Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
Jasmina
Jasmina
  7 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: jak oceniasz kaszmirowy?

Jak dla mnie najlepsza odżywka w spreyu, przebija Biovaxa :)
Martittaaaaa
Martittaaaaa
  7 czerwca 2011

Chciałabym się spytać o to "cudo":

Miał ktoś? Działa? Bo nie wiem czy wydać te 18 zł :mrgreen:

Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  7 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Chciałabym się spytać o to "cudo":

mam, fajne, bo nie skleja włosów. kupilem, bo moj lakier byl za duzy by go przewiezc w bagazu podrecznym. dobrze ze nie otworzyli i nie pytali czy to koka :lol:

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  7 czerwca 2011
Jasmina
Jasmina: Jak dla mnie najlepsza odżywka w spreyu, przebija Biovaxa :)

Mnie też się podoba, ciekawe czy ta zółta będzie lepsza czy wrócę do kaszmirowego, teoretycznie żółta ma lepszy skład. :woot:
Martittaaaaa
Martittaaaaa
  7 czerwca 2011
Prinz
Prinz: mam, fajne, bo nie skleja włosów.

A nadaje sporo tej objętości? Nie oklapują szybko?

Prinz
Prinz: dobrze ze nie otworzyli i nie pytali czy to koka

W podręcznym to miałeś? Przecież nie wolno żadnych proszków mieć w podręcznym.
Jasmina
Jasmina
  7 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Mnie też się podoba, ciekawe czy ta zółta będzie lepsza czy wrócę do kaszmirowego, teoretycznie żółta ma lepszy skład.

Zobaczymy jak sprawdzi się w praktyce :)
Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  7 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: A nadaje sporo tej objętości? Nie oklapują szybko?

no wlasnie sporo :) i nie nie oklapuja szybko, no chyba ze skaczesz czy to tam robisz

Konto usunięte
Konto usunięte: W podręcznym to miałeś? Przecież nie wolno żadnych proszków mieć w podręcznym.

wlasnie w podrecznym, teraz zrezygnowalem z kupna dezodorantu w sprayu, bo za dwa tygodnie lece do kolonii i nie wiem czy mozna spraye w podrecznym czy nie, wiec kupilem w kulce.

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

Elph06
Posty: 11095 (po ~87 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 12
Elph06
  7 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

To ja już nie wiem, z czym mi się pomyliło :ninja:

A.

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  8 czerwca 2011
JESTEM WŚCIEKŁA!!!!!!:martuska::martuska::martuska::martuska:

Z przykrością stwierdzam, że NIE MA dzisiaj dobrych fryzjerów. No nie ma.
Chciałam podciąć końce. A moja fryzjerka ma urlop. Więc poszłam do innej.
Ja pier******!! KUR*** .. Płakać mi sie chce.
Fryzjerka mi po prostu poczesała włosy, rowno je przeczesała w dół i sobie tak o ostrzygła od ręki. Tak jak grzywke. DŁUGIE WŁOSY, od ręki. Zapłaciłam nic nie powiedziałam poszlam do innego fryzjera.

Powiedzialam jaka jest sytuacja że ide od tamtego fryzjera i żeby mi ostrzygła normalnie a nie tak jak tamta. Powiedziała najmniej jak się da i na PROSTO.
A ona mi na półokrągło ścięła. :and:

Mówię na pewno pani to tnie na prosto? Ja nie chce na półokrągło. Bo widzialam, że włosy na boki przeczesuje.
Tak jest prosto!

Kur przychodze do domu mówie mamie mamo przeczesz to ide do lustra a tam na półokrągło :wtf: :[

Jeszcze fryzjerka taka niemiła. Mówie jej żeby ścięła jak najmniej bo mam ślub we wrześniu i zapuszczam a ona do mnie chyba bo powiedziała bezosobowo:
a po co chce takie długie? (to była młoda fryzjerka przed 30)
mowie jej ze nie chce koka tylko upięcie z loków a ona aha

potem ją pytam o te prosto czy tnie a ona: a zresztą do loków to i tak nie widać czy proste czy półokrągłe a ja na nią popatrzałam z takim oburzeniem i mówie:
ale chyba na codzien mam proste włosy to wiadomo, że będzie widać? życzyłam sobie na prosto. a ona:
aha prostuje włosy...
coś tam jeszcze postrzygła i mnie skasowała 4 zł (liczyła jak za grzywke) i jeszcze mi źle reszte wydała bo dałam jej 20 zl a ona mi wydała 6 zł, mówie ale dałam Pani 20 zł a ona ah tak, a SZEF co najśmieszniejsze do mnie na t:
widzisz jaki złodziej? wziąć sobie chciała

nawet nie usłyszałam przepraszam.

