Biuna
Biuna
  21 kwietnia 2011 (pierwszy post)

Macie cos sprawdzonego na intymny swiad i pieczenia ?
Uzywam masci clotrimazol ale nic nie pomaga. Nie wiem czy lepiej zakupic jakis probiotyk czy jakas inna masc? Pomozcie!

Szczurka
Szczurka
  23 kwietnia 2011

przede wszystkim - ginekolog. jeśli wykryje u Ciebie zakażenie bakteryjne, bądź grzybicę, musi leczyć się także Twój partner.

Odpuść sobie wszelkie perfumowane wkładki higieniczne, podpaski i papier toaletowy - u mnie tak się objawiała właśnie alergia na ten zapach w nich :o, od tej pory używam zwykłych, bez żadnego zapachu i nic mi nie jest.

Wygotuj majtki i ręczniki. Nie używaj myjek, gąbek etc do miejsc intymnych, miej oddzielny ręcznik. Noś bieliznę z naturalnych włukien, przewiewną, zmieniaj często, szczególnie, jak jest ciepło - bakterie i grzyby lubią ciepłe, wilgotne środowisko.

O płynach do higieny intymnej i ogólnie o myciu się conajmniej 2 razy dziennie nie muszę mówić?

madzia2143
madzia2143
  23 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: o myciu się conajmniej 2 razy dziennie nie muszę mówić?

znowu nie przesadzajmy, 2 razy dziennie w normalnie dni wystarczy, jeśli będziemy robiły to częściej to niszczymy nasza naturalną florę bakteryjną i stajemy się bardziej podatne na zapalenia i zakażenia. Wyjątkiem są dni podczas miesiączki - tu chyba każda wie, że trzeba się podmywać kilka razy.
ThatsMyName18
ThatsMyName18
  23 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: O płynach do higieny intymnej i ogólnie o myciu się conajmniej 2 razy dziennie nie muszę mówić?

ja miałam 'tam na dole' inny problem, nie chce za bardzo się wdrążać w temat no ale strasznie mnie bolało jak sikałam, wszystko piekło normalnie płakałam :and: i mi pomagało moczenie tyłka w misce z rumiankiem (czasem dawałam szałwię ale w mniejszej ilości) zalanym wodą, wrzucałam cztery torebki rumianku zalewałam wrzątkiem, jak się zaparzyło wystudzałam wodę aby była po prostu ciepła i siadałam tyłkiem w miske ;P bardzo łagodzi.
Patrishia
Patrishia
  23 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: onajmniej 2 razy dziennie nie muszę mówić?

Zbyt częste mycie okolic intymnych wypłukuje naturalną florę i niszczy zakwaszone środowisko, które jest niezbędne do autoochrony. Więc nie co najmniej, a co najwyżej.
Babsy
Babsy
  23 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: strasznie mnie bolało jak sikałam, wszystko piekło

przy zapaleniu drog moczowych tak bywa... mozna brac zurawine w tabletkach, sok z zurawiny pic, aby sie uchronic:)
Szczurka
Szczurka
  23 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: znowu nie przesadzajmy, 2 razy dziennie w normalnie dni wystarczy, jeśli będziemy robiły to częściej to niszczymy nasza naturalną florę bakteryjną i stajemy się bardziej podatne na zapalenia i zakażenia. Wyjątkiem są dni podczas miesiączki - tu chyba każda wie, że trzeba się podmywać kilka razy.

Chodzi mi, jak jest gorąco i jak się spocisz, np, albo, jak masz okres właśnie.
ThatsMyName18
ThatsMyName18
  23 kwietnia 2011
Babsy
Babsy: przy zapaleniu drog moczowych tak bywa... mozna brac zurawine w tabletkach, sok z zurawiny pic, aby sie uchronic:)

ale to nie było zapalenie dróg moczowych :nie: to nie było nic z pęcherzem.
Patrishia
Patrishia
  23 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: bakteryjną i stajemy się bardziej podatne na zapalenia i zakażenia. Wyjątkiem są dni podczas miesiączki - tu chyba każda wie, że trzeba się podmywać kilka razy.

A, powtórzyłam po kimś, nie zauważyłam :ziober2:
fail :and:
madzia2143
madzia2143
  23 kwietnia 2011
Patrishia
Patrishia: A, powtórzyłam po kimś, nie zauważyłam fail

spoko, nic się nie stało :)
SoDope
SoDope
  23 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Macie cos sprawdzonego na intymny swiad i pieczenia ?

jeżeli masz do tego upławy - przykro mi bardzo ginekolog wita.
Biuna
Biuna
  24 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: jeżeli masz do tego upławy - przykro mi bardzo ginekolog wita

no wlasnie nie mam.
zauwazylam tez pieczenie przy odbycie..
mmaryjka
mmaryjka
  24 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: no wlasnie nie mam. zauwazylam tez pieczenie przy odbycie..

czekaj jeszcze, czekaj to dojdzie ci do macicy.
Biuna
Biuna
  24 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: czekaj jeszcze, czekaj to dojdzie ci do macicy.

ale bylam u ginekologa w styczniu , i moj ginekolog wie o tych moich problemach, i dostawalam leki a nadal to powraca. Robilam cytologie, i wszystko jest ok. Wiec czemu mnie straszysz?
mmaryjka
mmaryjka
  24 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Wiec czemu mnie straszysz?

nie straszę. przede wszystkim to zmień ginekologa.
nie rozumiem jak można powiedzieć młodej osobie, że nawracająca grzybica nie jest niczym nienormalnym. to raz, dwa - grzybicę leczy się głównie od środka, więc maści, kremy i tego typu są tylko doraźne. trzy - leki przeciwgrzybiczne osłabiają i zmieniają odczyn w pochwie(lubię to słowo:]) zatem po skończeniu tego trzeba brać probiotyk który znowu pomoże wrócić jej do swojego odczynu.
jak będziesz używała tej maści stale to ci tylko ZASZKODZI. poza tym grzybicę powodują różne schorzenia wewnętrzne. no chyba, że ktoś ma takie podejście jak twoje + się nie myję.
sorry, ale nienawidzę takiej ignorancji i weź pod uwagę, że sikając w publicznej toalecie narażasz inne kobiety aby od ciebie się zaraziły i to nieważne jak się sika:]. ameno .
Biuna
Biuna
  24 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: nie straszę. przede wszystkim to zmień ginekologa. nie rozumiem jak można powiedzieć młodej osobie, że nawracająca grzybica nie jest niczym nienormalnym. to raz, dwa - grzybicę leczy się głównie od środka, więc maści, kremy i tego typu są tylko doraźne. trzy - leki przeciwgrzybiczne osłabiają i zmieniają odczyn w pochwie(lubię to słowo:]) zatem po skończeniu tego trzeba brać probiotyk który znowu pomoże wrócić jej do swojego odczynu. jak będziesz używała tej maści stale to ci tylko ZASZKODZI. poza tym grzybicę powodują różne schorzenia wewnętrzne. no chyba, że ktoś ma takie podejście jak twoje + się nie myję. sorry, ale nienawidzę takiej ignorancji i weź pod uwagę, że sikając w publicznej toalecie narażasz inne kobiety aby od ciebie się zaraziły i to nieważne jak się sika:]. ameno .


A skad wiesz ze sie nie myje ? Bralam probiotyki, przy antybiotykach .
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.