razotka
razotka
  29 maja 2011 (pierwszy post)
Każda z nas chciałaby mieć piękne, długie, podkręcone rzęsy, ale nie każdej z nas jest dane takie posiadać. Z pomocą przychodzi nam zalotka. Jej atuty są nieocenione.

Jest to mały przyrząd, który swoim wyglądem intryguje naszych panów, którzy kompletnie nie wiedzą, do czego może służyć. Zalotka jest prosta w użyciu, należy się tylko nauczyć dokładnie przykładać ją do oka tak, żeby sobie nie przyciąć skórki powieki. Nakładaj ją tuż przy nasadzie rzęs, dzięki temu je ładnie podniesiesz. Gdy ściśniesz zalotką rzęsy w połowie, będą wyglądać jak złamane. Używaj jej zawsze na czyste, niewytuszowane rzęsy. Nakładając na pomalowane tuszem rzęsy możesz je uszkodzić i skruszyć, poprzez przyklejenie się ich do zalotki.



Trzy zasady kardynalne i garść rad o tym, jak używać zalotki.

Pierwsza zasada: Czystość
Zalotki używamy tylko na czyste, niepokryte tuszem rzęsy. Nigdy na pomalowane! Zasychająca maskara może skleić rzęsy z zalotką, a przecież nie o depilację tu chodzi.

Druga zasada: Ciepło
Zalotkę owiewamy ciepłym powietrzem z suszarki przez maksymalnie 5 sekund. Zawsze trzeba sprawdzić, czy zalotka nie jest gorąca! Inaczej oparzymy powiekę.

Trzecia zasada: Czas
Zalotkę staramy się przyłożyć jak najbliżej powieki. Trzymamy zaciśniętą przez około 10-30 sekund.

Na rynku mamy dostępne dwa rodzaje zalotek:
Elektryczne:

* Heated Lash Curler, Sephora Professional, 70 zł - delikatnie nagrzewa i daje długą trwałość skrętu.
* Elektryczna zalotka do rzęs, Panasonic, 87 zł - wyposażona w system Double Action pozwala podkręcić rzesy od samej nasady

Mechaniczne:

* EYELASH CURLER, Sally Hansen, 28 zł - metalowe urządzenie o bardzo przyzwoitej jakości i dające ładne efekty
* Eyelash Curler, Oriflame, 20 zł - wygodna, bezpieczna, wykonana ze stopu metali bez zawartości niklu
* Zalotka do rzęs, Gosh, 40 zł - lekka, praktyczna, pięknie podkręca
* Shiseido Eyelash Curler, 72 zł - dzięki technologii Edge Free Design umożliwia precyzyjne podkręcenie każdej pojedynczej rzęsy, od samej nasady. Jest na tyle szeroka, że pozwala stworzyć widowiskową firankę na zewnątrz oka.

Używacie zalotki?
Jeśli tak to jak często i jakiego rodzaju?
Jeśli nie to dlaczego?
Co lepsze: zalotka czy sztuczne rzęsy?
Jak dla mnie zalotka termiczna to już przesada... Używam czasami mechanicznej ale gumeczka już jest trochę zużyta, wiec ktoś gdzie mogę kupić same gumki do zalotki?
naaats
Posty: 1611 (po ~182 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 0
naaats
  29 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Używacie zalotki?

Nie używam zalotki. Używam tuszu podkręcającego, po którym już są długie, bardzo ładnie podkręcone i podniesione. Chyba mam podatne na podkręcanie rzęsy, bo są bardziej podkręcone niż koleżanek, które mają ten sam tusz : )

Ludzie mówią, weź się lecz się, sam się weź się, lecz się, kur.wa, co jeden lepszy ekspert.

pijana
pijana
  29 maja 2011

Posiadam, ale nie używam - nic mi nie daje. Zresztą szkoda rzęs.

Jasmina
Jasmina
  29 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Używacie zalotki?

Od czasu do czasu, ale ogólnie mam z natury podkręcone rzęsy, więc właściwie nie muszę jej używać ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: Co lepsze: zalotka czy sztuczne rzęsy?

