Biuna
Biuna
  21 kwietnia 2011 (pierwszy post)

Macie cos sprawdzonego na intymny swiad i pieczenia ?
Uzywam masci clotrimazol ale nic nie pomaga. Nie wiem czy lepiej zakupic jakis probiotyk czy jakas inna masc? Pomozcie!

madzia2143
madzia2143
  22 kwietnia 2011

Sa kapsułki dopochwowe bez recepty Lactovaginal - nie są jakoś bardzo drogie, możesz sobie zakupić i sprawdzić czy pomoże, a po kuracji iść do lekarza. w końcu tydzień Cię nie zbawi chyba. Sama mam takie problemy ;/

Kusza
Kusza
  22 kwietnia 2011

Ale masz zapalenie grzybicze czy bakteryjne?
Tylko lekarz Ci pomoże

Konto usunięte
Konto usunięte: Martittaaaaa: Mi też. Tak raz do roku mniej więcej. Ja mam czesciej. Nawet co pare msc.

Ja mam co miesiąc ;]
AnalMammal
AnalMammal
  22 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Macie cos sprawdzonego na intymny swiad i pieczenia ? Uzywam masci clotrimazol ale nic nie pomaga. Nie wiem czy lepiej zakupic jakis probiotyk czy jakas inna masc? Pomozcie!

Udaj się do ginekologa.
Gdyby nie było dość zaawansowane to maść by pomogła a tak to przydadzą się jakieś globulki dopochwowe lub antybiotyk plus przed tym zrób sobie może irygacje z Tantum Rosa (załagodzi pieczenie i świąd).
Ale najlepiej nie robić nic na własną rękę.
Profilaktycznie łykaj Lacibios Femina albo Lacto Lady aby utrzymać prawidłową florę bakteryjną oraz myj się tylko i wyłącznie płynami do higieny intymnej, one mają odpowiednie PH.
moonlight28
moonlight28
  22 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Lactovaginal

dobre to, brałam kiedyś :)
mmaryjka
mmaryjka
  22 kwietnia 2011

tak, lecz się na własną rękę, a możesz być pewna, że wszystko wejdzie ci wyżej i głębiej - wtedy dopiero będziesz miała zabawę.

Babsy
Babsy
  22 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

a furagina nie jest na infekcje drog moczowych? ja to na pecherz biore.

Konto usunięte
Konto usunięte:

hm ginekolog to najlepsza opcja... ja kiedys dostalam od swojego ulotke, jak unikac czestych infekcji, ale nie wiem, gdzie mam. jakis probiotyk moze niech Ci wypisze, no i czesto jedz jogurty:)
madzia2143
madzia2143
  22 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: tak, lecz się na własną rękę, a możesz być pewna, że wszystko wejdzie ci wyżej i głębiej - wtedy dopiero będziesz miała zabawę.

powiem szczerze, że ginekolog do którego chodzę przepisuje mi tylko jakieś globułki dopochwowe i kiedyś przepisał mi jeszcze jedną tabletkę więc wychodzi na to samo.
ThatsMyName18
ThatsMyName18
  22 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Mi bardzo czesto sie to nawraca. Dostawalam jakies leki ale i tak powracalo. Pani doktor kazala tez brac jakies probiotyki, uzywalam plynu pliva fem.

Tak mysle, ze prawdopodobnie to grzybica - grzybica właśnie lubi powracać.
:ninja: lepiej idz do ginekologa.
Babsy
Babsy
  22 kwietnia 2011

znalazlam rady jak unikac grzybicy:

