MuyBueno
MuyBueno
  22 marca 2013 (pierwszy post)

Witam.

Kończy mi się umowa z neostradą i postanowiłam zakupić sobie swój router.

Co jest godnego polecenia i czym się kierować? Bo rozbieżność cenowa jest ogromna...
Czy warto przepłacać i jak 'bardzo'?
Słyszałam,że Tp-linki są dobre i Pentagramy ...

Jeśli ktoś mógłby coś zaproponować to byłabym zobowiązana.
Pozdrawiam.

Immportant
Immportant
  22 marca 2013

Jak duże masz mieszkanie/dom? (: Jak nie jesteś wymagającą użytkowniczką - Pentagram wystarczy. Wszystko zależy od wielkości sieci domowej + to jak wielki dom.

MuyBueno
MuyBueno
  22 marca 2013

Dom,a raczej mieszkanie w którym będzie router to 75 m2 ,

Chce żeby w każdym miejscu WIFI działało - tyle : )

Który pentagram?

rafal0302
rafal0302
  22 marca 2013

Najlepszy rozwiązaniem będzie zakup routera z odkręcaną anteną oraz zakup nowej mocniejszej anteny.

Warto też patrzeć aby router miał technologie N bo teoretycznie ona ma lepszy zasiąg ponieważ nadaje przy użyciu 3 anten.

Ja ostatnio kupiłem sobie tego sagema z neo i nie narzekam.

A jaki masz teraz router ? Liveboxa ?

Immportant
Immportant
  22 marca 2013
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970

Sorry, nie miałem pisać pentagram - tylko tp-link. Sam mam tp-linka. Skoro neostrada - to adsl. Nie przesadzajmy - nie potrzebujemy N do takiego mieszkania. O ile nie ma ścian które mocno tłumiłyby sygnał. Zwykłe B/G i 5GHz to musi wystarczyć - u mnie cały dom pokrywa - wszystkie 2 piętra. (parter/1 piętro/poddasze) Router na pierwszym piętrze. Model - podam jutro. Musiałbym popatrzeć jaka jest sytuacja na allegro.

NicZaFriko
NicZaFriko
  23 marca 2013
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970

Chyba 2,4 GHz , Tp-Link w standardzie N , i router ADSL+ chyba ze masz net do 8 Mb/s to zwykłe adsl.
Ja sam posiadam taki
http://allegro.pl/nowy-v4-tp-link-td-w8960n-router-adsl-neostrada-i3061174455.html
+ 2 antenki 8 dBi
http://allegro.pl/tp-link-tl-ant2408cl-antena-dookolna-indoor-8dbi-i3061378840.html
i cały dom bez problemu , najważniejsze jest dobre ustawienie routera na jeden kanał a nie automatic bo czesto gesto zdaza sie tak ze wszyscy wala np na kanale 11 i wifi ledwo co działa a ludzie mają pretensje ze router kiepski albo dostawca neta.
I nie ma co kupować słabszego urzadzenia czy coś, bo mówia aa ze tylko jedna ściana czy coś to sygnał bedzie , tak jesli np przebija ja sygnał pod katem prostym , to wtedy np tylko 10cm ale jesli powiedzmy sygnał wbija sie w sciane pod katem duzo wiekszym to ze sciany robi sie nagle 2 metrowa przeszkoda , wiec ustawienie dobre routera w mieszkaniu to podstawa .

MuyBueno
MuyBueno
  23 marca 2013
rafal0302
rafal0302: Najlepszy rozwiązaniem będzie zakup routera z odkręcaną anteną oraz zakup nowej mocniejszej anteny. Warto też patrzeć aby router miał technologie N bo teoretycznie ona ma lepszy zasiąg ponieważ nadaje przy użyciu 3 anten. Ja ostatnio kupiłem sobie tego sagema z neo i nie narzekam. A jaki masz teraz router ? Liveboxa ?

Teraz liveboxa 2 gen.Miałam 1ke ale dzwoniłam,że się popsuł i żeby mi wymienili na 2 ke bo myślałam,że jest lepszy a to ten sam chłam : )

Konto usunięte
Konto usunięte: Sam mam tp-linka. Skoro neostrada - to adsl.

