Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  14 czerwca 2011

Dziewczyny :ninja: niech kazda sama sobie porówna bo mi jest tak ciezko okreslic na zdjeciu:
Typy kolorystyczne wyd.Rea
Moda bardzo czesto zaprzecza zasadom zgodnosci kolorów i typów urody, dlatego fryzjerka powinna umiec rozpoznawac prawidłowo barwy i umiejetnie je łączyć.
W nauce o barwach wyroznia sie dwa typy kolorow: cieple i zimne. W analizie typow kolorystycznych typy są dzielone dodatkowo na jasne i ciemne. Uwzgledniając klasyfikacje i podzial kolorow wyrozniamy:
Wiosna - kolory ciepłe i jasne
Lato - kolory zimne i jasne
Jesien - kolory ciepłe i ciemne
Zima - kolory zimne i ciemne

Kobieta wiosna:
Ty ten wyróżnia jasna cera o odcieniu kości słoniowej lub brzoskwini. Skóra jest cienka, delikatna, czesto widac na niej jasne piegi. Oczy są niebieskie, blekitne lub zielone. Wlosy maja zlote odcienie takie jak np zloty blond, zloty brąz lub kolor miedziany. Do tego typu pasują ciepłe, jasne i delikatne kolory.

Kobieta lato:
W przypadku tego typu urody dominują jasne i zimne kolory. Kobiety lato mają lekko niebieskawy, delikatny, rozowy lub bezowy odcien karnacji. Kolor oczu jest najczesciej szary, szaro-niebieski, szaro - zielony. Włosy mają kolor blond lub jasny brąz z charakterystycznym popielatym odcieniem.


Kobieta jesien:
Jej cera ma charakterystyczną złotą barwę o roznych odcieniach, od kosci sloniowej do lekko brązowej. Większosc kobiet jesieni ma piegi. Kolor oczu jest najczesciej brązowy, lub brązowo -zielony. Maja rozne odcienie wlosow od rudego do brązu.

Kobieta zima:
Cera jest jasna, porcelanowa lub ciemna OLIWKOWA (Jasminka i tyo południowy :lol:). Oczy wydają się bardzo wyraziste, co jest spowodowane duzym kontrastem miedzy bielą gałki ocznej a tęczówki: ciemnoniebieskie (Jasminka :P), czarno-brązowym, turkusowym. Włosy są CIEMNE - BRĄZOWE lub CZARNE o popielatym, chłodnym lub niebieskawym odcieniu (z tym niebieskim to bzdura).

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  14 czerwca 2011
Babsy
Babsy:

tak naprawde ciezko jest okreslic kazdy typ bo przewaznie nie jest to 'wypisz i wymaluj' dokladnie tak jak w ksiazce - ja mam wlosy i oczy idealnie jak kobieta lato ale znowu karnacje mam dosyc ciepłą, nie niebieskawą, raczej beżową brzoskwiniową i bardziej pasuje do kobiety jesien, ale wtedy bierzesz ten typ z ktorym masz wiecej zgodnosci.
przewaznie sa to wlosy i oczy
Babsy
Babsy
  14 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

ja wlasnie nie wiem tylko, czy odcien skory mam chlodny czy cieply, bo wlosy to raczej chlodny, nie? tylko to jakbys mogla stwierdzic;)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  14 czerwca 2011

Pokaze Wam typy kolorystyczne na gwiazdach oczywiscie ciezko to okreslic bo do typu kolorystycznego trzeba brac pod uwage naturalny kolor wlosow, ale staram sie:

Kobieta wiosna: (makijaz wyklucza odcien skóry)




Lato:





Jesien:



tu by mogla byc takze zima typ południowy:


ZIMA:





z tym ze wiadomo: wszystkie wlosy sa farbowane, ostatnie zdjecie to moze byc laska wiosna hehe ;d ale gdyby miala naturalne wlosy to jest typowa zima, przyjmijmy ze wszystkie wlosy sa w kolorze naturalnym :D

