loFFciamSerEk
loFFciamSerEk
  11 lipca 2011 (pierwszy post)

Witam Was :P

Przybywam z pytaniem na temat tabletek antykoncepcyjnych.
Miewam bardzo bolesny okres, wczoraj aż mnie skręcało z bólu i najmocniejsze tabletki już pomagać nawet nie chcą no i czy tabletki antykoncepcyjne coś pomogą na mój problem?
Wiem, że muszę iść do ginekologa, jak tylko skończy mi się okres to się wybiorę.
Tylko przed tym chciałabym wiedzieć jeszcze jakie są najczęstsze skutki uboczne tabletek antykoncepcyjnych? Możecie się podzielić własnym doświadczeniem. :P

Pozdrawiam gorąco.

adra1992
adra1992
  12 lipca 2011

Ja biore dopiero od niecalych dwoch miesiecy, wiekszych skutkow ubocznych nie widze.
Mam tendencje do tycia, nie mam zadnych diet, a nie zgrublam ani kilo.
Cycki mi za to troszke chyba urosly :D Tak chlopak twierdzi, ja nie wnikam :ninja:
Jedyne co zauwazylam, to ze gdy spozniam sie z zazyciem tabletki (kilka godzin pozniej niz dzien wczesniej) to mnie jajnik(?) troche k£uje i wtedy sobie przypominam o tabletce :D
Czesciej mnie tez zyly bola lub pulsuja, ale tez jestem palaczka (co jest przeciwskazane) i ogolem mam skoki cisnienia.
Jesli chodzi o Libido to mi sie ZWIEKSZYLO. Bardzo :D

Najwiekszy minus tabletek, to jest tylko 'sklerotyzm'. Trzeba pamietac aby brac codziennie, na dodatek najlepiej o tej samej porze. JA mam z tym problemy, nie wiem jak inni :P

Jesli chodzi o bóle, to nie wiem jak to jest. W ulotce jest napisane, ze niby miesiaczka jest mniej bolesna i mniej obfita. Ja tam nie wiem, nigdy z bólem wiekszych problemow nie mialam.

Co do migren, to moja macocha ma. Ale nie zauwazyla wplysu tabletek anty na to. Kazdy czlowiek inny.
Dokladnie to dopytaj lekarza, zrob badania itd. Powodzenia.

pijana
pijana
  12 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Cycki mi za to troszke chyba urosly :D Tak chlopak twierdzi, ja nie wnikam

Woda się zatrzymuje, to częsty "skutek uboczny" :D
Konto usunięte
Konto usunięte: Najwiekszy minus tabletek, to jest tylko 'sklerotyzm'. Trzeba pamietac aby brac codziennie, na dodatek najlepiej o tej samej porze. JA mam z tym problemy, nie wiem jak inni :P

Ja trzymam je obok kompa na którym siedzę codziennie, więc nie zapominam :D Zawsze są na widoku xD
adra1992
adra1992
  12 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Woda się zatrzymuje, to częsty "skutek uboczny" :D

To mozliwe, ze mi znow zmaleja ? :(

Konto usunięte
Konto usunięte: Ja trzymam je obok kompa na którym siedzę codziennie, więc nie zapominam :D Zawsze są na widoku xD

Tez mam obok kompa a mimo to zapominam :ninja:

Wepcham sie troche nie w temat... Ciaza trwa 40 tygodni, ale do samego zaplodnienia (seksu) dochodzi tak jakby w drugim tygodniu ciazy? :woot:
Np. 18stego listopada sie ma okres, seks sie uprawia 2ego grudnia i plemnik skutecznie baraszkuje z jajeczkiem, i jak dokladny miesiac pozniej sie idzie do lekarza (2stycznia) to lekarz powie ze jestes w ciazy miesiac czy miesiac i dwa tygodnie?

Czytalam w internecie o tym ale dalej mam watpliwosci, skomplikowana sprawa.
pijana
pijana
  12 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: To mozliwe, ze mi znow zmaleja ? :(

Może tak być :tak: Jeśli oczywiście urosły Ci od tabletek, a nie tak po prostu :mrgreen:
Konto usunięte
Konto usunięte: Tez mam obok kompa a mimo to zapominam

Musisz przykleić na monitor :D :D
adra1992
adra1992
  13 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Może tak być Jeśli oczywiście urosły Ci od tabletek, a nie tak po prostu

Mam nadzieje, ze tak po prostu. A czytalam jakies bzdury, ze masaz je ujedrnia i moze powiekszyc. Myslisz, ze prawda?
Jestem gotowa okladac kapusta, byleby urosly hahaha

