xXxturkaxXx
xXxturkaxXx
  4 November 2008 (pierwszy post)
Prosiłabym żeby ktoś sprawdził , gdzie popełniłam błąd ( o ile tak owy jest )

13x-8(3x-2)= -7x-5(12-3x)
13x-24x+16 = -7x-60+15x
13x-24x+7x-15x= -16-60
-19x= -76
x=4

w odpowiedziach jest , że ma wyjść wynik 5 .. także nie wiem czy błąd w druku czy ja coś źle policzyłam :and:
kaziudarek87
kaziudarek87
  4 November 2008
Wysokość ostrosłupa prawidłowego czworokątnego jest równa 8. Krawędź boczna jest
nachylona do płaszczyzny podstawy pod kątem °40 . Oblicz objętość tego ostrosł upa.
xXxturkaxXx
xXxturkaxXx
  4 November 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Wysokość ostrosłupa prawidłowego czworokątnego jest równa 8. Krawędź boczna jest nachylona do płaszczyzny podstawy pod kątem °40 . Oblicz objętość tego ostrosł upa.

my ci całego rozwiązania nie będziemy podawali ;)
zrób sam, napisz rozwiązanie tu, i wtedy dostaniesz odpowiedź, bądź też wskazówki
kaziudarek87
kaziudarek87
  4 November 2008
tylko ze nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić
xXxturkaxXx
xXxturkaxXx
  4 November 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: tylko ze nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić

próbuj :)
to jest łatwe wystarczy pomyśleć.
poza tym trzeba kombinować tyle aż się rozwiąże .
ja potrafię siedzieć z godzinę nad jednym przykładem aż wyjdzie mi odpowiedni wynik
oXxMaRiEtTaxXo
oXxMaRiEtTaxXo
  4 November 2008
Obydwa dobrze.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.