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  14 czerwca 2011
Babsy
Babsy: ja wlasnie nie wiem tylko, czy odcien skory mam chlodny czy cieply, bo wlosy to raczej chlodny, nie? tylko to jakbys mogla stwierdzic;)

a jaki masz naturalny? odcien mnie sie wydaje lekko rozowy akurat na tej focie
Jasmina
Jasmina
  14 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: tak naprawde ciezko jest okreslic kazdy typ bo przewaznie nie jest to 'wypisz i wymaluj' dokladnie tak jak w ksiazce - ja mam wlosy i oczy idealnie jak kobieta lato ale znowu karnacje mam dosyc ciepłą, nie niebieskawą, raczej beżową brzoskwiniową i bardziej pasuje do kobiety jesien, ale wtedy bierzesz ten typ z ktorym masz wiecej zgodnosci. przewaznie sa to wlosy i oczy

Często ciężko kogoś określić i dopasować do jakiegoś typu urody. Dlatego też są typy mieszane, ale tylko między chłodnymi (zima, lato) i ciepłymi(wiosna, jesień).
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  14 czerwca 2011
Jasmina
Jasmina: Często ciężko kogoś określić i dopasować do jakiegoś typu urody. Dlatego też są typy mieszane, ale tylko między chłodnymi (zima, lato) i ciepłymi(wiosna, jesień).

nie wiem, w ksiazce nic o mieszanych typach nie pisze wiec sie nie wypowiem.
pisze tylko, ze typ dobiera sie glownie na kolorze cery, oczu i wlosow, jesli sa 2 cieple i 1 zimny dążymy do typów ciepłych, jesli odwrotnie to do zimnych.
Jasmina
Jasmina
  14 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: nie wiem, w ksiazce nic o mieszanych typach nie pisze wiec sie nie wypowiem. pisze tylko, ze typ dobiera sie glownie na kolorze cery, oczu i wlosow, jesli sa 2 cieple i 1 zimny dążymy do typów ciepłych, jesli odwrotnie to do zimnych.

Co do jesieni to te 2 nie wyglądają mi na panią jesień :nie:
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  14 czerwca 2011
Jasmina
Jasmina: Co do jesieni to te 2 nie wyglądają mi na panią jesień

obie mają taki moim zdaniem brzoskwiniowy odcien skóry i brązowe oczy, nie koniecznie muszą być rude włosy.
Jasmina
Jasmina
  14 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: obie mają taki moim zdaniem brzoskwiniowy odcien skóry i brązowe oczy, nie koniecznie muszą być rude włosy.

Wiem, ale widziałam je w różnych stylizacjach i nie są jesienią na pewno. Prędzej lato czy zima-lato. A co do ciepłego odcienia to nie wiemy jaki maja naturalny, bo na taki jak na tych zdjęciach mi nie wygląda na nature.
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  14 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Wiesz dla mnie to swiadczy o malych zasobach na reklame, wiec jak na tym oszczedzaja to na produktach tym bardziej


Konto usunięte
Konto usunięte: kiedy suknia by sie im podobala i byla w ich guscie. bo ogolnie dziewczynom sie podobala :-)


suknia ladna, aczkolwiek uwazam (i jest to tylko moje zdanie), ze masz za ladna figure na az tyle marszczen - jestes drobnej figury i ta suknia wyglada na nieco za duza, stracilas w niej wciecie w talii :nie: wygladasz klockowato
ja bym Ci dala z 2 rozmiarty mniejsza kiecke....
rekawiczki bym odpuscila masz ladne dlugie ramiona i rece