Sztuczne rzęsy- uwielbiam :w00t:
NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  29 maja 2011

Jak żyję pierwszy raz takie coś widzę :szok:

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

Zadziora
Zadziora
  29 maja 2011

Kiedyś wzięłam zalotkę siostry i myślałam, że sobie powyrywam rzęsy;p mam je bardzo cienkie, prawie niewidoczne :( używam tuszy pogrubiających i jest akurat- za długie brudzą mi okulary ;p

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  29 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Każda z nas chciałaby mieć piękne, długie, podkręcone rzęsy, ale nie każdej z nas jest dane takie posiadać

Ohh ja na szczęście jestem posiadaczką ładnych rzęs! :) mam naturalnie takie podkręcone i Bogu dziękuje za to :) rzęsy mam naprawdę fajne.
madzia2143
madzia2143
  29 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Używacie zalotki? Jeśli tak to jak często i jakiego rodzaju? Jeśli nie to dlaczego? Co lepsze: zalotka czy sztuczne rzęsy?

ad.1 tak, czasami :)
ad.2 jak sobie przypomnę, bo czasami o niej zapominam. Mam metalową z gumką :)
ad.3 hmm zalotka jest dobra dla osób które mają przynajmniej średniej długości rzęsy, bo przy całkiem krótkich nie ma efektu. Sztuczne rzęsy są trudniejsze w obsłudze, jeśli ktoś nie potrafi ich zakładać bądź dopasować ich do kształtu oka to wygląda to komicznie :ninja: więc jak już to kępki rzęs są lepsze dla osób o króciutkich rzęsach :)
madzia2143
madzia2143
  29 maja 2011
NuTiiiiii
NuTiiiiii: Jak żyję pierwszy raz takie coś widzę

zaskocz dziewczynę i jej spraw : D
SoDope
SoDope
  29 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

moze to dziwne co teraz powiem ale używam .. zalotki aby dla prawego oka .. :crylol:
Darunia511
Darunia511
  29 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Używacie zalotki? Jeśli tak to jak często i jakiego rodzaju? Jeśli nie to dlaczego? Co lepsze: zalotka czy sztuczne rzęsy? Jak dla mnie zalotka termiczna to już przesada... Używam czasami mechanicznej ale gumeczka już jest trochę zużyta, wiec ktoś gdzie mogę kupić same gumki do zalotki?

Używamy.
Codziennie, mechanicznej.
Na co dzień zalotka, od święta sztuczne rzęsy.
Nie kupuje gumek, jak się zużyje to po prostu wyrzucam.
marta0859
marta0859
  29 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Używacie zalotki?

nie

Konto usunięte
Konto usunięte: Jeśli nie to dlaczego?

szkoda by mi było czasu na bawienie się z takim czymś, poza tym nie umiem się tym obsługiwać a swoje rzęsy mam długie to też nie są mi potrzebne takie cuda.

Konto usunięte
Konto usunięte: Co lepsze: zalotka czy sztuczne rzęsy?

nic z tych dwóch
Babsy
Babsy
  29 maja 2011

uzywam, ale ostatnio jakos rzadko. mam zwykla mechaniczna. pewnie, ze lepsze sztuczne, ale nie umiem ich zalozyc;)

razotka
razotka
  29 maja 2011
naaats
naaats: Chyba mam podatne na podkręcanie rzęsy, bo są bardziej podkręcone niż koleżanek, które mają ten sam tusz : )

Mnie zawsze zastanawiało jak to jest,że dziewczyny niektóre mają takie zajebiście podkręcone rzęsy ale nie tylko te górne. I co najciekawsze zazwyczaj nie używały tuszu :woot:
Jasmina
Jasmina: Sztuczne rzęsy- uwielbiam

Jak dla mnie to zbyt duży dyskomfort :and:
NuTiiiiii
NuTiiiiii: Jak żyję pierwszy raz takie coś widzę

Toć tego jeszcze nasze mamy używały :D
Zadziora
Zadziora: za długie brudzą mi okulary ;p

Ja pierwszy raz jak podrkęciłąm to tak je sobie wywinęłam, że do góry patrzeć nie mogłam bo mi się na powiece zawijały :D
Konto usunięte
Konto usunięte: moze to dziwne co teraz powiem ale używam .. zalotki aby dla prawego oka ..

czyli, że jak?
:ziober2:
NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  29 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: zaskocz dziewczynę i jej spraw : D

Jej rzęsy są ładne :D

Konto usunięte
Konto usunięte: Toć tego jeszcze nasze mamy używały :D

Tak ale chyba pod inną postacią:



:rotfl:

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.