Konto usunięte
Konto usunięte: * Nigdy nie pożyczaj ręcznika ani innym, ani od innych. * Jeden ręcznik przeznacz tylko do celów intymnych. * Zrezygnuj z myjki i gąbki. W ich drobnych oczkach mogą gromadzić się i rozwijać bakterie oraz grzyby. * Myj intymne miejsca od przodu ku tyłowi, aby nie zainfekować pochwy drobnoustrojami z okolic odbytu. * Noś niezbyt obcisłą bieliznę z włókien naturalnych. Sztuczne tkaniny nie przepuszczające powietrza są powodem wilgotności i nadmiernego ciepła w miejscach intymnych, co sprzyja rozwojowi grzybicy. * Pierz bieliznę w delikatnych środkach, najlepiej płatkach mydlanych. Potem dokładnie ją płucz. Resztki środków piorących mogą podrażniać delikatną skórę i sprzyjać zakażeniom. * Do mycia intymnych miejsc używaj specjalnie przeznaczonych do tego celu kosmetyków (płyny do higieny intymnej). Mają one odczyn podobny do naturalnego środowiska pochwy. Zwykłe mydła i kąpiele w piance mogą zaburzać naturalnie kwaśny odczyn pochwy i sprzyjać zakażeniom. * Zapomnij o irygacji pochwy (chyba, że zaleci ci ją lekarz). Niszczy jej naturalną florę bakteryjną. Wyjałowiona śluzówka pochwy jest znacznie podatniejsza na różne infekcje, na czele z grzybicą. * Często jedz sery, jogurty i kefiry, zawierające żywe kultury bakterii. * W podróży, w czasie menstruacji lub jeśli nie masz przez dłuższy czas w ciągu dnia dostępu do łazienki, używaj chusteczek do higieny intymnej. Przed wyjazdem kup w aptece jednorazowe nakładki na muszlę klozetową. * Jeśli cierpisz z powodu nawracających infekcji pochwy, zrezygnuj ze stosowania tamponów i pigułek antykoncepcyjnych. Zbadaj stężenie glukozy we krwi (być może masz cukrzycę) i poziom hormonów tarczycy. Cukier jest doskonałą pożywką dla drożdżaków.

podobno nie da sie tego wyleczyc, mozna tylko zaleczac za kazdym razem;/ mialam dwa razy, ale dostawalam porzadna kuracje (globulki clotrimazolum 500, 100, masc clotrimazol, jeszcze jakis antybiotyk) i na razie mam spokoj.
Babsy
Babsy
  22 kwietnia 2011

aaa no i jesli masz faceta, to i on powinien dostac leki, bo u niego grzybica jest bezobjawowa, i jesli tylko ty sie wyleczysz, to potem co chwile bedziesz sie zarazac od niego.

bezslodkiegonicku
bezslodkiegonicku
  22 kwietnia 2011

jesli ta masc nie pomaga to chyba powazniejsza sprawa..ja biore ta Lacibios femine zeby sie chronic wlasnie i myje sie plynen lactacyd.

bellaragazzaa
bellaragazzaa
  22 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Ale to chyba na drogi moczowe a nie rodne pamiętam bo kiedyś go brałam.

ja też brałam jak mnie piekło, skąd mam wiedzieć co ją dokładnie piecze
Zadziora
Zadziora
  22 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Macie cos sprawdzonego na intymny swiad i pieczenia ?

Mam maść ale przepisał mi ją ginekolog, także nie wiem czy nazwa Ci pomoże PIMAFUCORT :)
ThatsMyName18
ThatsMyName18
  22 kwietnia 2011
Zadziora
Zadziora: PIMAFUCORT :)

To jest dobra maść też ją mam z recepty!

Ja znowu mam problem z kącikami, dermatolog powiedział że prawdopodobnie mam brak witaminy A(czy E:woot:) i B (12,6 itp), brałam leki, witaminy i maść na kąciki i cały czas wracały, poszlam do lekarza rodzinnego w poradni i powiedział, że to GRZYBICA :o przeraziłam się, jak grzybica? Przy ustach? Powiedział, że można się w restauracji zarazić ze szklanki źle umytej, wyparzonej itp i dała mi ten PIMAFUCORT - przeszło po dwóch dniach, ale co najdziwniejsze - kąciki dalej wracają i njie mam pojęcia co to może być :nie: jestem zrozpaczona.
Brzeginka
Brzeginka
  23 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Mi bardzo czesto sie to nawraca.

Remedium na takie cuda najczęściej jest wymiana bielizny nataką z naturalnych włókien i rezygnacja z wkładek higienicznych-zamiast tego można trzy-cztery razy dziennie zmienić bieliznę. Paradoksalnie takie drobne ustępstwa pomagają :tak:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.