Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
Jasmina
Jasmina
  14 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: chodziło mi o kolory włosów :D

Ok, ja wiem, że w innym kolorze niż czerń lub ciemny brąz(taki mam naturalnie) wyglądałabym gorzej. A naturalnym blondynką czerń nie pasuje, nawet jeżeli chłodnym typem lata ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: na typową zime ma za ciepły odcien skory, na pewno nie zima :-) lato.

Zima może mieć ciepły odcień skóry ;)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  14 czerwca 2011
Jasmina
Jasmina: Zima może mieć ciepły odcień skóry ;)

nie Jasmina Ty to zupełnie mylisz, owszem może mieć ale wtedy musi mieć taki typ urody jak Ty - raczej czarnula, ciemnoniebieskie oczy, ciemne dosyć grube brwi, i ogolnie sama wiesz jak wygladasz, a Massacre z pewnością go nie ma ma bardziej delikatny typ urody jak Ty i na pewno nie jest zimą.
Jasmina
Jasmina
  14 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: nie Jasmina Ty to zupełnie mylisz, owszem może mieć ale wtedy musi mieć taki typ urody jak Ty - raczej czarnula, ciemnoniebieskie oczy, ciemne dosyć grube brwi, i ogolnie sama wiesz jak wygladasz, a Massacre z pewnością go nie ma ma bardziej delikatny typ urody jak Ty i na pewno nie jest zimą.

No może :woot: Wiem, że jest typ południowy zimy i ona może mieć ciepły odcień skóry, ale nie mówię, że Massacre jest tym typem :P
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  14 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: a Massacre z pewnością go nie ma ma bardziej delikatny typ urody jak Ty i na pewno nie jest zimą.


to do kija pana kim ja jestem? dowiem sie w koncu?

hej :* czekalam na Ciebie caly dzien :D gdzie bylas? :gothiclady:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  14 czerwca 2011
Jasmina
Jasmina: No może Wiem, że jest typ południowy zimy i ona może mieć ciepły odcień skóry, ale nie mówię, że Massacre jest tym typem :P

typ zima to typowa królowa sniezka - blekitne oczy, porcelanowa skóra i bardzo ciemne włosy, jest jeszcze drugi typ taki jak Ty ale nie ma nic posredniego. ten albo ten. :-)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  14 czerwca 2011
massacre
massacre: to do kija pana kim ja jestem? dowiem sie w koncu? hej :* czekalam na Ciebie caly dzien :D gdzie bylas?

lato moim zdaniem juz pisalam Ci wczesniej :D

kurcze no bylam te bolerko wybrac nie :D i welon, a rekawiczek jednak nie chce :D
Jasmina
Jasmina
  14 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: typ zima to typowa królowa sniezka - blekitne oczy, porcelanowa skóra i bardzo ciemne włosy, jest jeszcze drugi typ taki jak Ty ale nie ma nic posredniego. ten albo ten. :-)

Ponoć jest więcej typów zimy, ale teraz nie pamiętam czym się różniły :woot:
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  14 czerwca 2011
Prinz
Prinz: tobie w chlodnym brazie by bylo fajnie, jakies miody mi sie nie widza, platyna okejka, ciemny blond bezplciowy, czern nie bardzo, jakies złote jak zboże..może?


nie chce bronza, blonda zimnego tez juz nie chce, robie ash blond i widzisz na zdjeciach jaki ten ash blond jest JUZ po 4-5 myciach :/ zolknie mi strasznie

Prinz
Prinz: daj mi linka na fejsie ;D


spieprzaj dziadu, jakie ty linki znowu chcesz?
Konto usunięte
Konto usunięte: na pierwszy strzał obstawiam, że jesteś latem. masz włosy bardziej ciemno brązowe o chłodnym odcieniu, błękitne oczy, duży kontrast między białkiem a błękitną tęczówką, skóra jest raczej jasna, widać po przedziałku jaki masz naturalnie kolor, ale chyba chodzisz na solarium. w tym blondzie Ci bardzo ładnie, moim zdaniem rudy nie jest dla Ciebie. blondy o odcieniu kości słoniowej, bardziej chłodne niż ciepłe, złote, tak samo brązy, bardziej chłodne.


dziekuje :* :zakochany: :calus:
skore mam nie wiem jaka, twarz to efekt slonca (od polowy kwietnia bylam juz kilka razy na plazy sie opalac)
masz racje, zima jestem blada, latem ciemna - slonce bardzo szybko mnie opala

wydrukuje sobie to mi napisalas, przestudiuje typ lato :)
typ lato to jest ten najczesciej wystepujacy wsrod Polek?

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  14 czerwca 2011
Jasmina
Jasmina: Zima może mieć ciepły odcień skóry ;)


i znowu wprowadzacie mnie w dylemat :/

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  14 czerwca 2011
massacre
massacre: wydrukuje sobie to mi napisalas, przestudiuje typ lato :) typ lato to jest ten najczesciej wystepujacy wsrod Polek?

lato i wiosna :-) z tym ze wiosna jest cieplejsza.

massacre
massacre: i znowu wprowadzacie mnie w dylemat :/

nie jesteś zimą, zapewniam :)
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  14 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: a rekawiczek jednak nie chce :D


hajtasz sie na lato, co nie? , po kij Ci rekawiczki?
masz jakies foty modelu sukienki? wez wklej plizz :w00t:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Martittaaaaa
Martittaaaaa
  14 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

A ja jaki mam typ? Naturalne włosy - popielaty, średni blond, niebieskie oczy, jasna zaróżowiona cera. :mrgreen:
Jasmina
Jasmina
  14 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: A ja jaki mam typ? Naturalne włosy - popielaty, średni blond, niebieskie oczy, jasna zaróżowiona cera.

Jak dla mnie jesteś latem ;)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  14 czerwca 2011
massacre
massacre: hajtasz sie na lato, co nie? , po kij Ci rekawiczki? masz jakies foty modelu sukienki? wez wklej plizz

we wrzesniu, trzeciego :D bo fajne wyglądają ale takie rękawiczki nie pełne tylko wiesz takie długie z oczkiem na jeden palec.

mam zdjęcie swojej, ale na forum, że tak powiem została określona jako 'paskudna i szukaj czegos innego', bo nikt nie bierze pod uwage ze kazdemu podoba sie cos innego. nie pytalam o opinie tylko o dodatki, buty itp

Jasmina
Jasmina
  14 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: mam zdjęcie swojej, ale na forum, że tak powiem została określona jako 'paskudna i szukaj czegos innego', bo nikt nie bierze pod uwage ze kazdemu podoba sie cos innego. nie pytalam o opinie tylko o dodatki, buty itp

Piękna sukienka :szok:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.