Babsy
Babsy: zdiagnozuj i mnie


schizofrenia maniakalno depresyjna :ninja: :rotfl:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  14 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Dziewczyny niech kazda sama sobie porówna bo mi jest tak ciezko okreslic na zdjeciu: Typy kolorystyczne wyd.Rea Moda bardzo czesto zaprzecza zasadom zgodnosci kolorów i typów urody, dlatego fryzjerka powinna umiec rozpoznawac prawidłowo barwy i umiejetnie je łączyć. W nauce o barwach wyroznia sie dwa typy kolorow: cieple i zimne. W analizie typow kolorystycznych typy są dzielone dodatkowo na jasne i ciemne. Uwzgledniając klasyfikacje i podzial kolorow wyrozniamy: Wiosna - kolory ciepłe i jasne Lato - kolory zimne i jasne Jesien - kolory ciepłe i ciemne Zima - kolory zimne i ciemne Kobieta wiosna: Ty ten wyróżnia jasna cera o odcieniu kości słoniowej lub brzoskwini. Skóra jest cienka, delikatna, czesto widac na niej jasne piegi. Oczy są niebieskie, blekitne lub zielone. Wlosy maja zlote odcienie takie jak np zloty blond, zloty brąz lub kolor miedziany. Do tego typu pasują ciepłe, jasne i delikatne kolory. Kobieta lato: W przypadku tego typu urody dominują jasne i zimne kolory. Kobiety lato mają lekko niebieskawy, delikatny, rozowy lub bezowy odcien karnacji. Kolor oczu jest najczesciej szary, szaro-niebieski, szaro - zielony. Włosy mają kolor blond lub jasny brąz z charakterystycznym popielatym odcieniem.Kobieta jesien: Jej cera ma charakterystyczną złotą barwę o roznych odcieniach, od kosci sloniowej do lekko brązowej. Większosc kobiet jesieni ma piegi. Kolor oczu jest najczesciej brązowy, lub brązowo -zielony. Maja rozne odcienie wlosow od rudego do brązu. Kobieta zima: Cera jest jasna, porcelanowa lub ciemna OLIWKOWA (Jasminka i tyo południowy ). Oczy wydają się bardzo wyraziste, co jest spowodowane duzym kontrastem miedzy bielą gałki ocznej a tęczówki: ciemnoniebieskie (Jasminka :P), czarno-brązowym, turkusowym. Włosy są CIEMNE - BRĄZOWE lub CZARNE o popielatym, chłodnym lub niebieskawym odcieniu (z tym niebieskim to bzdura).


ja juz totalnie nic nie wiem!!!!!!!!!!
napisalas ze jestem lato, gdzie na lato znalazlam przyklady SAMYCH BLONDYNEK:
http://www.colormebeautiful.com/seasons/summer/index.html
Michelle Pfeiffer
Reese Witherspoon
Jennifer Anniston
Princess Grace of Monaco
Gwyneth Paltrow

jak moge byc latem skoro jestem brunetka? :C

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Babsy
Babsy
  14 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: a jaki masz naturalny?

dawalam foto z neta na ktores poprzedniej stronie:)

Konto usunięte
Konto usunięte: odcien mnie sie wydaje lekko rozowy akurat na tej focie

to wychodziloby chyba ze jestem zima albo wiosna:)

massacre
massacre: schizofrenia maniakalno depresyjna

toto bede miec jutro, na egzaminie magisterskim:mrgreen:
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  14 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: http://www.biancaneve.pl/images/celebs/art-angelina-jolie.jpg


co raz wiecej mam zagadek...
na tej stronie pokazuje Angeline Jolie jako jesien :woot:
http://www.colormebeautiful.com/seasons/autumn/index.html
moze dlatego, ze ludzie biora pod uwage farbowany kolor wlosow? :woot:

o jaaaaaaa piedolne sie na rudy i wtedy bedzie wiadomo czy jestem lato czy nie :rotfl:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Jasmina
Jasmina
  14 czerwca 2011
massacre
massacre: jak moge byc latem skoro jestem brunetka? :C

Jak dla mnie latem nie jesteś mimo wszystko ;) Masz za ciemne włosy naturalnie i pewnie oprawe oczu.

massacre
massacre: Angeline Jolie jako jesien

Ona nie jest jesienią :zonk:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.