xXpaskiWkropkiXx
xXpaskiWkropkiXx
  15 kwietnia 2011 (pierwszy post)

Cześć;) W niedzielę moja chrześniaczka ma pierwsze urodziny i to pojawia się problem, bo kompletnie nie wiem co jej kupić. Tylko, że chodzi o to, że jej 4 dziadkow jest w Stanach i dosłownie ma wszystko. jakies propozycje?

agoosiaaa
agoosiaaa
  15 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: we wrześniu ma 2 latka, ale z przyzwyczajenia mówię, że ma półtorej roku bo za szybko leci ten czas. ona jest też bardzo mądra i nie chce jej kupować głupotek typu klocki bo się tym nie bawi...

no jak we wrzesniu ma 2 latka to teraz ma poltorej :woot:
to Ci moge napisac jakie sa mega zabawki, ktore ja mojemu malemu kupywalam, a wiec tak, najlepszy i najbardziej zarypisty to jest elmo - spiewa, rusza sie, opowiada historyjki - tak wyglada:

na youtube mozesz sobie zobaczyc filmiki co robi :D
baranek timmi:
tanczy i robi baa - moj maly tanczy razem z nim :P
sa tez telletubisie, makka pakka i eagle pigle (nie wiem czy to sie tak pisze), myszki micki, tone grajacych instrumentow :zakochany:
agoosiaaa
agoosiaaa
  15 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: to Ci moge napisac jakie sa mega zabawki, ktore ja mojemu malemu kupywalam, a wiec tak, najlepszy i najbardziej zarypisty to jest elmo - spiewa, rusza sie, opowiada historyjki - tak wyglada: http://www.toyselmolive.com/elmo_live.jpg

tak wyglada, bo obrazek nie wszedl widze:
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  15 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: no jak we wrzesniu ma 2 latka to teraz ma poltorej to Ci moge napisac jakie sa mega zabawki, ktore ja mojemu malemu kupywalam, a wiec tak, najlepszy i najbardziej zarypisty to jest elmo - spiewa, rusza sie, opowiada historyjki - tak wyglada:

yyy nie dokonczyłam mysli widzisz ;d we wrzesniu miałaby prawidłowo dwa ale urodziła się miesiąc wcześniej bo w sierpniu (wcześniak) czyli w sierpniu ma 2 czyli ma 20 mcy.czyli rok i 8 miesiecy tak dobrze policzylam?

jak cenowo? fajne to :zakochany:
Transcendencja
Transcendencja
  15 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Tylko, że chodzi o to, że jej 4 dziadkow jest w Stanach i dosłownie ma wszystko. jakies propozycje?

Różaniec :woot:
agoosiaaa
agoosiaaa
  15 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Hania też, ale ta piosenka jakoś szczególnie, tanczy do niej itp;d w ogole mądra jest, wie gdzie jest lampa, pokazuje ile ma latek, na pytanie jak sie nazywa Twoj tata mowi, że Pabooooł (paweł), jak mówie pokaż minke to robi taka smieszną, robi 'moja podusia', gada babcia, dziadzia, ciocia, weś no ogolnie jest bardzo mądra, wie gdzie ma oczka uszka nosek, mowi kiedy siku zrobi 'cika', no i jej: ijeee! a niektore dzieci od kolezanek to takie niekumate, ale to chyba zalezy ile sie do dziecka mowi itp

:lol2:
moj juz wie jak wlaczyc tv, jak sie przelacza programy w tv i glosnosc pilotem + jak nie wie jak cos powiedziec, to bierze za reke i ciagnie do tego, czego chce :P

Konto usunięte
Konto usunięte: niektore dzieci od kolezanek to takie niekumate, ale to chyba zalezy ile sie do dziecka mowi itp

to nie tyle od tego zalezy, co od tego w jakim tepie dziecko sie rozwija.
np syn mojego kuzyna do piatego roku zycia mowil bardzo malo, pojedyncze slowa, a od kiedy poszedl do zerowki to sie zamknac nie moze i np ma lepsze wyniki od syna mojego chrzestnego, ktory czytal juz w wieku 3 latek i plynnie mowil (a sa w tym samym wieku). wiec zalezy :)
agoosiaaa
agoosiaaa
  15 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: yyy nie dokonczyłam mysli widzisz ;d we wrzesniu miałaby prawidłowo dwa ale urodziła się miesiąc wcześniej bo w sierpniu (wcześniak) czyli w sierpniu ma 2 czyli ma 20 mcy.czyli rok i 8 miesiecy tak dobrze policzylam?

no tak, rok i 8 miechow :)

