę lat będzie Cię na studia stać. Że je ukończysz.
goosiaxd
goosiaxd
  8 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: też tak sądze ;D

:D:D:D
słit
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.