lubiejegooczy
lubiejegooczy
  15 października 2008 (pierwszy post)

jak skutecznie uczyć się historii ?

bo ja czytam i czytam podręcznik, a i tak nic nie wiem z tego albo za chwilę nie pamiętam ;/

BlueBerry85
BlueBerry85
  15 października 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: W zyciu bym nie powiedziała. Lece spac, jutro na zerowkee. :| Dobranoc.:*

No ja też lece bo trzeba sobie poczytac ;**
L3Xa
L3Xa
  15 października 2008

mi tez ona nie wchodzi:zonk: masakra to jest.na sciagach lece z historii...ale mozesz czyatc temat i swoimi slowami na kartce pisac

4mareczek85
Posty: 8 (po ~302 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
4mareczek85
  16 października 2008

historię trzeba po prostu spróbować rozumieć. Starać się czytać ze zrozumieniem. Wtedy wystarczy wynotować najważniejsze rzeczy i powinno starczyć. Nie zwracajcie zbyt wielkiej uwagi na daty - to nie jest najważniejsze. W historii wszystko ma swoje przyczyny i skutki - tym się kierujcie

4mareczek85
Posty: 8 (po ~302 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
4mareczek85
  16 października 2008

A jeszcze wracając do tematu nauczycieli, to rzeczywiście tylko nieliczni zadają sobie trud by jakoś urozmaicić zajęcia. Najczęściej lekcja jest wykładem, na dodatek nudnym. Świadczy to tylko o lenistwie tych nauczycieli. W internecie jest mnóstwo przykładów jak można poprowadzić ciekawą lekcję.

dziewczyna4169
dziewczyna4169
  16 października 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: jak skutecznie uczyć się historii ?


Konto usunięte
Konto usunięte: biorę do ręki długopis, kartkę formatu A4 i ważniejsze rzeczy sobie zapisuje

ja tez tak robię :mrrgeen:
lubiejegooczy sprobuj ;D
xXxKroplaRosyxXx
xXxKroplaRosyxXx
  16 października 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: jak skutecznie uczyć się historii ?

każdy ma swój sposób.

nie wiem.
rozpisuj na kartkach .
baskas4
baskas4
  16 października 2008

czytanie ze zrozumieniem nie jest trudne.
każde wydarzenie ma przyczynę i skutek.
proste.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.