Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
SoDope
SoDope
  17 lipca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: chyba zaryzykuje i pofarbuje odrosty sama, ew. z pomocą mamy. jakoś nie chce mi się wydawać tyle kasy za nałozenie farby na odrosty (bo farbe i tak sama sobie kupuje)...


ja sobie sama robie odrosty ... :P
kedi
kedi
  17 lipca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: No widzisz i najwidoczniej dał radę ja ogólnie rzadko farbuje włosy/odrosty, tak raz na 4 miesiące od kiedy jestem blond :) Ale i tak po co mam tyle płacić :)

dasz radę sama! a czym farbujesz? ja się nakręciłam na farbę CHI i na stówkę spróbuję, ale na razie nie potrzebuję, myślę , że za miesiąc tak
mmaryja
mmaryja
  17 lipca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Troche się boję bawienia czymś co ma w sobie ten rozjaśniacz, no ale... raczej nic się nie stanie

nic się nie stanie;) mi ostatnio taką farbował włosy mój partner i wszystko wyszło ok
Paulinessa
Paulinessa
  17 lipca 2012
kedi
kedi: a czym farbujesz?

zostanę przy tym :)


kedi
kedi: ja się nakręciłam na farbę CHI i na stówkę spróbuję, ale na razie nie potrzebuję, myślę , że za miesiąc tak


Podejrzewam że to dobre farby :)

kedi
kedi: dasz radę sama!


Konto usunięte
Konto usunięte: nic się nie stanie;) mi ostatnio taką farbował włosy mój partner i wszystko wyszło ok


To na pewno zrobię to sama :D
SoDope
SoDope
  17 lipca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: zostanę przy tym :)


właśnie też chciałam tym Sensation .. ale zastanawiam się którym odcieniem blondu walic XD
iFeelSooLost
iFeelSooLost
  18 lipca 2012
Babsy
Babsy: aha:) patrzylam na all, troche sie boje ryzykowac farby z neta;) wydaje mi sie, ze ten 5.1 bylby lepszy. a nie wiesz, na jakim poziomie byloby slodkie cappucino z joanna naturia? bo mam w domu;) a na jakims blogasku czytalam, ze dziewczynie pokrylo i ochlodzilo ciemniejszy kolor.

Słodkie capuccino to jest poziom gdzies sredni blond, ciemny blond :woot: na pewno nic z brązów. Ja mojej siostrze robilam ten kolor to wychodzil calkiem rudawo, nic z chlodnego odcienia wiec nie wiem czy ochlodzi. 5.1 to jasny, Ty bys musiala miec sredni wiec 4.1
iFeelSooLost
iFeelSooLost
  18 lipca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: chyba zaryzykuje i pofarbuje odrosty sama, ew. z pomocą mamy. jakoś nie chce mi się wydawać tyle kasy za nałozenie farby na odrosty (bo farbe i tak sama sobie kupuje)...

a ile płacisz za farbowanie jednym kolorem?
Babsy
Babsy
  18 lipca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Słodkie capuccino to jest poziom gdzies sredni blond, ciemny blond na pewno nic z brązów. Ja mojej siostrze robilam ten kolor to wychodzil calkiem rudawo, nic z chlodnego odcienia wiec nie wiem czy ochlodzi. 5.1 to jasny, Ty bys musiala miec sredni wiec 4.1

nom, jakis sredni blond. mi kiedys wyszedl po rozjasnianiu piaskowy kolor ta farba, to juz nie wiem:woot: nic, popatrze co tam maja w drogeriach:)
Paulinessa
Paulinessa
  18 lipca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: a ile płacisz za farbowanie jednym kolorem?


Nie dużo, bo mieszkam w małej miejscowości, jakieś 30-40 zł, ze swoją farbą. No ale jednak te pare dyszek by mi zostało.
iFeelSooLost
iFeelSooLost
  18 lipca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie dużo, bo mieszkam w małej miejscowości, jakieś 30-40 zł, ze swoją farbą. No ale jednak te pare dyszek by mi zostało.

:szok: b. mało :tak: ale wiadomo cena zależy od okolic.
kissangelkiss
kissangelkiss
  18 lipca 2012
witam ! poszukuje dobrej farby w odcieniu granatowej czerni która daje rzeczywistą poświatę koloru granatowego ewentualnie fioletowego :) drogeryjne lub fryzjerskie. zna ktoś coś dobrego? :)
Paulinessa
Paulinessa
  18 lipca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: b. mało ale wiadomo cena zależy od okolic.


No właśnie mało, małą miejscowośc, jakieś 5 tyś. mieszkancow :) a już w Lbn wiadomo, drożej :)
kedi
kedi
  18 lipca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: witam ! poszukuje dobrej farby w odcieniu granatowej czerni która daje rzeczywistą poświatę koloru granatowego ewentualnie fioletowego :) drogeryjne lub fryzjerskie. zna ktoś coś dobrego? :)

jeśli chodzi o farby fryzjerskie, to każdą możesz coś takiego wyczarować, bo zawsze możesz kupić dodatkowo fiolet czy granat i domieszać. poza tym chyba każda posiada w swojej palecie granatową czerń.
BujajSieNaDwa91
Posty: 1431 (po ~140 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 24
BujajSieNaDwa91
  19 lipca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Sensation


słabe są te farby .

Okazywanie miłości nie jest bezpieczne, a dążenie do intymności jest ryzykiem .

SoDope
SoDope
  19 lipca 2012
BujajSieNaDwa91
BujajSieNaDwa91: słabe są te farby .


w sensie jak słabe ?, że jak ?
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.