No właśnie,a czy jten sam router podejdzie przy przeprowadzce czy będę musiała kupywać inny znowu? Bo wtedy na pewno zrezygnuję z TP i wezmę osiedlówkę jak się będę przeprowadzała.
Konto usunięte
Konto usunięte: Chyba 2,4 GHz , Tp-Link w standardzie N , i router ADSL+ chyba ze masz net do 8 Mb/s to zwykłe adsl. Ja sam posiadam taki http://allegro.pl/nowy-v4-tp-link-td-w8960n-router-adsl-neostrada-i3061174455.html + 2 antenki 8 dBi http://allegro.pl/tp-link-tl-ant2408cl-antena-dookolna-indoor-8dbi-i3061378840.html i cały dom bez problemu , .

No dobrze,ale ten już nie kosztuje 80 zł i tak jak wyżej.
Czy podejdzie do każdego dostawy internetu?
Avatar użytkownika tomastomas
Posty: 4038 (po ~171 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 36
tomas
  23 marca 2013
rafal0302
rafal0302: ponieważ nadaje przy użyciu 3 anten.

Ilość anten nie ma tu nic do rzeczy i nie świadczą o obsługiwanym standardzie.
Konto usunięte
Konto usunięte: nie potrzebujemy N do takiego mieszkania

Teraz praktycznie wszystkie nowe sprzęty ów standard obsługują :)
Konto usunięte
Konto usunięte: Zwykłe B/G i 5GHz

5ghz? chyba Ci się coś coś pomyliło ;)
Konto usunięte
Konto usunięte: No dobrze,ale ten już nie kosztuje 80 zł i tak jak wyżej. Czy podejdzie do każdego dostawy internetu?

Potrzebujesz routera ADSL2 i skoro Livebox pokrywał wymagany obszar sygnałęm wifi, to praktycznie każdy router się sprawdzi z wbudowanym modemem adsl ;)
Immportant
Immportant
  23 marca 2013
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970
tomas
tomas: 5ghz? chyba Ci się coś coś pomyliło ;)


Masz rację, pomyliło mi się. :D miałem na myśli antenę o mocy 5 dbi. Często i gęsto dają do osiedlówek router - wr340g (bardzo tani jakieś 60 zł ale nie obsługuje standardu adsl2) - a skoro dziewczyna ma neostradę to on nie podejdzie. Sam posiadam ten router i nie mam problemów z zasięgiem w domu jednorodzinnym - nawet na tarasie/podwórku łapie zasięg. (; Weź jednak pod uwagę - że jak przeniesiesz się na osiedlówkę, to niekoniecznie będzie działać router z adsl2 z nią. Chcę zwrócić uwagę na to, że nie koniecznie jest sens kupować do małego mieszkania router z wsparciem technologii N - czy dwoma antenami (bo i tak nie wykorzysta pełni ich możliwości) - czy pełną możliwością konfiguracji QoS, ddns, czy innych bajerów - które zwykłemu użytkownikowi niekoniecznie są potrzebne.
oOZyxak0o
oOZyxak0o
  23 marca 2013
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970

No to jeszcze zależy jaki masz internet(szybkość łącza) Jak internet powyzej 10Mb to bierz tp linka,jak wolniejszy to bierz Pentargam Cerberus,może być nawet stary uzywany model,praktycznie się nie psują.

MuyBueno
MuyBueno
  23 marca 2013

Na ten moment mam 6 mb ,teraz jak podpiszę to będę miała 10 mb .
Gadałam z tymi 'przedstawicielami telefonicznymi' i wyciagnęłam od nich wszystkie informacje.

Na ten moment chcą mi obniżyc z 69 zl 6 mb na 65 10 mb - to przecież to jest śmiech na sali a nie promocja : )

A jak będę miała swój router to 49 zl za 10 mb

Tylko ze nie wiem jak długo będę miała neostradę ,dlatego chciałam coś uniwersalnego żeby za chwile nie wyrzucać.: )

Avatar użytkownika tomastomas
Posty: 4038 (po ~171 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 36
tomas
  24 marca 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: No to jeszcze zależy jaki masz internet(szybkość łącza) Jak internet powyzej 10Mb to bierz tp linka,jak wolniejszy to bierz Pentargam Cerberus,może być nawet stary uzywany model,praktycznie się nie psują.

