razotka
razotka
  29 maja 2011 (pierwszy post)
Każda z nas chciałaby mieć piękne, długie, podkręcone rzęsy, ale nie każdej z nas jest dane takie posiadać. Z pomocą przychodzi nam zalotka. Jej atuty są nieocenione.

Jest to mały przyrząd, który swoim wyglądem intryguje naszych panów, którzy kompletnie nie wiedzą, do czego może służyć. Zalotka jest prosta w użyciu, należy się tylko nauczyć dokładnie przykładać ją do oka tak, żeby sobie nie przyciąć skórki powieki. Nakładaj ją tuż przy nasadzie rzęs, dzięki temu je ładnie podniesiesz. Gdy ściśniesz zalotką rzęsy w połowie, będą wyglądać jak złamane. Używaj jej zawsze na czyste, niewytuszowane rzęsy. Nakładając na pomalowane tuszem rzęsy możesz je uszkodzić i skruszyć, poprzez przyklejenie się ich do zalotki.



Trzy zasady kardynalne i garść rad o tym, jak używać zalotki.

Pierwsza zasada: Czystość
Zalotki używamy tylko na czyste, niepokryte tuszem rzęsy. Nigdy na pomalowane! Zasychająca maskara może skleić rzęsy z zalotką, a przecież nie o depilację tu chodzi.

Druga zasada: Ciepło
Zalotkę owiewamy ciepłym powietrzem z suszarki przez maksymalnie 5 sekund. Zawsze trzeba sprawdzić, czy zalotka nie jest gorąca! Inaczej oparzymy powiekę.

Trzecia zasada: Czas
Zalotkę staramy się przyłożyć jak najbliżej powieki. Trzymamy zaciśniętą przez około 10-30 sekund.

Na rynku mamy dostępne dwa rodzaje zalotek:
Elektryczne:

* Heated Lash Curler, Sephora Professional, 70 zł - delikatnie nagrzewa i daje długą trwałość skrętu.
* Elektryczna zalotka do rzęs, Panasonic, 87 zł - wyposażona w system Double Action pozwala podkręcić rzesy od samej nasady

Mechaniczne:

* EYELASH CURLER, Sally Hansen, 28 zł - metalowe urządzenie o bardzo przyzwoitej jakości i dające ładne efekty
* Eyelash Curler, Oriflame, 20 zł - wygodna, bezpieczna, wykonana ze stopu metali bez zawartości niklu
* Zalotka do rzęs, Gosh, 40 zł - lekka, praktyczna, pięknie podkręca
* Shiseido Eyelash Curler, 72 zł - dzięki technologii Edge Free Design umożliwia precyzyjne podkręcenie każdej pojedynczej rzęsy, od samej nasady. Jest na tyle szeroka, że pozwala stworzyć widowiskową firankę na zewnątrz oka.

Używacie zalotki?
Jeśli tak to jak często i jakiego rodzaju?
Jeśli nie to dlaczego?
Co lepsze: zalotka czy sztuczne rzęsy?
Jak dla mnie zalotka termiczna to już przesada... Używam czasami mechanicznej ale gumeczka już jest trochę zużyta, wiec ktoś gdzie mogę kupić same gumki do zalotki?
SoDope
SoDope
  29 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: czyli, że jak?

przy lewym oku mi sie rzęsy ładnie wykręcają a przy prawym nie .. i muszę mu pomóc :crylol:
sokol
sokol
  29 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Jest to mały przyrząd, który swoim wyglądem intryguje naszych panów, którzy kompletnie nie wiedzą, do czego może służyć.


przykro mi, że tylko takich matołów spotkałaś w swoim życiu, no ale to też musi świadczyc o Tobie :D


Konto usunięte
Konto usunięte: Co lepsze: zalotka czy sztuczne rzęsy?


zalotka. sztuczne rzesy działaja na mnie tak samo oprzucajaco co tipsy czy zele :)
ImaDrug
ImaDrug
  29 maja 2011

Nie mam potrzeby używania zalotki,jestem zadowolona ze swoich rzęs.

