VanilllaExtasy
VanilllaExtasy
  4 grudnia 2011 (pierwszy post)

Szukam ratunku tutaj, bo do lekarza mogę wybrać się dopiero jutro. Ale przechodzę do sedna - otóż wczoraj na twarzy pojawiła mi się okropna wysypka, konkretnie czerwone plamki które swędzą, z białym płynem surowiczym (?) zlokalizowanym w środku każdej z nich. Dodatkowo moja skóra od pewnego czasu jest POTWORNIE sucha, już nie mam pomysłu jak ją nawilżyć. Pytanie do Was: Mieliście podobne problemy? Jak na własną rękę mogę próbować się tego pozbyć? Dopiero jutro pójdę do lekarza, ale jeśli są jakiś sposoby na choćby minimalne podleczenie tego cholerstwa, to chętnie je poznam, bo wyglądam okropnie...

VanilllaExtasy
VanilllaExtasy
  4 grudnia 2011
Gejszalicious
Gejszalicious: atopowe zapalenie skóry

Tyle, że moje plamki nie wyglądają mi na AZS, nie są to małe punkciki zlokalizowane jeden obok drugiego. Są dość daleko od siebie i wyglądają na dość duże w porównaniu z tymi, które widziałam na zdjęciach w internecie i opisywane jako AZS. Ale być może się mylę i faktycznie jest to to, o czym mówisz...

Gejszalicious
Gejszalicious: kazał skórę smarować Cutibazą

i zapewne zalecił "no make-up" :mrgreen:
Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  4 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Tyle, że moje plamki nie wyglądają mi na AZS, nie są to małe punkciki zlokalizowane jeden obok drugiego. Są dość daleko od siebie i wyglądają na dość duże w porównaniu z tymi, które widziałam na zdjęciach w internecie i opisywane jako AZS. Ale być można początku tez nie miałam ich wiele, poza tym azs nie zawsze objawia się tymi krostkami - mam też to na zgięciu łokcia i tam mi się tylko skóra łuszczy i strasznie swędzi. Najlepiej jednak idź do lekarza, bo moja diagnoza może być mylna :) no a cutibaze sobie kup tak czy siak, bo kosztuje parę złotych, a przy suchej cerze, szczególnie w zimie ratuje skórę :) [quote=VanilllaExtasy]i zapewne zalecił "no make-up"

:woot: właściwie to nie pamiętam :mrgreen:, ale przez to jak wyglądałam nie wychodziłam 2 tygodnie z domu, więc mi nie był potrzebny ;P
Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  4 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Koniecznie słit focie z dzióbkiem do lustra, robione "luszczanką" firmy Sony! :*!

Mam ponad tygodniowy zarost, wyglądałoby to bardziej odrażająco niż Twa wysypka :ninja:
Jutro coś wstawię, chyba.
VanilllaExtasy
VanilllaExtasy
  4 grudnia 2011
Gejszalicious
Gejszalicious: nie wychodziłam 2 tygodnie z domu

Nie pocieszyłaś mnie, jutro muszę wyjść na cały dzień, jak ja się pokażę ludziom... :smutny:

Qbkens
Qbkens: Mam ponad tygodniowy zarost, wyglądałoby to bardziej odrażająco niż Twa wysypka Jutro coś wstawię, chyba.

Poka zarost, poka.
Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  4 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Poka zarost, poka.

Tylko na żywo, lub po pijaku na kamerce.
VanilllaExtasy
VanilllaExtasy
  4 grudnia 2011
Qbkens
Qbkens: Tylko na żywo, lub po pijaku na kamerce.

Zaproszenie na kawę nadal aktualne. Kamerką też nie pogardzę.
Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  4 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie pocieszyłaś mnie, jutro muszę wyjść na cały dzień, jak ja się pokażę ludziom...

ale ja przez tydzień nic z tym nie robiłam, bo myślałam, że samo minie :), potem jak zaczęłam się smarować to przeszło mi po paru dniach u ciebie powinno szybciej przejść :) przynajmniej taką mam nadzieję
Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  4 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Zaproszenie na kawę nadal aktualne. Kamerką też nie pogardzę.

Za późno, wygrzebałem gdzieś stare zdjęcie i za chwile je wstawię.
VanilllaExtasy
VanilllaExtasy
  4 grudnia 2011
Gejszalicious
Gejszalicious: ale ja przez tydzień nic z tym nie robiłam, bo myślałam, że samo minie :), potem jak zaczęłam się smarować to przeszło mi po paru dniach u ciebie powinno szybciej przejść :) przynajmniej taką mam nadzieję

Moja wysypka pojawiła się wczoraj, właściwie zauważyłam ją bardzo późnym wieczorem i jak tak patrzę do lustra, z bólem serca stwierdzam, że jest jej więcej... Mam jednak nadzieję, że medyk coś pomoże. W każdym razie dzięki za rady :)

Qbkens
Qbkens: za chwile je wstawię

:napalony::mrgreen:
Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  4 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

Masz też dziubka :rotfl:
http://wstaw.org/w/O2D/
VanilllaExtasy
VanilllaExtasy
  4 grudnia 2011
Qbkens
Qbkens: Masz też dziubka http://wstaw.org/w/O2D/

:crylol::crylol::crylol:
Tęskniłam za naszymi rozmowami :D
Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  4 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Tęskniłam za naszymi rozmowami :D

Stara ten no nie rdzewieje ;D
VanilllaExtasy
VanilllaExtasy
  4 grudnia 2011
Qbkens
Qbkens: Stara ten no nie rdzewieje ;D

(Dyplomatyczna zmiana tematu :D)
Chodź stąd, bo nabijamy :and:
Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  4 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Chodź stąd, bo nabijamy

Idę już nynać, do kiedyś tam ;)
malami81
malami81
  4 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: próbowałam myć twarz olejami, ale niestety wysuszają mi skórę, choć efekt oczyszczenia jest fenomenalny.

zmniejsz jeszcze zawartość olejku rycynowego i dodaj np. bardziej tłustego oleju np. oliwa z oliwek, olej ze słodkich migdałów;

Konto usunięte
Konto usunięte: zastanawiam się czy aby się nie przerzucić na coś zdrowszego

polecam mydła aleppo, przy skórze suchej polecam 5%
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.