Cxo
Cxo
  12 lipca 2013 (pierwszy post)

Siema , Podczas instalacji windowsa pojawia mi sie blad "brak wymaganego sterownika stacji dyskow cd/dvd . ale przecierz jak by nie bylo sterownika to by plyta nie ruszyla.

GreenVeins
GreenVeins
  12 lipca 2013
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970

Masz taki problem gdy instalujesz system z poziomu już zainstalowanego systemu ? Jeżeli tak: sprawdź czy płyta zostałą nagrana poprawnie. Jeżeli masz obraz tego systemu to rozpakuj go np. Winrarem i uruchom plik instalacyjny.
Jeżeli instalujesz system bootując komputer z płyty zmień SATA disk mode na AHCI lub IDE ( w BIOS'ie) może pomoże.
Możesz też wykonań bootowalnego pendrive : polecam program http://www.pendrivelinux.com/universal-usb-installer-easy-as-1-2-3

Cxo
Cxo
  12 lipca 2013

taaa ja nie mam tam sytemu na tym 2 lapku wiec nie zrobie tego a na tym to prawiec nic nie zrobie bo to taki system do dupy do naprawy wiec co na to poradzisz, jak by zle byla nagrana to by lapek nie uruchamial plyty z instalatorem

GreenVeins
GreenVeins
  12 lipca 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: jak by zle byla nagrana to by lapek nie uruchamial plyty z instalatorem

Jest to nieprawda ;) Płyta może być źle nagrana ,a mimo wszystko pozornie jest odczytywana ;)

Popróbuj z zmianą disk mode w BIOSI'e. "system do dupy" ale spróbuj przynajmniej ,a nie od razu leżysz na łopatkach ...
Cxo
Cxo
  12 lipca 2013

wiec jak wiesz mam tak ze mam dysk sata i w biosie nie mam tego by zmienic na IDE Lub AHCI

GreenVeins
GreenVeins
  12 lipca 2013

Jaki to model laptopa ? Poszukaj dokładnie.

Cxo
Cxo
  12 lipca 2013

medion akoya p6612

GreenVeins
GreenVeins
  12 lipca 2013

O boże :D Medion. Wszystko możliwe ,że nie ma. Istnieje możliwość aktualizacji BIOSU ale spróbuj z inną płytą ;) Jeżeli masz np. starszy system xp/Vista to zainstaluj. Potem tylko włożysz płytę i będziesz instalował z poziomu systemu (uaktualnienie).

Shaitan
Shaitan
  13 lipca 2013
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970

Skopiuj zawartość płyty na pendrive (koniecznie sformatowanego na fat32) i ustaw bootowanie z usb, nie powinno być problemów.
Dysk ustaw na AHCI.

Edit: albo i pomotałem :woot: Bo to ci nie widzi HDD.. Windows oryginalny chociaż?

Broker
Posty: 1417 (po ~96 znaków)
Reputacja: 7 | BluzgometrTM: 20
Broker
  13 lipca 2013
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970

Poczytaj: http://living-online.pl.tl/Komputer.htm podkategoria: Windows 7 - Problem z instalacją

PiCiLab
PiCiLab
  14 lipca 2013
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970

kup oryginał to nie będzie problemów, ściągnałeś jakąś super mega przeróbke z wirusami i szpiegami to i masz cuda niewidy.

Adorexx
Adorexx
  17 lipca 2013

yhym kolega wyżej dał popis swoich możliwości... bootowalny pendrive i musi odpalić, ewentualnie spróbuj u znajomego zaktualizować sterowniki napędu - możliwe że to coś da

Avatar użytkownika tomastomas
Posty: 4038 (po ~171 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 36
tomas
  22 lipca 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: ewentualnie spróbuj u znajomego zaktualizować sterowniki napędu - możliwe że to coś da

Chyba bios nagrywarki kolega miał na myśli :)
Konto usunięte
Konto usunięte: kup oryginał to nie będzie problemów, ściągnałeś jakąś super mega przeróbke z wirusami i szpiegami to i masz cuda niewidy.

Tutaj kolega jest bliżej prawdy :) Mi to wygląda na skopaną instalkę, kopię instalki, lub napęd nie czyta płyty...lub płyta zle nagrana ;>
Shaitan
Shaitan: Dysk ustaw na AHCI.

Konto usunięte
Konto usunięte: wiec jak wiesz mam tak ze mam dysk sata i w biosie nie mam tego by zmienic na IDE Lub AHCI

Nie każdy laptop ma tą opcję, wtedy trzeba było robić dysk ze sterownikami sata, lub uaktualnić BIOS, ale mowa tutaj o Win 7, więc na każdym z tych trybów instalacja powinna przebiegać prawidłowo. Ludzie..to jest siódemka..AHCI, Biosy i Pata odstawmy na drugi plan do czasu, aż kolega spróbuje użyć innego nośnika :) To nie jest aż tak stary sprzęt, żeby trzeba było tyle kombinować z trybami pracy a już na pewno nie na win 7 :)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.