Babsy
Babsy
  20 września 2011 (pierwszy post)
Konto usunięte
Konto usunięte: Beata jest ładną, młodą dziewczyną. Po bliższym przyjrzeniu się można oszacować, że rzeczywiście jest w wieku gimnazjalnym. Tyle że utrudnia to wyrazisty makijaż, który sprawia wrażenie „tapety”. Ubrana jest w krótką dżinsową spódniczkę i obcisły top. Jej palce świecą od taniej biżuterii. (...)Wśród gimnazjalistek buty na wysokim obcasie są teraz normą. Podobnie jak krótkie spódniczki i bluzki z głębokim dekoltem. Do takiego stroju oczywiście nie pasuje plecak, więc każda z nich nosi zeszyt w torebce (zeszyt jest jeden do wszystkiego, żeby torebka nie była za ciężka). Wizerunek jest uzupełniony ostrym, często nieudolnie wykonanym makijażem. Poszczególne elementy stroju niejednokrotnie do siebie nie pasują, co wywołuje karykaturalny efekt. – Większość swoich ciuchów kupuję w galeriach handlowych na wyprzedażach. Rodzice nie dają mi zbyt dużego kieszonkowego, więc staram się wyhaczyć jakieś fajne kiecki i buty za małą kasę – mówi Beata. (...) W gimnazjum Beaty są też, coraz bardziej popularni w ostatnich miesiącach, młodociani hipsterzy. Dziewczyna mówi o nich niechętnie, w jej głosie słychać lekką nutę zazdrości. – Obnoszą się z kasą i tyle. – Rzeczywiście, ta grupa młodzieży to dzieci z dobrze sytuowanych domów. Ubierają się w markowych sklepach i mogą sobie pozwolić na drogie gadżety. Tutaj królują kolorowe rurki, modne t-shirty, niekiedy marynarki. Warto zainwestować również w trampki z górnej półki. Nie można zapominać o okularach „kujonkach”. Jeszcze kilka lat temu mogli sobie pozwolić na nie jedynie szczęściarze z wadą wzroku, ale dzięki wprowadzeniu przez sieciówki „zerówek” każdy może cieszyć się lanserskim dodatkiem. (...) Na tle swoich rówieśniczek Beata prezentuje się całkiem przyzwoicie. Przed jej gimnazjum kręcą się dziewczyny, które wyglądają na dwudziestokilkulatki. – To Aśka z równoległej klasy – mówi Beata, wskazując na szczupłą, tlenioną blondynkę, która wygląda na 25 lat. Aśka jest skrajną reprezentantką grupy, do której należy również Beata – dziewczyn stawiających, zwykle z kiepskim efektem, na pociągający, kobiecy wygląd. Lubią krótkie spódniczki, legginsy, błyszczące kolorowe koszulki z cekinami albo motywem panterki. Większość tych gimnazjalistek nosi, zazwyczaj w dość koślawy sposób, szpilki. Te, którym rodzice szpilek zabronili, zadowalają się balerinami. W dodatkach króluje praktycznie wszystko, co się świeci. Nieodłącznym elementem wizerunku jest również opalenizna. Niektórym szczęściarom rodzice pozwalają nawet na farbowanie włosów. Takie nastolatki bez problemu wchodzą do nocnych klubów. – Bardzo rzadko zdarza się, że ktoś mnie pyta o dowód. Najczęściej wchodzimy wszędzie, gdzie mamy ochotę – śmieje się Beata. (...)Nie bez znaczenia jest dostęp do mediów promujących określone wizerunki panujące w świecie mody. Od kilku lat obserwujemy tendencję do obniżania średniej wieku modelek biorących udział w kampaniach najbardziej znanych marek. Jeszcze dekadę temu 14-letnia modelka była nie do pomyślenia. Dziś to norma, a coraz więcej domów modowych decyduje się na promowanie ubrań przeznaczonych dla dorosłych kobiet przez małoletenie dziewczynki. Przykładem może być głośna sesja zdjęciowa do francuskiego „Vogue”, w której dziewczynki zostały wystylizowane na dorosłe kobiety i przybierały kuszące, zmysłowe pozy. – Młodzież ma teraz łatwy dostęp do tych niepokojących trendów. Bardzo szybko podchwytuje takie wzorce i uważa je za normę. Bo skoro na łamach gazet prezentuje się 12-latki w makijażu, to dlaczego 14-latki nie miałyby się malować? – pyta psycholog.

za ciekawe.onet.pl

zgadzacie sie z tym artykulem? czy rzeczwiscie wszystkie/wiekszsosc gimnazjalistek stara sie jak najbrdziej zamanifestowac swoja "doroslosc" i postarzyc ubiorem i mejkapem? jak myslicie, czemu? a jak bylo za waszych czasow?
luk7
luk7
  20 września 2011
Prinz
Prinz: nie wiem, ja w gimnazjum walilem konia.

