Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  8 czerwca 2011
Jasmina
Jasmina: To trochę Ci poszło tych włosów

no do slubu tyle nie odrosnie, nie ma szans :and:

Konto usunięte
Konto usunięte: Rany, niezła akcja :| Też dziś byłam u fryzjerki - ścieła cm jak prosiłam na szczęście. Z tym, że ja od razu chce na półokrągło :)

a ja na prosto zawsze i jeszcze mi wmawiala, ze na prosto, moze ona nienaumiana i nie wiedziala ze zle tnie.

Konto usunięte
Konto usunięte: a z tym tekstem: 'po co chce takie długie" to masakra. Też jest u mnie taka fryzjerka i co do niej poszłam to mnie wręcz opierniczała, że włosy za długie

noo myslalam ze jej zaraz bog wie co zrobie, patrzała na mnie jak na kretynke.. na koniec wziela suszarke w reke a ja: nie suszyc nie bo nie susze wlosow. a ona taka mina chocby ufo zobaczyla.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  8 czerwca 2011

Maksymalnie do dwóch lat otwieram swój salon, mysle ze w przyszlym roku juz bedzie wszystko gotowe (zalezy od mieszkania (remont i ile kasy władujemy) i dotacji z unii). To postanowione, z tymi fryzjerkami co sa u mnie w poblizu szybko puszcze je z torbami. Najpierw otworze coś małego osiedlowego, jak wszystko pojdzie dobrze to otworze albo drugi albo powiększe.

Martittaaaaa
Martittaaaaa
  8 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: kupuje truskawki - ona do mnie 4 zł. daje jej 20. a ona mi daje 6 .. a ja - dawałam 20.. - jakby nie trzymała w rekach tech 20 to by mi powiedziała, że ją oszukałam..

To chyba jakaś plaga. Kupuję sałatę - 2 zł. Dostaję reszty 8 zł a dałam 20. Spojrzałam na resztę a potem na nią a ona - aha i jeszcze 10 zł reszty, tak? :wtf: No kurde, no...

Konto usunięte
Konto usunięte: no ludzie czy ja śnie?

Ja tak często miałam. raz chciałam włosy do ramion to mnie na chłopaka praktycznie obcięła :) zadowolona z fryzjera byłam bardzo rzadko, częściej wkurzona :)
Elph06
Posty: 11095 (po ~87 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 12
Elph06
  8 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

To widzę, że jak będę chciała ściąć włosy w kształt 'V' to będę musiała szukać opinii o dobrych fryzjerach z okolicy, bo wcale nie tak trudno spieprzyć ;/
Kurczę, idzie się do fryzjera i liczy na kogoś z jakimikolwiek kwalifikacjami, a okazuje się że trzeba bardzo uważać.

Btw ostatnio sama podcięłam sobie grzywkę, zupełnie co innego mi wyszło jak chciałam ale tak mi w niej fajnie. Pewnie następnym razem tego nie powtórzę :P

A.

Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  8 czerwca 2011

eh tak czytam wasze posty o problemach z fryzjerami i przypomniała mi się sytuacja sprzed paru lat (chyba z 6 lub 7)
poszłam do fryzjerki do której chodziła moja mama, miałam wtedy długie dość włosy tak mniej więcej do łopatek. powiedziałam jej co ma mi zrobić - chciałam podciąć i lekko pocieniować włosy i ściąć grzywkę po skosie. Rezultat był taki, że grzywkę miałam na początku ok, ale włosy były tak wycieniowane, że nawet nie dałam rady zrobić sobie kucyka, bo było ich tak mało, że gumka mi z nich spadała :( szkoda, że wtedy byłam taka głupia i jej zapłaciłam :woot:

Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
Zadziora
Zadziora
  9 czerwca 2011
Gejszalicious
Gejszalicious: szkoda, że wtedy byłam taka głupia i jej zapłaciłam

Powinna zapytać na jaką długość ściąć :) Mnie tak wycieniowała, że fryzjerka u której byłam wczoraj stwierdziła, że gdybym jej nie powiedziała, to by nie wiedziała :D

P.S. Potrzebuje czegoś do układania włosów. Czegoś ala guma, ale nie do końca. Obecnie kończy mi się guma stylizacyjna Joanny, ale włosy po niej są za sztywne. Fryzjerka coś mi nałożyła i włosy były miękkie ale fajnie się podkręciły. Wiecie ocb? :ziober2:
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  9 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja tak często miałam. raz chciałam włosy do ramion to mnie na chłopaka praktycznie obcięła :) zadowolona z fryzjera byłam bardzo rzadko, częściej wkurzona :)

ja nigdy nie sądziłam, że poziom fryzjerek może być tak niski. :and: naprawde myslalam ze wiele ludzi przesadza. ale teraz wiem ze duzo z nich ma racje.

