Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
agoosiaaa
agoosiaaa
  14 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Ty jesteś chyba naturalną wiosną no nie? Jasna karnacja, lekko porcelanowa, chyba o rozowym zabarwieniu, błękitne oczy i jasne włosy w odcieniu złotawym?

no tak mi sie wydaje :woot:
tzn wlosy to ja mam szarawe, takie jak moj synek ma (mam zdjecie na profilu) ale od slonca mi rudzieja na taki, jaki mam na zdjeciu :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: Więc brązy stanowczo ciepłe, złote :-) czekolady, nic z natury i popieli.

dzieki, wlasnie tak sie zastanawialam nad jakimis pasemkami, ale nie chce wygladac dziwnie - a wiem ze nie wszystkie brazy mi pasuja, bo mialam pare i mi sie nie podobalo :nie:
Babsy
Babsy
  14 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

okrelilabys i moj typ:)? swoj naturalny kolor wlosow mam taki
moze pol tonu ciemniejsze, sama juz dokladnie nie pamietam;)
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  14 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: To Ty - wiosna.


:nutki: wiosna wiosna wiosna ach to Ty :nutki:

ja zawsze bylam ciekawa jaka pora roku jestem ja - chyba nijaka :/

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  14 czerwca 2011
Babsy
Babsy: okrelilabys i moj typ:)? swoj naturalny kolor wlosow mam taki

same włoski mi nic nie dadzą. na typ kolorystyczny składa się wiele rzeczy takich jak:
kolor oczu
kontrast między tęczówką a białkiem oka
kolor skóry, odcien np bezowy, niebieskawy, rozowy
piegi
kolor włosów i odcien

zrobimy tak, jak wroce (bo jade bolerko wybierac i rekawiczki i welon :lol:) to z ksiazki Wam przepisze czym sie charakteryzuje dany typ i sobie same porównacie, bo w necie to te informacje są blędne szukalam chcialam Wam wkleic.
Babsy
Babsy
  14 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: same włoski mi nic nie dadzą. na typ kolorystyczny składa się wiele rzeczy takich jak: kolor oczu kontrast między tęczówką a białkiem oka kolor skóry, odcien np bezowy, niebieskawy, rozowy piegi kolor włosów i odcien

wiem, wiem:) oczy mam jakies szaroniebieskie, skore jasna- ale nie wiem, czy cieply odcien, czy chlodny... piegi na nosie i pod oczami:)

Konto usunięte
Konto usunięte: zrobimy tak, jak wroce (bo jade bolerko wybierac i rekawiczki i welon ) to z ksiazki Wam przepisze czym sie charakteryzuje dany typ i sobie same porównacie, bo w necie to te informacje są blędne szukalam chcialam Wam wkleic.

oki:)
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  14 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: same włoski mi nic nie dadzą. na typ kolorystyczny składa się wiele rzeczy takich jak: kolor oczu kontrast między tęczówką a białkiem oka kolor skóry, odcien np bezowy, niebieskawy, rozowy piegi kolor włosów i odcien


masz moja facjate i wez mi doradz, bo jak pisalam wyzej, mam dosyc blondu, chce zmiany - ale ciuchy mam takie co pasuja do blondu (mam tez blekity, granaty, bardzo malo zielonych ubran, sporo rozowych pudrowych - ktore moim zdaniem w ogole z miedzia nie ida :C)
jaki ja moge byc typ urody? :woot: od zawsze sie zastanawialam, bo za kazdym razem jak robilam jakies testy w necie, to wychodzily mi rozne odpowiedzi :/


ale mi sie twarz swieci :szok:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Jasmina
Jasmina
  14 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Tak teraz mysle nad tym co napisałaś. W sumie masz rację, ale po części bo moim zdaniem jeszcze ważniejsze jest aby trzymać się kolorów pasujących do danego typu kolorystycznego - urody. Tylko tu jest sprawa trudniejsza, bo który człowiek farbując sobie włosy w domu zastanawia sie nad swoim typem kolorystycznym? Chyba tylko 'moje' kochane forumowe włosomaniaczki (tu i z wizazu) :-) (mądre dziewczyny ). I mało fryzjerów robi analizę typu tylko zazwyczaj robi to co chce klientka. Przykładem mogę być ja: kobieta lato - włosy o zimnym, popielatym odcieniu, skóra beżowa (lekko ciepława) ale raczej jasna, piegi nieliczne - jakbym sobie teraz pierdykła czerwony - , jakbym dała sobie złoty blond - Ja mam to szczęście, że farbowałam się na ciemny brąz - ale był on chłodny, nie jakiś czerwonawy czy złotawy i dlatego dobrze wyglądałam. Jakby to była czekolada to by było gorzej. :-) Ja mogę sobie wziąć wszystkie kolory z zimy (też zimny typ kolorystyczny) a Ty drogi 'wyjątku' zimy (;-)) możesz wziąć wszystkie kolory ode mnie z lata. Tak samo jesien moze sie wymieniać z wiosną. A wiosna z latem. :-)