dzięki,ja też.
Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  20 września 2011
massacre
massacre: ku ** stwo wg mnie sie z domu wynosi

to prawda! jak widze 'znajome' z dzielni, rzut oka na ich matki i wiadomo po kim,

massacre
massacre: czyli dochodzisz do tej samej konkluzji co ja :) nosilam implant a i tak zawsze kondom musial byc

jaka jest gwarancja bezpieczenstwa przy implancie?
przezorny zawsze ubezpieczony :)

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  20 września 2011
Prinz
Prinz: jaka jest gwarancja bezpieczenstwa przy implancie?


nosilam z 2 lata pierwsz, drugi nosze juz tez 2 lata - u mnie gwarancja bezpieczenstwa jak na razie 100% :Ziober2:

no ale przed chorobami cie implant nie uchroni.

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

AvantQueTuDis
AvantQueTuDis
  20 września 2011
Babsy
Babsy: jedynie szczęściarze z wadą wzroku

:rotfl:

Dzięki Bogu, że nie chodzę do gimnazjum.
Mnie przeraża to, co się dzieje z obecną młodzieżą szkolną.
Ich zachowanie, ubiór, rewie mody, pseudo dorosłość.
Mam wrażenie, że jednak wcześniejsze pokolenia miały więcej oleju w głowie.
Strach mieć dzieci..
Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  20 września 2011
massacre
massacre: nosilam z 2 lata pierwsz, drugi nosze juz tez 2 lata - u mnie gwarancja bezpieczenstwa jak na razie 100%

no to super :)

massacre
massacre: no ale przed chorobami cie implant nie uchroni.

no nie, mi chodzilo o ciaze :D

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

styka51
styka51
  20 września 2011
luk7
luk7: Ma chłopaka ?

ma :ninja:

massacre
massacre: sama wpiedalasz domowe obiadki a siostrze kazesz gowna na wynos jesc i do tego na podlodze? nom, podbijam ogolnie, taka ladna jak moja sis :D

Te giry po lewo to Mańka, ja na łóżku siedziałam i wszyscy wpierdzielaliśmy pizze :D
Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  20 września 2011
luk7
luk7: dzięki,ja też.

czyli porzadni jestesmy.

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  20 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Mam wrażenie, że jednak wcześniejsze pokolenia miały więcej oleju w głowie.


dokladnie. to tylko twoje wrazenie. takie samo wrazenie mieli nasi rodzice patrzac na nas i podobne wrazenie mieli rodzice naszych rodzicow.
oleju w glowie nabiera sie z wiekiem, choc tez nie zawszen. w tej chwili cala ta glupota jest upubliczniana dzieki rozwijajacej sie technologii, kazda glupote mozna znalezc na youtube, stad wrazenie ze to wszystko otacza nas dookola. nie ryzykowalabym jednak stwierdzenia by ktores pokolenie mialo wiecej oleju w glowie, a ktores mniej....

A mlodosc rzadzi sie wlasnymi prawami i tak powinno pozostac. Predzej stwierdzilabym, ze to rodzicom brak oleju w glowie i elementarnej znajomosci wychowywania dzieci.