Wierutne bzdury waść kolega wypisuje :)do 21mb obsłuży każdy router, natomiast powyżej tej prędkości musi obsługiwać ADSL2+ :) tutaj sprawdzi się zarówno tplink, pentagram, jak i cała masa produktów dostępnych na naszym rynku..do domowego użytku :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Na ten moment mam 6 mb ,teraz jak podpiszę to będę miała 10 mb . Gadałam z tymi 'przedstawicielami telefonicznymi' i wyciagnęłam od nich wszystkie informacje. Na ten moment chcą mi obniżyc z 69 zl 6 mb na 65 10 mb - to przecież to jest śmiech na sali a nie promocja : ) A jak będę miała swój router to 49 zl za 10 mb Tylko ze nie wiem jak długo będę miała neostradę ,dlatego chciałam coś uniwersalnego żeby za chwile nie wyrzucać.: )

Nawet jak zmienisz dostawcę. to większość routerów z Annex A, czyli w tym momencie takiego potrzebujesz, może pracować w trybie AP (bez routingu) w Annex B (kablówka, radiówka itp.) :)
rafal0302
rafal0302
  24 marca 2013
tomas
tomas: rafal0302: ponieważ nadaje przy użyciu 3 anten. Ilość anten nie ma tu nic do rzeczy i nie świadczą o obsługiwanym standardzie.


Akurat standard N został stworzony do działania na dwóch i więcej antenach.

Wi-fi działa również w częstotliwości 5 GHz

J
tomas
tomas: oOZyxak0o: No to jeszcze zależy jaki masz internet(szybkość łącza) Jak internet powyzej 10Mb to bierz tp linka,jak wolniejszy to bierz Pentargam Cerberus,może być nawet stary uzywany model,praktycznie się nie psują. Wierutne bzdury waść kolega wypisuje :)do 21mb obsłuży każdy router, natomiast powyżej tej prędkości musi obsługiwać ADSL2+ :) tutaj sprawdzi się zarówno tplink, pentagram, jak i cała masa produktów dostępnych na naszym rynku..do domowego użytku :)


Też bzdury gadasz. ADSL 2+ jest do max 24 Mb Dopiero ADSL 3 obsługuje ponad 24 Mb

tomas
tomas: Nawet jak zmienisz dostawcę. to większość routerów z Annex A, czyli w tym momencie takiego potrzebujesz, może pracować w trybie AP (bez routingu) w Annex B (kablówka, radiówka itp.) :)


Trasowanie jest narzędziem wykorzystywanym przez routery. Anex B jest wykorzystywany na cyfrowych liniach np. Dialog i Nietia(?)

Tak naprawdę kupując jakikolwiek modem/router jak zwał tak zwał odnośnie urządzenia które potrzebuje założycielka tematu, będzie mogła wykorzystać go do podłączenia się do sieci osiedlowej.
Avatar użytkownika tomastomas
Posty: 4038 (po ~171 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 36
tomas
  25 marca 2013
rafal0302
rafal0302: Akurat standard N został stworzony do działania na dwóch i więcej antenach.


N-lite działą głównie na pojedyńczych antenach..znaczy się dostępne urządzenia w standardzie N-lite 150 posiadają głónie 1 antenę :)
rafal0302
rafal0302: Wi-fi działa również w częstotliwości 5 GHz

Tak, ale póki co jest głównie wykorzystywane przez providerów internetowych i jest to częstotliwość licencjonowana.
rafal0302
rafal0302: ADSL 2+ jest do max 24 Mb

Czytaj uważnie..pisałem o ADSL2+ odnosząc się do wypowiedzi kolegi.
rafal0302
rafal0302: Trasowanie jest narzędziem wykorzystywanym przez routery. Anex B jest wykorzystywany na cyfrowych liniach np. Dialog i Nietia(?)

Routery z ADSL2 mogą być wykorzystane jako AP również w przypadkach, jakie opisałęm wyżej :)
rafal0302
rafal0302
  25 marca 2013

Od kiedy 5 GHz jest licencjonowane ?

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.