Nie do końca się z tym zgodzę. Ja w kolorach lata wyglądam nie za dobrze, nie pasują do mnie pastele, jedynie mocne, intensywne barwy, czy to są zimne czy to są ciepłe.
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  14 czerwca 2011
Jasmina
Jasmina: Nie do końca się z tym zgodzę. Ja w kolorach lata wyglądam nie za dobrze, nie pasują do mnie pastele, jedynie mocne, intensywne barwy, czy to są zimne czy to są ciepłe.


bo jestes miksem :tak:
bosko bys wygladala w bieli o odcieniu kosci sloniowej :zakochany:
indyjskie panny mlode slicznie w nich wygladaja, skora staje sie bardziej ciepla, nie taka ziemista...

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Jasmina
Jasmina
  14 czerwca 2011
massacre
massacre: bo jestes miksem

Pewnie tak :)

massacre
massacre: bosko bys wygladala w bieli o odcieniu kosci sloniowej indyjskie panny mlode slicznie w nich wygladaja, skora staje sie bardziej ciepla, nie taka ziemista...

Ogólnie dobrze mi w ciepłych barwach, chociaż jestem zimą. A w tym kolorze co napisałaś jeszcze nic nie miałam :)
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  14 czerwca 2011
Jasmina
Jasmina: Ogólnie dobrze mi w ciepłych barwach, chociaż jestem zimą.


a ja nie wiem czym jestem, bo w kazdych kolorach wygladam ok.
tak jak pisalam wyzej, robilam na necie x testow, kazdy daje mi inne odpowiedzi
mam ciemne wlosy, jasne oczy, karnacje kij wie jaka, nie potrafie nazwac koloru swojej skory, blada nie jestem, raczej sniada, ale mam piegi... wlosy na rekach blond, na glowie bardzo ciemne... :C

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Jasmina
Jasmina
  14 czerwca 2011
massacre
massacre: a ja nie wiem czym jestem, bo w kazdych kolorach wygladam ok. tak jak pisalam wyzej, robilam na necie x testow, kazdy daje mi inne odpowiedzi mam ciemne wlosy, jasne oczy, karnacje kij wie jaka, nie potrafie nazwac koloru swojej skory, blada nie jestem, raczej sniada, ale mam piegi... wlosy na rekach blond, na glowie bardzo ciemne... :C

Może zima, albo typ mieszany zima-lato :woot:
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  14 czerwca 2011
Jasmina
Jasmina: Może zima, albo typ mieszany zima-lato


nie wiem... ide na net poszukac testow :D

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  14 czerwca 2011

@massacre:
tobie w chlodnym brazie by bylo fajnie, jakies miody mi sie nie widza, platyna okejka, ciemny blond bezplciowy, czern nie bardzo, jakies złote jak zboże..może?

massacre
massacre: nie wiem... ide na net poszukac testow :D

daj mi linka na fejsie ;D

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  14 czerwca 2011
Jasmina
Jasmina: Nie do końca się z tym zgodzę. Ja w kolorach lata wyglądam nie za dobrze, nie pasują do mnie pastele, jedynie mocne, intensywne barwy, czy to są zimne czy to są ciepłe.

chodziło mi o kolory włosów :D

massacre
massacre:

na pierwszy strzał obstawiam, że jesteś latem. masz włosy bardziej ciemno brązowe o chłodnym odcieniu, błękitne oczy, duży kontrast między białkiem a błękitną tęczówką, skóra jest raczej jasna, widać po przedziałku jaki masz naturalnie kolor, ale chyba chodzisz na solarium.
w tym blondzie Ci bardzo ładnie, moim zdaniem rudy nie jest dla Ciebie. blondy o odcieniu kości słoniowej, bardziej chłodne niż ciepłe, złote, tak samo brązy, bardziej chłodne.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  14 czerwca 2011
Jasmina
Jasmina: Może zima, albo typ mieszany zima-lato

na typową zime ma za ciepły odcien skory, na pewno nie zima :-) lato.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.