Elph06
Elph06: To widzę, że jak będę chciała ściąć włosy w kształt 'V' to będę musiała szukać opinii o dobrych fryzjerach z okolicy, bo wcale nie tak trudno spieprzyć ;/ Kurczę, idzie się do fryzjera i liczy na kogoś z jakimikolwiek kwalifikacjami, a okazuje się że trzeba bardzo uważać.

no masakra, jak bedziesz chciala V to juz jest w ogole filozofia w porownaniu ze strzyzeniem na prosto wiec uwazaj co nie wyjdziesz z jakims kołem albo czyms innym.

Gejszalicious
Gejszalicious: poszłam do fryzjerki do której chodziła moja mama, miałam wtedy długie dość włosy tak mniej więcej do łopatek. powiedziałam jej co ma mi zrobić - chciałam podciąć i lekko pocieniować włosy i ściąć grzywkę po skosie. Rezultat był taki, że grzywkę miałam na początku ok, ale włosy były tak wycieniowane, że nawet nie dałam rady zrobić sobie kucyka, bo było ich tak mało, że gumka mi z nich spadała :( szkoda, że wtedy byłam taka głupia i jej zapłaciłam

masakra, nie mam nawet ochoty komentowac, po prostu bym takie wzieła i w ryj za przeproszeniem strzeliła.

Zadziora
Zadziora: . Czegoś ala guma, ale nie do końca. Obecnie kończy mi się guma stylizacyjna Joanny, ale włosy po niej są za sztywne. Fryzjerka coś mi nałożyła i włosy były miękkie ale fajnie się podkręciły. Wiecie ocb?

Może spróbuj pastę :-)

to jest cos jak guma tylko wlasnie po gumie są takie kijowe włosy sztywne i skeljone a po tym nie.
gagulina
Posty: 2670 (po ~144 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 13
gagulina
  9 czerwca 2011
Maseczki do włosów z montagne jeunesse, miała któraś? Jakieś opinie? Chętnie bym sobie którąś z nich nabyła, są dostępne w Naturze :)


xOczyPelneLezx
xOczyPelneLezx
  9 czerwca 2011

Ostatnio , gdy byłam u fryzjera, nałożyła mi babka jakąś maskę.. Pachniała krówkami :mrgreen: a włosy po niej były mega miękkie i takie przyjemne w dotyku.. Wie może któraś z Was, jakiego cudeńka użyła?

moonlight28
moonlight28
  9 czerwca 2011

Chcę sobie zrobić włosy w kolorze czekolady, kuzwa polećcie mi jakieś dobre farby, żeby ładny był ten odcień :/

Inka9292
Inka9292
  9 czerwca 2011

Witam.

Od jakiś czterech lat farbuję włosy na czarno (naturalny mam brązowy). Znudził mnie już ten kolor, więc przefarbowałam włosy na brąz, lecz zafarbowały się tylko odrosty :/ fabowałam je wczoraj.

Po jakim czasie od farbowania mogę zastosować dekoloryzację oraz jaki dekoloryzator jest odpowiednio dobry do zrobienia jej samemu, gdyż nie mam funduszy, by zainwestować we fryzjera?
A i czy to bardzo niszczy włosy i jak można je później zregenerować?

Bardzo proszę o szybką odpowiedź.

SoDope
SoDope
  9 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Znudził mnie już ten kolor, więc przefarbowałam włosy na brąz, lecz zafarbowały się tylko odrosty


Logicznie pomyśl - jest sobie czarny pisak - czy jakimkolwiek innym kolorem jestes w stanie zakryć czarny ? :zonk:

Dekoloryzatory sklepowe i tak wyciągną Ci aby ostatnie farbowanie ..
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  9 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Bardzo proszę o szybką odpowiedź.

rozjaśniacz proszkowy Joanna + perhydrol, 12% woda może dać mizerne efekty. Perhydrol powinien pomóc, jak nie wiesz co to sprawdz
http://pl.wikipedia.org/wiki/Perhydrol
SoDope
SoDope
  9 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

Konto usunięte
Konto usunięte: Na skórze pozostawia martwicze białe plamy.


XD jazda będzie
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  9 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: XD jazda będzie

ale ładnie ściągnie kolor (i włosy) :D
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.