mmaryjka
mmaryjka
  10 listopada 2011 (pierwszy post)

cześć i czołem!

Jamie Trevor Oliver (ur. 27 maja 1975 w Essex) – brytyjski kucharz, autor programów i książek kulinarnych.
Popularności przysporzyły mu liczne programy o tematyce kulinarnej, które prowadził. Jego pseudonim to "The Naked Chef". Jako kucharz preferuje świeżą i ekologiczną żywność. W swojej ojczyźnie prowadzi krucjatę przeciw karmieniu dzieci fast foodami.



1. Jak wam się podoba?
2. Lubicie facetów w kuchni?
3. Uważacie, że jego akcja z odżywianiem dzieci w szkołach jest fajna/słaba? Dlaczego?
4. Jadacie wg jego filozofii, czyli świeżą, ekologiczną żywność? Czy zupełnie nie zwracacie uwagi na to co jecie i co was tworzy?

pozdrawiam milusińskich;).

mmaryjka
mmaryjka
  11 listopada 2011
Prinz
Prinz: co z ziol hodujesz?

bazylię, miętę(zwykłą i czekoladową), tymianek, oregano, szałwię, melise, rozmaryn i kminek. próbuję też zasadzić pietruszkę i chciałabym też hodować sobie szczypiorek, ale nie wiem czy mi się uda w doniczce
Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  11 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: bazylię, miętę(zwykłą i czekoladową), tymianek, oregano, szałwię, melise, rozmaryn i kminek. próbuję też zasadzić pietruszkę i chciałabym też hodować sobie szczypiorek, ale nie wiem czy mi się uda w doniczce

do czego uzywasz szalwii i melisy? widze ze lubisz kminek, ja kiedys zjadlem chleb z kminkiem, to byl pierwszy i ostatni raz :mrgreen:

sprobuj wsadzic pare swiezo kupionych cebul do doniczki i czekaj, mi po dwoch tygodniach zaczal rosnac:)

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

mmaryjka
mmaryjka
  11 listopada 2011
Prinz
Prinz: do czego uzywasz szalwii i melisy?

melisę sobie pije czasami, szałwię też do zaparzania, ale też do niektórych zup.
ogólnie lubię zioła w doniczkach, wolę niż kwiatki, szczególnie w kuchni więc mam tego trochę, nawet jak nie używam
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  11 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: niestety wiele osób o tym zapomina. strasznie się cieszę, że mój ojciec zawsze wpajał mi i mojemu bratu co robić aby się dobrze czuć. i co jeść.


Lubimy dobrze zjeść. Obydwoje gotujemy. Eksperymentujemy w kuchni. Często jadamy w restauracjach. Jak sie nie ruszam to zle sie pózniej z tym czuje.
Zwariowałabym gdybym miała sobie odmawiać tego co lubię. I wiem, ze jakbym miała patrzeć na skład wszystkiego, to musiałabym odstawić wszystko i sie wynieść na koniec swiata, gdzie istnieją jeszcze tylko produkty nieprzetwarzane.

Konto usunięte
Konto usunięte:


Konto usunięte
Konto usunięte:


Konto usunięte
Konto usunięte:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  11 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: carrot cake ze stabucksa i mcdonald to jedna półka;)

Tak podejrzewalam, ale nie byłam pewna.
Z reszta ja wychodzę z założenia, ze niczego tak do końca nie możemy być pewni, co nam podają do jedzenia.

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

SoDope
SoDope
  11 listopada 2011

Wy tak ładnie tutaj o żarciu ... że aż chętnie bym coś zjadła z Waszych rączek :crylol: :ziober2:

Fantazja
Fantazja
  11 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Jak wam się podoba? 2. Lubicie facetów w kuchni? 3. Uważacie, że jego akcja z odżywianiem dzieci w szkołach jest fajna/słaba? Dlaczego? 4. Jadacie wg jego filozofii, czyli świeżą, ekologiczną żywność? Czy zupełnie nie zwracacie uwagi na to co jecie i co was tworzy

ad. 1
dobry gość. jeśli namawia do zdrowej kuchni, to działa nie tylko pozytywnie dla siebie, ale i dla amerykańskiego społeczeństwa. jego postawa tym niemniej jest godna podziwu.
ad. 2
uwielbiam facetów w kuchni
ad. 3
świetny pomysł, w Polsce też powinno być to praktykowane
ad. 4
cóż, nie mam czasu na zwracanie na to uwagi, ale staram się zachowywać umiar w typowo niezdrowych rzeczach i jeść owoce
368212
368212
  21 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak wam się podoba? 2. Lubicie facetów w kuchni? 3. Uważacie, że jego akcja z odżywianiem dzieci w szkołach jest fajna/słaba? Dlaczego? 4. Jadacie wg jego filozofii, czyli świeżą, ekologiczną żywność? Czy zupełnie nie zwracacie uwagi na to co jecie i co was tworzy?

Nie podoba ale mam jego noze, swietne sa.
FukMe
FukMe
  22 listopada 2011
368212:
Nie podoba ale mam jego noze, swietne sa.


Ja tez mam jakies jego badziewie z Sainsburego, ale nozy nie mialam
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.