Konto usunięte
Konto usunięte: Musisz przykleić na monitor :D :D

watpie aby poskutkowalo w moim przypadku :D
pijana
pijana
  13 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Mam nadzieje, ze tak po prostu. A czytalam jakies bzdury, ze masaz je ujedrnia i moze powiekszyc. Myslisz, ze prawda? Jestem gotowa okladac kapusta, byleby urosly hahaha

Też wiele razy czytałam o masażach, ale nie wydaje mi się by od tego urosły :nie: Ręce ludzkie raczej takich cudów nie uczynią :lol2: A na ujędrnienie to strumienie wody, na przemian zimne i ciepłe :))
agoosiaaa
agoosiaaa
  13 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Np. 18stego listopada sie ma okres, seks sie uprawia 2ego grudnia i plemnik skutecznie baraszkuje z jajeczkiem, i jak dokladny miesiac pozniej sie idzie do lekarza (2stycznia) to lekarz powie ze jestes w ciazy miesiac czy miesiac i dwa tygodnie?

no jak drugiego grudnia zajdziesz to jak pojdziesz do lekarza miesiac pozniej to oczywiscie ze bedziesz tylko miesiac w ciazy, gupia Ty :rotfl:
czas miedzy ostatnim okresem a zajsciem nie liczy sie jako ciaza :rotfl:
Zielinek34
Posty: 18495 (po ~48 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 35
Zielinek34
  14 lipca 2011

Mi się zmniejszyły, nie zniknęły całkowicie, ale jest o wiele lepiej :>

Pokłońcie się Turkuciowi, bowiem tylko On jest waszym Zbawicielem.

adra1992
adra1992
  14 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: no jak drugiego grudnia zajdziesz to jak pojdziesz do lekarza miesiac pozniej to oczywiscie ze bedziesz tylko miesiac w ciazy, gupia Ty czas miedzy ostatnim okresem a zajsciem nie liczy sie jako ciaza


Wchodzilam na rozne kalendarzyki i kalkulatory ciaz i wszedzie jak wpisze planowany porod na 25 sierpnia 2011, to wyskakuje, ze jest w 34 tygodniu ciazy (tak tez lekarz mowil). i jak wejde na rozpiske tych tygodni to pierwszy tydzien zaczyna sie bodajze 18-listopada i pisza z boku ze ma wtedy miesiaczke, dopiero 1-3 grudnia jest napisane ze sie bzykala i zaszlo do zaplodnienia. Wiec wyglada to na to, ze licza ciaze od okresu (cyklu w ktorym to jajko tam wedruje bla bla bla)

I gdzies na forum tez znalazlam, ze ciaza trwa 40 tygodni, ale dziecko ma 38 tylko. Wiec tez wychodzi na to, ze sam plemnik zagniezdzil sie w jajku dopiero jakies 2 tyg po okresie.

Juz sama nie wiem.
TheWitch
TheWitch
  14 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Wchodzilam na rozne kalendarzyki i kalkulatory ciaz i wszedzie jak wpisze planowany porod na 25 sierpnia 2011, to wyskakuje, ze jest w 34 tygodniu ciazy (tak tez lekarz mowil). i jak wejde na rozpiske tych tygodni to pierwszy tydzien zaczyna sie bodajze 18-listopada i pisza z boku ze ma wtedy miesiaczke, dopiero 1-3 grudnia jest napisane ze sie bzykala i zaszlo do zaplodnienia. Wiec wyglada to na to, ze licza ciaze od okresu (cyklu w ktorym to jajko tam wedruje bla bla bla) I gdzies na forum tez znalazlam, ze ciaza trwa 40 tygodni, ale dziecko ma 38 tylko. Wiec tez wychodzi na to, ze sam plemnik zagniezdzil sie w jajku dopiero jakies 2 tyg po okresie. Juz sama nie wiem.

no niebardzo, u mnie liczyli ze bede rodzic 16stego grudnia i odejmujac od tego 40 tygodni wychodzilo mi bycie wlasnie jakos tydzien czy 10 dni po okresie :woot: (pomijajac fakt, ze sie rypneli 4 tygodnie w obliczeniach, ale mimo to i tak wychodzi na to samo)
adra1992
adra1992
  15 lipca 2011

Znow sie tu wcisne, mam nadzieje, ze ktos jeszcze zerka tu czasem :p

Mam teraz przerwe 7-dniowa, tylko nie jestem pewna czy ostatnia tabletke wzielam we wtorek czy w poniedzialek (zapomnialam zapisac sobie :O ). Wydaje mi sie, ze we wtorek, tym bardziej, ze dopiero dzis mam bardzo delikatne plamienie (bardziej to sluz zabarwiony niz plamienie).

Ale czysto teorytycznie zakladajac, jesli jednak ostatnia bralam w poniedzialek stanie sie cos jesli przerwa okaze sie 8-mio dniowa?

W srode zaczac nastepny listek?

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.