Jasmina
Jasmina
  29 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak dla mnie to zbyt duży dyskomfort

E tam, na początku też tak czułam, potem już się przyzwyczaiłam do ich noszenia :)
sinaasappelsap
Posty: 821 (po ~91 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 3
sinaasappelsap
  29 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Używacie zalotki? Jeśli tak to jak często i jakiego rodzaju? Jeśli nie to dlaczego? Co lepsze: zalotka czy sztuczne rzęsy? Jak dla mnie zalotka termiczna to już przesada... Używam czasami mechanicznej ale gumeczka już jest trochę zużyta, wiec ktoś gdzie mogę kupić same gumki do zalotki?

tak
codziennie, zwykła najzwyklejsza, ogólnie mam z natury długie ale proste rzęsy także ratuje mi życie
-
nie cierpię sztucznych rzęs, dla mnie jest to przesada, nie potrzebuję doczepiać do siebie plastiku
nie mam pojęcia

maybe I had said something that was wrong

say0something
Posty: 151 (po ~112 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
say0something
  29 maja 2011
sokol
sokol: przykro mi, że tylko takich matołów spotkałaś w swoim życiu, no ale to też musi świadczyc o Tobie :D

jasne, bo przecież każdy szanujący się facet powinien wiedzieć co to jest zalotka -.-
animka
animka
  29 maja 2011
Jasmina
Jasmina: Sztuczne rzęsy- uwielbiam

kurcze przyznam szczerze, że w życiu nie miałam na sobie, ale chyba czas zmienić nawyki :woot:
ImaDrug
ImaDrug
  29 maja 2011
animka
animka: kurcze przyznam szczerze, że w życiu nie miałam na sobie, ale chyba czas zmienić nawyki

ja też nie miałam ale kusi Mnie żeby sobie kupić :)
Jasmina
Jasmina
  29 maja 2011
animka
animka: kurcze przyznam szczerze, że w życiu nie miałam na sobie, ale chyba czas zmienić nawyki

Naprawdę polecam, bardzo dodają urody :) Na jakieś okazje w sam raz pasują :)

Konto usunięte
Konto usunięte: ja też nie miałam ale kusi Mnie żeby sobie kupić :)

Kup i wypróbuj zobaczysz czy będziesz się w nich sobie podobać :)
Fieska
Fieska
  29 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Używacie zalotki? Jeśli tak to jak często i jakiego rodzaju? Jeśli nie to dlaczego? Co lepsze: zalotka czy sztuczne rzęsy? Jak dla mnie zalotka termiczna to już przesada... Używam czasami mechanicznej ale gumeczka już jest trochę zużyta, wiec ktoś gdzie mogę kupić same gumki do zalotki?


Używam zwykłej zalotki od czasu do czasu, jak widzę, że moje rzęsy są już słabo podkręcone.
Gumeczki można w rossmanie dostać.

Jasmina
Jasmina: Sztuczne rzęsy- uwielbiam


Gdzie i jakie kupujesz?
Jasmina
Jasmina
  29 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Gdzie i jakie kupujesz?

W zwykłej drogeriim czy w Sephorze :) Miałam z firmy Top Choice, Inter Vion i Sephora.
razotka
razotka
  29 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: przy lewym oku mi sie rzęsy ładnie wykręcają a przy prawym nie .. i muszę mu pomóc

O matko a zauważasz różnicę, że jedna sąna przykład słabsze czy coś? :woot:
NuTiiiiii
NuTiiiiii: Tak ale chyba pod inną postacią:

Zapytaj swojej :pavarotti:
sokol
sokol: przykro mi, że tylko takich matołów spotkałaś w swoim życiu, no ale to też musi świadczyc o Tobie :D

A co niewiedza płci przeciwnej na temat zalotki ma świadczyć o mnie?
Gwoli ścisłości jeśli już tak chcesz się czegoś u mnie dopatrywać to musisz mieć na uwadze fakt, że jak zakłądam tematy to zawsze korzystam z jakiegoś źródła :)
Konto usunięte
Konto usunięte: Gumeczki można w rossmanie dostać.

Nareszcie! Dzięki ;*
Sensi
Sensi
  31 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Używacie zalotki?
Nie.
Natura podobno obdarzyła mnie ładnymi, gęstymi, długimi rzęsami, więc nie potrzebuję zalotki.
Ale i tak masowo mi rzęsy wypadają od kilku dobrych lat.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.