Konto usunięte
Konto usunięte: jak cenowo? fajne to

ja placilam jakos 55 funtow :woot:
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  15 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: moj juz wie jak wlaczyc tv, jak sie przelacza programy w tv i glosnosc pilotem + jak nie wie jak cos powiedziec, to bierze za reke i ciagnie do tego, czego chce :P

a ile ma? to Hanka znowu jak cos chce to mówi 'e, e, e, e, e' i pokazuje palcem, no i jak moj telefon bierze i widzi zegarek na wyswietlaczu to mowi 'tak' ;d a jak siebie na tapecie to 'aja' hahaha dzieci sa slodkie :zakochany:

Konto usunięte
Konto usunięte: to nie tyle od tego zalezy, co od tego w jakim tepie dziecko sie rozwija. np syn mojego kuzyna do piatego roku zycia mowil bardzo malo, pojedyncze slowa, a od kiedy poszedl do zerowki to sie zamknac nie moze i np ma lepsze wyniki od syna mojego chrzestnego, ktory czytal juz w wieku 3 latek i plynnie mowil (a sa w tym samym wieku). wiec zalezy :)

Hania znowu długo nie chodziła i nie raczkowała wcale tylko przesuwała się na nodze jednej jak małpka ;d ruchowo była opóźniona ale podobno dziecko powinno do 2ch lat chodzic, miala 1,5 roku nie chodzila martwilismy sie ale teraz juz smiga :-)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  15 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ja placilam jakos 55 funtow

to na Polskie bedzie ok 200 zł? :woot:
ciekawe czy na allegro znajde.
agoosiaaa
agoosiaaa
  15 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: a ile ma? to Hanka znowu jak cos chce to mówi 'e, e, e, e, e' i pokazuje palcem, no i jak moj telefon bierze i widzi zegarek na wyswietlaczu to mowi 'tak' ;d a jak siebie na tapecie to 'aja' hahaha dzieci sa slodkie

moj urodzil sie 19stego listopada, wiec ma 2 lata i 5 miesiecy :)
sa slodkie, ale nie przez caly czas :P

Konto usunięte
Konto usunięte: Hania znowu długo nie chodziła i nie raczkowała wcale tylko przesuwała się na nodze jednej jak małpka ;d ruchowo była opóźniona ale podobno dziecko powinno do 2ch lat chodzic, miala 1,5 roku nie chodzila martwilismy sie ale teraz juz smiga :-)

no widzisz, ja to mowie ze po prostu niektore dzieci to lenie :jezyk2:
np moj maly doskonale wie, co ja do niego mowie, ale juz odpowiadac pelnymi zdaniami to mu sie nie chce - np mowie mu idz kolo telewizora lezy kolorowanka, przynies na stol i bedziemy kolorowac to tylko powie ''yeah'' i przyniesie, nic sie nie chce wysilac :rotfl:
agoosiaaa
agoosiaaa
  15 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: to na Polskie bedzie ok 200 zł? ciekawe czy na allegro znajde.

oki 250 chyba raczej, chociaz w sumie nie wiem nawet po ile funt stoi :rotfl:
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  15 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: moj urodzil sie 19stego listopada, wiec ma 2 lata i 5 miesiecy :) sa slodkie, ale nie przez caly czas :P

to juz duzy :-)

Konto usunięte
Konto usunięte: no widzisz, ja to mowie ze po prostu niektore dzieci to lenie np moj maly doskonale wie, co ja do niego mowie, ale juz odpowiadac pelnymi zdaniami to mu sie nie chce - np mowie mu idz kolo telewizora lezy kolorowanka, przynies na stol i bedziemy kolorowac to tylko powie ''yeah'' i przyniesie, nic sie nie chce wysilac

aha, no tak :woot: a on mowi po Polsku? czy angielskiego go uczysz?
agoosiaaa
agoosiaaa
  15 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: aha, no tak a on mowi po Polsku? czy angielskiego go uczysz?

jak jestem sama z nim to mowie jak akurat mi podejdzie, tzn jak akurat mam wlaczona tv to mowie po angielski, jak nie to po polsku, bo mnie nic nie rozprasza :lol2:
jak jestem z chlopakiem to po angielsku, no chyba ze mnie facet denerwuje to wtedy na zlosc do Alexa po polsku mowie.
no a jak jestem u mojej mamy (ogolnie rodzinki) to po polsku, rozumie obydwa jezyki :)
Babsy
Babsy
  15 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ruchowo była opóźniona ale podobno dziecko powinno do 2ch lat chodzic, miala 1,5 roku nie chodzila martwilismy sie ale teraz juz smiga :-)

jak najbardziej w normie, dziecko powinno zaczac samo chodzic w wieku 20 msc, dopiero potem mozna sie martwic:)
Babsy
Babsy
  15 kwietnia 2011

DO 20 msc, sorki:)

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  16 kwietnia 2011
Babsy
Babsy: jak najbardziej w normie, dziecko powinno zaczac samo chodzic w wieku 20 msc, dopiero potem mozna sie martwic:)

wiem wiem ale tak nie chodziła, nie chodziła i wszyscy się martwili :-) niepotrzebnie
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.