xXxturkaxXx
xXxturkaxXx
  4 listopada 2008 (pierwszy post)
Prosiłabym żeby ktoś sprawdził , gdzie popełniłam błąd ( o ile tak owy jest )

13x-8(3x-2)= -7x-5(12-3x)
13x-24x+16 = -7x-60+15x
13x-24x+7x-15x= -16-60
-19x= -76
x=4

w odpowiedziach jest , że ma wyjść wynik 5 .. także nie wiem czy błąd w druku czy ja coś źle policzyłam :and:
sobolesia14
sobolesia14
  4 listopada 2008
Ja tu raczej nie widze błędu
goosiaxd
goosiaxd
  4 listopada 2008
policzyłam to i też mi 4 wyszło
xXxturkaxXx
xXxturkaxXx
  4 listopada 2008
7(2x-1) -6(11-x) = 3(x+4)
14x - 7 - 66 + 6x = 3x+12
14x +6x -3x = 12+66+7
17x=85
x = 5

a ten przykład?
ona268
ona268
  4 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: a ten przykład?

Również jest dobrze :)
goosiaxd
goosiaxd
  4 listopada 2008
też dobrze :)
sobolesia14
sobolesia14
  4 listopada 2008
To moze odwrotnie w odpowiedzi looknelas.
xXxturkaxXx
xXxturkaxXx
  4 listopada 2008
[quote=sobolesia14]
[quote=goosiaxd]
[quote=ona268]

dziękuje :*****
Ghost
Ghost
  4 listopada 2008
Turcia czasami odpowiedzi sa bledne:}

Konto usunięte
Konto usunięte: w odpowiedziach jest , że ma wyjść wynik 5
xXxturkaxXx
xXxturkaxXx
  4 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: To moze odwrotnie w odpowiedzi looknelas.

hehe
nie ;)
xXxturkaxXx
xXxturkaxXx
  4 listopada 2008
Ghost
Ghost: Turcia czasami odpowiedzi sa bledne:}

Własnie kilka razy juz sie przekonałam o tym .. :D
ale ja robie szybko i czasami znak przekrece albo 'x' nie dodam i juz wynik inny
Ghost
Ghost
  4 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: ale ja robie szybko i czasami znak przekrece albo 'x' nie dodam i juz wynik inny

wlasnie najgorzej piekna jest ze znakami, przekrecisz jeden i cale zadanie kapa ;x
xXxturkaxXx
xXxturkaxXx
  4 listopada 2008
Ghost
Ghost: wlasnie najgorzej piekna jest ze znakami, przekrecisz jeden i cale zadanie kapa ;x

ja tak na sprawdzianie miałam :D
przykład na prawie dwie strony :D
robiłam dobrze wszystko, tylko omyłkowo zamiast + dałam - .. i na nowo musiałam robić :D normalnie masakra :D
ale jakoś dałam radę :D
Ghost
Ghost
  4 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: ja tak na sprawdzianie miałam :D przykład na prawie dwie strony :D robiłam dobrze wszystko, tylko omyłkowo zamiast + dałam - .. i na nowo musiałam robić :D normalnie masakra :D ale jakoś dałam radę :D

ja na sprawdzianahc sprawdzam po kilka razy...

najgorsze jest jesli nie zczaisz sie ,ze masz blad..

robisz cale zadanie wszystko pieknie cacy , blad ze znakiem i dupa;x
Ghost
Ghost
  4 listopada 2008
mam! wyszlo 4:D :ziober2:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.