no ludzie czy ja śnie?
Jasmina
Jasmina
  8 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: JESTEM WŚCIEKŁA!!!!!!:martuska: Z przykrością stwierdzam, że NIE MA dzisiaj dobrych fryzjerów. No nie ma. Chciałam podciąć końce. A moja fryzjerka ma urlop. Więc poszłam do innej. Ja pier******!! KUR*** .. Płakać mi sie chce. Fryzjerka mi po prostu poczesała włosy, rowno je przeczesała w dół i sobie tak o ostrzygła od ręki. Tak jak grzywke. DŁUGIE WŁOSY, od ręki. Zapłaciłam nic nie powiedziałam poszlam do innego fryzjera. Powiedzialam jaka jest sytuacja że ide od tamtego fryzjera i żeby mi ostrzygła normalnie a nie tak jak tamta. Powiedziała najmniej jak się da i na PROSTO. A ona mi na półokrągło ścięła. Mówię na pewno pani to tnie na prosto? Ja nie chce na półokrągło. Bo widzialam, że włosy na boki przeczesuje. Tak jest prosto! Kur przychodze do domu mówie mamie mamo przeczesz to ide do lustra a tam na półokrągło :[ Jeszcze fryzjerka taka niemiła. Mówie jej żeby ścięła jak najmniej bo mam ślub we wrześniu i zapuszczam a ona do mnie chyba bo powiedziała bezosobowo: a po co chce takie długie? (to była młoda fryzjerka przed 30) mowie jej ze nie chce koka tylko upięcie z loków a ona aha potem ją pytam o te prosto czy tnie a ona: a zresztą do loków to i tak nie widać czy proste czy półokrągłe a ja na nią popatrzałam z takim oburzeniem i mówie: ale chyba na codzien mam proste włosy to wiadomo, że będzie widać? życzyłam sobie na prosto. a ona: aha prostuje włosy... coś tam jeszcze postrzygła i mnie skasowała 4 zł (liczyła jak za grzywke) i jeszcze mi źle reszte wydała bo dałam jej 20 zl a ona mi wydała 6 zł, mówie ale dałam Pani 20 zł a ona ah tak, a SZEF co najśmieszniejsze do mnie na t: widzisz jaki złodziej? wziąć sobie chciała nawet nie usłyszałam przepraszam. no ludzie czy ja śnie?

Jaa..szkoda słów :and: Duzo Ci ścieły włosów ?
SoDope
SoDope
  8 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: coś tam jeszcze postrzygła i mnie skasowała 4 zł (liczyła jak za grzywke) i jeszcze mi źle reszte wydała bo dałam jej 20 zl a ona mi wydała 6 zł, mówie ale dałam Pani 20 zł a ona ah tak, a SZEF co najśmieszniejsze do mnie na t:

dzisiaj miałam podobna sytuacje na targu ...

kupuje truskawki - ona do mnie 4 zł.
daje jej 20.
a ona mi daje 6 .. a ja - dawałam 20.. - jakby nie trzymała w rekach tech 20 to by mi powiedziała, że ją oszukałam..
Jasmina
Jasmina
  8 czerwca 2011
Farby Londa- dobre ? Jak z trwałością ?
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  8 czerwca 2011
Jasmina
Jasmina: Jaa..szkoda słów Duzo Ci ścieły włosów ?

Poszłam trzeci raz tam gdzie zawsze chodze ale inn a fryzjerka i dalej krzywo tylko ze juz prosto sciete a nie polokraglo :crylol:
no bylo 3 cm za stanik a teraz jest 1 cm przed.
Jasmina
Jasmina
  8 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Poszłam trzeci raz tam gdzie zawsze chodze ale inn a fryzjerka i dalej krzywo tylko ze juz prosto sciete a nie polokraglo no bylo 3 cm za stanik a teraz jest 1 cm przed.

To trochę Ci poszło tych włosów :and:
Paulinessa
Paulinessa
  8 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Poszłam trzeci raz tam gdzie zawsze chodze ale inn a fryzjerka i dalej krzywo tylko ze juz prosto sciete a nie polokraglo no bylo 3 cm za stanik a teraz jest 1 cm przed.


Rany, niezła akcja :|
Też dziś byłam u fryzjerki - ścieła cm jak prosiłam na szczęście. Z tym, że ja od razu chce na półokrągło :)

a z tym tekstem: 'po co chce takie długie" to masakra. Też jest u mnie taka fryzjerka i co do niej poszłam to mnie wręcz opierniczała, że włosy za długie :zonk:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.