Karolina
Posty: 3291 (po ~114 znaków)
Reputacja: -5 | BluzgometrTM: 82
Karolina
  4 listopada 2008 (pierwszy post)

Prosiłabym żeby ktoś sprawdził , gdzie popełniłam błąd ( o ile tak owy jest )

13x-8(3x-2)= -7x-5(12-3x)
13x-24x+16 = -7x-60+15x
13x-24x+7x-15x= -16-60
-19x= -76
x=4

w odpowiedziach jest , że ma wyjść wynik 5 .. także nie wiem czy błąd w druku czy ja coś źle policzyłam :and:

Powyższy post wyraża jedynie moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów,bez podawania przyczyny.
kaziudarek87
kaziudarek87
  4 listopada 2008

Wysokość ostrosłupa prawidłowego czworokątnego jest równa 8. Krawędź boczna jest
nachylona do płaszczyzny podstawy pod kątem °40 . Oblicz objętość tego ostrosł upa.

Karolina
Posty: 3291 (po ~114 znaków)
Reputacja: -5 | BluzgometrTM: 82
Karolina
  4 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Wysokość ostrosłupa prawidłowego czworokątnego jest równa 8. Krawędź boczna jest nachylona do płaszczyzny podstawy pod kątem °40 . Oblicz objętość tego ostrosł upa.

my ci całego rozwiązania nie będziemy podawali ;)
zrób sam, napisz rozwiązanie tu, i wtedy dostaniesz odpowiedź, bądź też wskazówki
Powyższy post wyraża jedynie moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów,bez podawania przyczyny.
kaziudarek87
kaziudarek87
  4 listopada 2008

tylko ze nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić

Karolina
Posty: 3291 (po ~114 znaków)
Reputacja: -5 | BluzgometrTM: 82
Karolina
  4 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: tylko ze nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić

próbuj :)
to jest łatwe wystarczy pomyśleć.
poza tym trzeba kombinować tyle aż się rozwiąże .
ja potrafię siedzieć z godzinę nad jednym przykładem aż wyjdzie mi odpowiedni wynik
Powyższy post wyraża jedynie moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów,bez podawania przyczyny.
oXxMaRiEtTaxXo
oXxMaRiEtTaxXo
  4 listopada 2008

Obydwa dobrze.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.