Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
styka51
styka51
  11 czerwca 2012
Sylvinka
Sylvinka: Q: Macie coś godnego polecenia, by w miesiąc je jakoś szybko odbudować?

Wiadomo olejek rycynowy. I polecam to:

plus

plus ten spray z Revitala.
Sylvinka
Posty: 15395 (po ~112 znaków)
Reputacja: -13 | BluzgometrTM: 4
Sylvinka
  11 czerwca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: L'orel Elseve Total Repair 5

Oby dało efekt!

styka51
styka51: Wiadomo olejek rycynowy. I polecam to:

Jakoś nie jestem przekonana do tych szamponów, albo moje włosy wybierają sobie tylko szczególne specyfiki :D

styka51
styka51: plus ten spray z Revitala

Skoro dałaś wszystko o rumianku to chodziło Ci pewnie o radical :D (co za różnica), ale stosowałam go, jak dla mnie to tylko ładny zapach i tyle, nawet na rozczesywanie nie działał :)
mam czarne skrzydła,muskam nimi stopy aniołów...
styka51
styka51
  11 czerwca 2012
Sylvinka
Sylvinka: Skoro dałaś wszystko o rumianku to chodziło Ci pewnie o radical :D (co za różnica), ale stosowałam go, jak dla mnie to tylko ładny zapach i tyle, nawet na rozczesywanie nie działał :)

A no możliwe...nie chce mi się do lazienki iść;p Powiem Ci, że szybciej włosy mi po nim rosły.

Sylvinka
Sylvinka: Jakoś nie jestem przekonana do tych szamponów, albo moje włosy wybierają sobie tylko szczególne specyfiki :D

Ten pierwszy to szampon i po nim TRZEBA zarzucić odżywkę, bo włosy strasznie się plączą, ale świetnie myje:d A ten eliksir ma dość dobry skład :tak:
Sylvinka
Posty: 15395 (po ~112 znaków)
Reputacja: -13 | BluzgometrTM: 4
Sylvinka
  11 czerwca 2012
styka51
styka51: Powiem Ci, że szybciej włosy mi po nim rosły.

No tak.. a ja się dziwiłam dlaczego co miesiąc muszę odwiedzać salon :D

styka51
styka51: Ten pierwszy to szampon i po nim TRZEBA zarzucić odżywkę, bo włosy strasznie się plączą, ale świetnie myje:d A ten eliksir ma dość dobry skład

Jak mnie dużo nie wyniesie to wszystko to postaram się kupić, jedynie nie będę stosowała.

Styczka, zastanawiam się nad czerwonym kolorem, jak miałam z rok temu na chwilę :)
mam czarne skrzydła,muskam nimi stopy aniołów...
Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  11 czerwca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: kokosowy organiczny, arganowy i macadamia. mam też ze słodkich migdałów, ale jeszcze nie próbowałam.

mi jakos kokos ostatnio nie sluzy, mam mega obciazone wlosy...
arganowy jest swietny, ja bardzo lubie ze slodkich migdalow, mam chyba najlepsze wlosy po nim.

macadamia przyciemnia?

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

mmaryja
mmaryja
  11 czerwca 2012
Prinz
Prinz: macadamia przyciemnia?

nie zauważyłam, ale mam rozjaśniane włosy więc nie wiem jak na naturalnych.
ja kokosowy uwielbiam, mam jeszcze dwa 0,5l słoiki:zakochany: prosto z afryki
Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  12 czerwca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: nie zauważyłam, ale mam rozjaśniane włosy więc nie wiem jak na naturalnych.

ja wlasnie z rumiankiem duzo kombinowalem i mam fajne jasne wlosy teraz i nie chce stracic tego. orzech laskowy i wloski przyciemniaja.

Konto usunięte
Konto usunięte: ja kokosowy uwielbiam, mam jeszcze dwa 0,5l słoiki prosto z afryki

jak kupujesz?

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

Wola2202
Posty: 2 (po ~113 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
Wola2202
  12 czerwca 2012

Mam sprawe. Pomozcie! Nie wiem jak mam sie uczesac na bierzmowanie. A mam sredniej dlugosci wlosy. Pomocy.

Babsy
Babsy
  12 czerwca 2012
Wola2202
Wola2202: Mam sprawe. Pomozcie! Nie wiem jak mam sie uczesac na bierzmowanie. A mam sredniej dlugosci wlosy. Pomocy.

na bierzmowanie proponuje po prostu wymodelowac wlosy na szczotce lub wyprostowac, dodac ciut lakieru i nablyszczacza:) prosto i elegancko.
SoDope
SoDope
  12 czerwca 2012
Wola2202
Wola2202: Pomozcie! Nie wiem jak mam sie uczesac na bierzmowanie.

a co to będzie kręcone na kamerze ? ze chcesz się jakoś specjalnie uczesać ?
mmaryja
mmaryja
  13 czerwca 2012
Prinz
Prinz: ja wlasnie z rumiankiem duzo kombinowalem i mam fajne jasne wlosy teraz i nie chce stracic tego. orzech laskowy i wloski przyciemniaja.

nie wiem, mi to wszystko jedno bo ani rumianek nie złapie rozjaśnianych włosów, a orzech laskowy i włoski wg mnie się nie nadaje więc nawet nie będę próbowała.

Prinz
Prinz: jak kupujesz?

kupiłam i przywiozłam z maroka dwa lata temu.
z syrii mydło alep, też ogień, choć teraz już nie pojadę:and:.
Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  13 czerwca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: z syrii mydło alep, też ogień, choć teraz już nie pojadę.

a to mydlo to jakie ma dzialanie? :D

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

Wola2202
Posty: 2 (po ~113 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
Wola2202
  13 czerwca 2012

No nie ale chce normalnie wygladać a nie ze zwiąże sobie w kitka . Tak jestem uczesana na co dzień do szkoły .! :)

gagulina
Posty: 2670 (po ~144 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 13
gagulina
  15 czerwca 2012

Maił ktoś z Was ten olejek? Jeśli tak to czy warto kupić?

mmaryja
mmaryja
  15 czerwca 2012
Prinz
Prinz: a to mydlo to jakie ma dzialanie?

to są mydła olejowe czyli nie wysuszają tak skóry jak zwykłe mydła.
pooglądaj sobie
http://biolander.com/produkty/producent/alepia/str/2/

swoją drogą w body shopie są teraz suche olejki, można też używać do włosów. jak ktoś się skusi to niech da znać;)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.