mmaryjka
mmaryjka
  10 listopada 2011 (pierwszy post)

cześć i czołem!

Jamie Trevor Oliver (ur. 27 maja 1975 w Essex) – brytyjski kucharz, autor programów i książek kulinarnych.
Popularności przysporzyły mu liczne programy o tematyce kulinarnej, które prowadził. Jego pseudonim to "The Naked Chef". Jako kucharz preferuje świeżą i ekologiczną żywność. W swojej ojczyźnie prowadzi krucjatę przeciw karmieniu dzieci fast foodami.



1. Jak wam się podoba?
2. Lubicie facetów w kuchni?
3. Uważacie, że jego akcja z odżywianiem dzieci w szkołach jest fajna/słaba? Dlaczego?
4. Jadacie wg jego filozofii, czyli świeżą, ekologiczną żywność? Czy zupełnie nie zwracacie uwagi na to co jecie i co was tworzy?

pozdrawiam milusińskich;).

Pure
Pure
  10 listopada 2011

JAK mężczyzna może nosić różowe ubrania i tlenić/farbować włosy? :and:
Z wyglądu nie podoba mi się w ogóle, acz jego podejście do odżywiania dzieci w szkołach zasługuje na ogromny szacunek.

mmaryjka
mmaryjka
  10 listopada 2011
Pure
Pure: JAK mężczyzna może nosić różowe ubrania i tlenić/farbować włosy?

pytasz jak, podejrzewam, że normalnie.
naturalnie ma jasne włosy. nie wiem, ale wątpię aby tlenił.
Pure
Pure
  10 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: pytasz jak, podejrzewam, że normalnie.

Nie pytam w jaki sposób.
Moim zdaniem kolor różowy zupełnie nie pasuje do mężczyzny, nie ważne, jakim bożyszczem by był.
pijana
pijana
  10 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Jak wam się podoba?

Fajny, uroczy taki. Ale nie widziałam jego programów, więc oceniam tylko ze zdjęć.
Konto usunięte
Konto usunięte: 2. Lubicie facetów w kuchni?

Na ekranie owszem, w życiu - nie wiem
Konto usunięte
Konto usunięte: 3. Uważacie, że jego akcja z odżywianiem dzieci w szkołach jest fajna/słaba? Dlaczego?

Jasne, że fajna. Może trochę ich nauczy prawidłowych nawyków żywieniowych.
Konto usunięte
Konto usunięte: 4. Jadacie

Konto usunięte
Konto usunięte: świeżą, ekologiczną żywność?

:nie:
mmaryjka
mmaryjka
  10 listopada 2011
Pure
Pure: Moim zdaniem kolor różowy zupełnie nie pasuje do mężczyzny, nie ważne, jakim bożyszczem by był.

a mi to wszystko jedno. jeśli dobrze się w nim czuje, pasuje mu to dlaczego nie?
mmaryjka
mmaryjka
  10 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Fajny, uroczy taki. Ale nie widziałam jego programów, więc oceniam tylko ze zdjęć.

jego programy lecą na kuchnia.tv polecam! dokładnie, jest uroczy;)

Konto usunięte
Konto usunięte: Jasne, że fajna. Może trochę ich nauczy prawidłowych nawyków żywieniowych.

przeraża mnie jak widzę jak dzieci ważą +20kg, a w szkole podawane są hamburgery, pizza i tego typu jedzenie
Szatanica
Szatanica
  10 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak wam się podoba?

Nie w moim typie..

Konto usunięte
Konto usunięte: Lubicie facetów w kuchni?

Oczywiście :)
agoosiaaa
agoosiaaa
  10 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: W swojej ojczyźnie prowadzi krucjatę przeciw karmieniu dzieci fast foodami.

hmm... w ''jamies american food revolution'' mowil, ze to nie tyle chodzi o fast foody a o to - jak sa przygotowywane. bo hamburger zrobiony ze swiezego miesa to nie to samo co hamburger kupiony z milionem swinstw w nim.

Konto usunięte
Konto usunięte: Jego pseudonim to "The Naked Chef"

ale nie radzi nikomu gotowac nago, zwlaszcza jak sie ma do czynienia z olejem :mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Jak wam się podoba? 2. Lubicie facetów w kuchni? 3. Uważacie, że jego akcja z odżywianiem dzieci w szkołach jest fajna/słaba? Dlaczego? 4. Jadacie wg jego filozofii, czyli świeżą, ekologiczną żywność? Czy zupełnie nie zwracacie uwagi na to co jecie i co was tworzy?

1. fizycznie w ogole mi sie nie podoba, irytuje mnie sposob w jaki uklada usta podczas mowienia itp, ale lubie gostka i przyjemnie sie go oglada, jesli to w ogole ma jakis sens :D
2. dlaczego mialabym nie uwazac :rotfl:
3. jestem za. rodzice leca na latwizne, nie ucza dzieci jak sie odzywiac bo im sie nie chce/sami nie wiedza - wiec ktos powinien.
4. jadam swieza zywnosc, tak. rzadko zdarza mi sie jesc fast foody. co do ekologicznosci to zalezy co mam dostepne.
marta0859
marta0859
  10 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Jak wam się podoba?

z wyglądu ani trochę...

Konto usunięte
Konto usunięte: 2. Lubicie facetów w kuchni?

Może nie jest to najbardziej męskie zajęcie na świecie, ale jak ktoś lubi i ma z tego radochę, to czemu nie.