Konto usunięte
Konto usunięte: Bez serc, bez ducha, to szkieletów ludy; Młodości! dodaj mi skrzydła! Niech nad martwym wzlecę światem W rajską dziedzinę ułudy: Kędy zapał tworzy cudy, Nowości potrząsa kwiatem I obleka w nadziei złote malowidła.Niechaj, kogo wiek zamroczy, Chyląc ku ziemi poradlone czoło, Takie widzi świata koło, Jakie tępymi zakreśla oczy. Młodości! ty nad poziomy Wylatuj, a okiem słońca Ludzkości całe ogromy Przeniknij z końca do końca.Patrz na dół - kędy wieczna mgła zaciemia Obszar gnuśności zalany odmętem; To ziemia! Patrz. jak nad jej wody trupie Wzbił się jakiś płaz w skorupie. Sam sobie sterem, żeglarzem, okrętem; Goniąc za żywiołkami drobniejszego płazu, To się wzbija, to w głąb wali; Nie lgnie do niego fala, ani on do fali; A wtem jak bańka prysnął o szmat głazu. Nikt nie znał jego życia, nie zna jego zguby: To samoluby!Młodości! tobie nektar żywota Natenczas słodki, gdy z innymi dzielę: Serca niebieskie poi wesele, Kiedy je razem nić powiąże złota. Razem, młodzi przyjaciele!... W szczęściu wszystkiego są wszystkich cele; Jednością silni, rozumni szałem, Razem, młodzi przyjaciele!... I ten szczęśliwy, kto padł wśród zawodu, Jeżeli poległym ciałem Dał innym szczebel do sławy grodu. Razem, młodzi przyjaciele!... Choć droga stroma i śliska, Gwałt i słabość bronią wchodu: Gwałt niech się gwałtem odciska, A ze słabością łamać uczmy się za młodu!Dzieckiem w kolebce kto łeb urwał Hydrze, Ten młody zdusi Centaury, Piekłu ofiarę wydrze, Do nieba pójdzie po laury. Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga; Łam, czego rozum nie złamie: Młodości! orla twych lotów potęga, Jako piorun twoje ramię.Hej! ramię do ramienia! spólnymi łańcuchy Opaszmy ziemskie kolisko! Zestrzelmy myśli w jedno ognisko I w jedno ognisko duchy!... Dalej, bryło, z posad świata! Nowymi cię pchniemy tory, Aż opleśniałej zbywszy się kory, Zielone przypomnisz lata.A jako w krajach zamętu i nocy, Skłóconych żywiołów waśnią, Jednym "stań się" z bożej mocy Świat rzeczy stanął na zrębie; Szumią wichry, cieką głębie, A gwiazdy błękit rozjaśnią -W krajach ludzkości jeszcze noc głucha: Żywioły chęci jeszcze są w wojnie; Oto miłość ogniem zionie, Wyjdzie z zamętu świat ducha: Młodość go pocznie na swoim łonie, A przyjaźń w wieczne skojarzy spojnie.Pryskają nieczułe lody I przesądy światło ćmiące; Witaj, jutrzenko swobody, Zbawienia za tobą słońce!

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  20 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Szukajcie prawdy jasnego płomienia! Szukajcie nowych, nie odkrytych dróg... Za każdym krokiem w tajniki stworzenia Coraz się dusza ludzka rozprzestrzenia, I większym staje się Bóg!Choć otrząśniecie kwiaty barwnych mitów, Choć rozproszycie legendowy mrok, Choć mgłę urojeń zedrzecie z błękitów, Ludziom niebiańskich nie zbraknie zachwytów, Lecz dalej sięgnie ich wzrok.Każda epoka ma swe własne cele I zapomina o wczorajszych snach... Nieście więc wiedzy pochodnię na czele I nowy udział bierzcie w wieków dziele, Przyszłości podnoście gmach!Ale nie depczcie przeszłości ołtarzy, Choć macie sami doskonalsze wznieść; Na nich się jeszcze święty ogień żarzy, I miłość ludzka stoi tam na straży, I wy winniście im cześć!Ze światem, który w ciemność już zachodzi Wraz z całą tęczą idealnych snów, Prawdziwa mądrość niechaj was pogodzi - I wasze gwiazdy, o zdobywcy młodzi, W ciemnościach pogasną znów!

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

TiredOFbeingKWL
TiredOFbeingKWL
  20 września 2011

ja mimo wszystko byłabym za mundurkami. :) nie byłoby wywyższania się, kto ma lepsze ciuchy, kto gorsze..

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  20 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ja mimo wszystko byłabym za mundurkami. :) nie byłoby wywyższania się, kto ma lepsze ciuchy, kto gorsze..


dlatego sie ciesze z tego gdzie mieszkam :)

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

styka51
styka51
  20 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ja mimo wszystko byłabym za mundurkami.

Przecież były w gimnazjum mundurki.
Wymyślili jakies pseudo jeansowe, żeby "wszystkich" było stać, kosztowały po 30 zł, rozpinane tuniki dla dziewcząt a dla chłopców koszulki. Farbowały te lumpy niemiłosiernie, a przeciętnej szkoły nie stać, by kupić porządne mundurki, tak samo jak nie wszyscy rodzice mają tyle pieniędzy, by kupić to swoim dzieciom.
styka51
styka51
  20 września 2011
massacre
massacre: dlatego sie ciesze z tego gdzie mieszkam :)

W PL takie mundurki nie przejdą, niestety ;c
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  20 września 2011
styka51
styka51: W PL takie mundurki nie przejdą, niestety ;c


zamiast corce rozjasniacza i tony pudru zainwestowac w mundurek i jechana :D
ale u nas to taniocha jest, firmy produkujace dostaja siano od panstwa :D
a letnie sukieneczki jakie sa sliczniutkie :zakochany: te dziewczynki tak slodko wygladaja :D
ale lans tez czasem musi byc :D



"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Transcendencja
Transcendencja
  20 września 2011
Babsy
Babsy: najbrdziej zamanifestowac swoja "doroslosc"

Manifestowałem kilka lat temu , paląc , ćpając i róhajonc :ninja:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.