VanilllaExtasy
VanilllaExtasy
  4 grudnia 2011 (pierwszy post)

Szukam ratunku tutaj, bo do lekarza mogę wybrać się dopiero jutro. Ale przechodzę do sedna - otóż wczoraj na twarzy pojawiła mi się okropna wysypka, konkretnie czerwone plamki które swędzą, z białym płynem surowiczym (?) zlokalizowanym w środku każdej z nich. Dodatkowo moja skóra od pewnego czasu jest POTWORNIE sucha, już nie mam pomysłu jak ją nawilżyć. Pytanie do Was: Mieliście podobne problemy? Jak na własną rękę mogę próbować się tego pozbyć? Dopiero jutro pójdę do lekarza, ale jeśli są jakiś sposoby na choćby minimalne podleczenie tego cholerstwa, to chętnie je poznam, bo wyglądam okropnie...

VanilllaExtasy
VanilllaExtasy
  4 grudnia 2011
malami81
malami81: mydła aleppo

Gdzie można je dostać? I ile kosztują?
AvantQueTuDis
AvantQueTuDis
  5 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: VanilllaExtasy

Powodzenia dzisiaj :)
mmaryjka
mmaryjka
  5 grudnia 2011
malami81
malami81: zmniejsz jeszcze zawartość olejku rycynowego i dodaj np. bardziej tłustego oleju np. oliwa z oliwek, olej ze słodkich migdałów;

nie, nic to nie da. oleje do bardzo suchej skóry się zwyczajnie nie nadają.
ani oliwa z oliwek, ani słodkie migdały, kokos ani arachidowy.

malami81
malami81: polecam mydła aleppo, przy skórze suchej polecam 5%

to samo - mydło do suchej skóry się nie nadaje bo zmycie go wodą z kranu jest niemożliwe, a zmywanie wodą termalną bądź co bądź jest uciążliwe.
Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  5 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: nie, nic to nie da. oleje do bardzo suchej skóry się zwyczajnie nie nadają. ani oliwa z oliwek, ani słodkie migdały, kokos ani arachidowy.

potwierdzam, mi na poczatek pomoglo, ale pozniej bylo jeszcze gorzej

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

mmaryjka
mmaryjka
  5 grudnia 2011
Prinz
Prinz: potwierdzam, mi na poczatek pomoglo, ale pozniej bylo jeszcze gorzej

ale ukryć się nie da, że oczyszcza niewiarygodnie.
Yukiko
Posty: 1458 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 22
Yukiko
  5 grudnia 2011

wapno + chlorchinaldin h.
mój zestaw na wysypki twarzowe :mrgreen:

VanilllaExtasy
VanilllaExtasy
  5 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Powodzenia dzisiaj :)

Miło, dziękuję :)

Byłam dzisiaj u rodzinnego i stwierdził, że to "nadkażenie bakteryjne". Dostałam Metronidazol i do domu. Nie jestem przekonana, czy postawił dobrą diagnozę, więc na wszelki wypadek pójdę na dniach do dermatologa.
AvantQueTuDis
AvantQueTuDis
  5 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Byłam dzisiaj u rodzinnego i stwierdził, że to "nadkażenie bakteryjne". Dostałam Metronidazol i do domu. Nie jestem przekonana, czy postawił dobrą diagnozę, więc na wszelki wypadek pójdę na dniach do dermatologa.

Może to jest to, skądś musiał mu ten pomysł wpaść do głowy :)
Ale jak chcesz mieć 100% pewności i się uspokoić, to dermatolog pewnie nie zaszkodzi.

Chociaż z tego co mi wiadomo, a przynajmniej co jest u mnie - ostatnio dermatologów praktycznie w żadnych przychodniach nie ma, nie wiem, jakiś deficyt. A jak dostałam uczulenia na dekolcie, to mogła mnie zapisać na styczeń, także sobie darowałam i poszłam prywatnie :)
VanilllaExtasy
VanilllaExtasy
  5 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Może to jest to, skądś musiał mu ten pomysł wpaść do głowy :

2 razy pytał, czy przechodziłam ospę, 2 razy odpowiedziałam, że owszem - w dzieciństwie i uświadomiłam bidnego, że gdyby to było to, miałabym kropki na całym ciele, nie tylko na twarzy :D

Konto usunięte
Konto usunięte: Chociaż z tego co mi wiadomo, a przynajmniej co jest u mnie - ostatnio dermatologów praktycznie w żadnych przychodniach nie ma, nie wiem, jakiś deficyt. A jak dostałam uczulenia na dekolcie, to mogła mnie zapisać na styczeń, także sobie darowałam i poszłam prywatnie :)

:szok: Przyjaciółka mówiła mi, że na wizytę u dermatologa czekała 3 dni, a wcale nie poszła prywatnie, więc to pewnie zależy od miasta. Ale u mnie to prowincja, więc w zasadzie powinno być dokładnie na odwrót...
malami81
malami81
  5 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Gdzie można je dostać? I ile kosztują?

np. w sklepie internetowym organeo; koszt od 15 -26 zł
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.