Konto usunięte
Konto usunięte: 3. Uważacie, że jego akcja z odżywianiem dzieci w szkołach jest fajna/słaba? Dlaczego?

Uważam, że to dobra akcja. Dlaczego? Odżywianie się fast foodami (zwłaszcza przez dzieci/młodzież) jest coraz bardziej popularne i wiadomo do czego prowadzi, więc jak najbardziej na plus.

Konto usunięte
Konto usunięte: 4. Jadacie wg jego filozofii, czyli świeżą, ekologiczną żywność? Czy zupełnie nie zwracacie uwagi na to co jecie i co was tworzy?

Jadam świeżą żywność, ale nie ekologiczną.
mmaryjka
mmaryjka
  10 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: mowil, ze to nie tyle chodzi o fast foody a o to - jak sa przygotowywane. bo hamburger zrobiony ze swiezego miesa to nie to samo co hamburger kupiony z milionem swinstw w nim.

no tak, ale hamburger ze świeżego mięsa już nie będzie 'fast', a trochę dłużej.
wg mnie o to w tym chodzi

Konto usunięte
Konto usunięte: 1. fizycznie w ogole mi sie nie podoba, irytuje mnie sposob w jaki uklada usta podczas mowienia itp, ale lubie gostka i przyjemnie sie go oglada

mi fizycznie też średnio, tzn uważam, że jest ok, ale bez szału. za to tak jak ty, lubię go i przyjemnie się go ogląda.

Konto usunięte
Konto usunięte: rodzice leca na latwizne, nie ucza dzieci jak sie odzywiac bo im sie nie chce/sami nie wiedza - wiec ktos powinien.

rodzice jak rodzice, o zgrozo nawet młodzi ludzie, w moim, twoim wieku nie wiedzą co jedzą i nie mają w ogóle świadomości co wkładają do ust.

Konto usunięte
Konto usunięte: Jadam świeżą żywność, ale nie ekologiczną.

a z jakich powodów nie jadasz ekologicznej? jeśli można spytać.
marta0859
marta0859
  10 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: a z jakich powodów nie jadasz ekologicznej? jeśli można spytać.

Po prostu w pobliżu nie ma sklepów z ekologiczną żywnością, zazwyczaj robię zakupy w zwykłych sklepach osiedlowych i kupuję 'normalne' jedzenie, wynika to też z mojego lenistwa, bo gdybym się uparła to mogłabym kupować te organiczne produkty, ale znając moją determinację, i tak długo bym się do tego nie stosowała, bo jak mniemam przygotowywanie takich posiłków wymaga jakiejś wiedzy na ten temat i pochłania dużo czasu, poza tym termin "zdrowa żywność" kojarzy mi się z kotletami sojowymi, które kiedyś byłam zmuszona jeść po chorobie bo innych nie mogłam, takie automatyczne skojarzenie.
Wolę zwracać uwagę na to, co jem, ale bez szaleństw, póki co dobrze się trzymam więc nie widzę potrzeby zmiany swoich nawyków żywieniowych ;)
styka51
styka51
  10 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Jak wam się podoba? 2. Lubicie facetów w kuchni? 3. Uważacie, że jego akcja z odżywianiem dzieci w szkołach jest fajna/słaba? Dlaczego? 4. Jadacie wg jego filozofii, czyli świeżą, ekologiczną żywność? Czy zupełnie nie zwracacie uwagi na to co jecie i co was tworzy?

1. Szału nie ma.
2. Lubię.
3. Nie wiem na czym dokładnie polega, ale jestem za. To straszne czym się karmi teraz dzieciaki:and:
3. Nie jadam. Chociaż w sumie mogę to różnie interpretować... Jak jest lato, to jem warzywa i owoce ze swojego ogródka, jaja od swoich kur, a mleko kupuje od ciotki/sąsiada. Więc w sumie jakoś tam dbam.
Patrishia
Patrishia
  10 listopada 2011

Całkiem przystojny, ale programu niestety nie widziałam, poszukam później na YT. Co do akcji to jest oczywiście w porządku! :)
Jak mieszkałam w domu, to jadłam sporo takich rzeczy eko, a teraz to jedynie jajka kupuję zerówki.. :D Pojawiło się nowe mleko, lepsze od pasteryzowanego, ale niestety jeszcze go nie znalazłam..

BujajacaWoblokachh
Posty: 44958 (po ~170 znaków)
Reputacja: -10 | BluzgometrTM: 12
BujajacaWoblokachh
  10 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Jak wam się podoba? 2. Lubicie facetów w kuchni? 3. Uważacie, że jego akcja z odżywianiem dzieci w szkołach jest fajna/słaba? Dlaczego? 4. Jadacie wg jego filozofii, czyli świeżą, ekologiczną żywność? Czy zupełnie nie zwracacie uwagi na to co jecie i co was tworzy?

Ad1. Nie moj typ :)
Ad2. O ile nie narobia tam wiecej szkod niz pozytku, to tak ;p
Ad3. Kazda tego typu akcja jest z zalozenia fajna :)
Ad4. Świeża nie zawsze musi byc ekologiczna. Prawidziwa ekologiczna opatrzona jest specjalnym oznakowaniem i zazwyczaj jest znacznie drozsza od tej normalnej :) W maire mozliwosci staram sie wybierac ekologiczne produkty :)...
Nie mam czasu nienawidzić ludzi, którzy mnie nienawidzą,
bo jestem zbyt zajęta kochaniem ludzi, którzy mnie kochają ;)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.