Patriotaa
Patriotaa
  26 marca 2013 (pierwszy post)

Wie ktoś co zrobić bo chce wgrać system ale nie idzie.
SzaryChlopaczek
SzaryChlopaczek
  26 marca 2013

zle wlozone jakies urzadzenie

rafal0302
rafal0302
  26 marca 2013

Problem z napędem DVD

NicZaFriko
NicZaFriko
  27 marca 2013

pewnie masz dvd ustawione w strym master tak samo jak dysk , musisz wyjać i przepiać zworke na inne miejsce ,
tutaj odsyłam Cie do forum na elektroda http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=288155& tam jest wytłumaczone jak naprawić ten błąd , poza tym trzeba częściej używać Wujka Google.

denaturat
denaturat
  27 marca 2013

problem z urzadzeniem w zatoce mutibay.

Avatar użytkownika tomastomas
Posty: 4038 (po ~171 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 36
tomas
  30 marca 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: pewnie masz dvd ustawione w strym master tak samo jak dysk , musisz wyjać i przepiać zworke na inne miejsce

Koledze o laptopa chodzi :)
Konto usunięte
Konto usunięte: Wie ktoś co zrobić bo chce wgrać system ale nie idzie.

Grzebałeś coś w biosie? Odłącz wszystkie urządzenia zewnętrzne i karty rozszerzeń i sprawdz w biosie tryb pracy SATA...nie napisałeś co to za sprzet i po jakiej czynności problem wystąpił. Wracając do tego Sata...przestaw z AHCI na Compatybile, lub IDE, jeśli w ogóle taką opcję masz... a laptop jest "w miarę" nowy :)
NicZaFriko
NicZaFriko
  30 marca 2013
tomas
tomas: Koledze o laptopa chodzi :)


To dziwne bo ja zworki mam na dysku w lapku .. xD
Avatar użytkownika tomastomas
Posty: 4038 (po ~171 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 36
tomas
  30 marca 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: To dziwne bo ja zworki mam na dysku w lapku .. xD

Konto usunięte
Konto usunięte: pewnie masz dvd ustawione w strym master

Pisałem o napędzi... napędy typu slim do notebooków nie posiadają zworek :)
Patriotaa
Patriotaa
  31 marca 2013

Kupiłem na ALLegro go bez dysku i napędu.Kupiłem osobno napęd podpiołem i taki błąd wyskoczył.Zworek nie ma.Jak wsadze napęd gdy mam odpalony laptop to działa ale jak wezme i uruchomie ponownie to taki błąd wyskakuje. Mam Dell inspiron 8600 Bios wersja 14

Avatar użytkownika tomastomas
Posty: 4038 (po ~171 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 36
tomas
  31 marca 2013

Już sam fakt, że laptop został wystawiony bez dysku i napędu napaja mnie podejrzeniami...możliwe, że z kontrolerami coś nie tak. Podłączając sam dysk, również podobny monit się pojawia? Jeśli wszystko jest w porządku z dyskiem, pojawi się jedynie komunikat o braku systemu operacyjnego, brak u pliku ntdrl, itp :) wyjmij napęd i sprawdz na samym dysku...a do uzupełnienia wszelkich wątpliwości podaj markę dysku, wtedy sprawdzimy tryb pracy master; ze zworką, czy bez ;)

Patriotaa
Patriotaa
  6 kwietnia 2013

System, działa okej nic się złego nie dziejie.Będe musiał w biosie pokombinować:)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.