Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  6 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: wiec jak masz na cos ochote z tej strony to mozesz skorzystac, ogolnie dziewczyny wam ja polecam.

:szok: znaki
agoosiaaa
agoosiaaa
  6 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: znaki

:lol2: :lol2:
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  6 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

fajne u nas złodziejstwo :[
agoosiaaa
agoosiaaa
  6 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: fajne u nas złodziejstwo :[

no przebijaja ceny zeby jak najwiecej zarobic.
ja juz sie przekonalam jak kupywalam malemu ksiazeczke za 142.90 w polsce, a ktora kosztuje u mnie 9.99, czyli 3 razy mniej.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  6 czerwca 2011

Dziewczyny :szok:


Koleżanka napisała mi część składu, po kropkach są tam jakieś wypełniacze, zapach konserwanty - wiadomo.
Aqua, Dimethicone, Dimethylacrylamide/Ethyltrimonium Chloride Mathacrylate Copolymer, Argania Spinosa Karnel Oil, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Olea Europea Fruit Oil, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Prunus Armenica Karnel Oil, Sclerocarya Birrea Seed Oil, Sesamum Indicum Seed Oil, Panthenol, Laurdimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein, Hydrolized Keratin (...)

SoDope
SoDope
  6 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Pomysł ciekawy, gorzej z wykonaniem.

no ja komuś też takie coś umiem zrobić ale sobie to już nie .. - kiedyś sobie zrobilam jednego prostego francuza to mnie ręka bolała a komuś to mogłabym cały czas robić :D
Jasmina
Jasmina
  7 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Koleżanka napisała mi część składu, po kropkach są tam jakieś wypełniacze, zapach konserwanty - wiadomo. Aqua, Dimethicone, Dimethylacrylamide/Ethyltrimonium Chloride Mathacrylate Copolymer, Argania Spinosa Karnel Oil, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Olea Europea Fruit Oil, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Prunus Armenica Karnel Oil, Sclerocarya Birrea Seed Oil, Sesamum Indicum Seed Oil, Panthenol, Laurdimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein, Hydrolized Keratin (...)

Ładny składzik :pavarotti:

Konto usunięte
Konto usunięte: To się robi jak zwykłego francuza tylko mniejszy wiadomo no i trzeba zakręcać, kwestia wyćwiczenia, ja nie umiem sobie takiego zrobić a moje koleżanki też nie umieją szkoda, bo bym dziennie w takim chodziła, zaplote w poniedziałek rozpuszcze w piątek i spokój z myciem :D

Też bym tak chciała umieć :D
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  7 czerwca 2011
Jasmina
Jasmina: Ładny składzik

cudny właśnie teraz wróciłam z CH i kupiłam go byl w promocji z 18,99 na 15,99 :-) tylko ze to jednak nie jest ten dwufazowy a taki cały żółty
Jasmina
Jasmina
  7 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: cudny właśnie teraz wróciłam z CH i kupiłam go byl w promocji z 18,99 na 15,99 :-) tylko ze to jednak nie jest ten dwufazowy a taki cały żółty

On jest do włosów rozdwajających się ? Przyjemny ma zapach ?
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  7 czerwca 2011
Jasmina
Jasmina: On jest do włosów rozdwajających się ? Przyjemny ma zapach ?

Tak do rozdwajających, a zapach BOSKI :zakochany: cudny mi się tak jakby lekko bananowo kojarzy, piękny mogłabym wąchać cały czas :zakochany: To jest dokładnie ten:
Elph06
Posty: 11095 (po ~87 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 12
Elph06
  7 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

A zastanawiałam się kiedyś nad nim, ale chyba opinie miał niezbyt ciekawe :woot:

A.

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  7 czerwca 2011
Elph06
Elph06: A zastanawiałam się kiedyś nad nim, ale chyba opinie miał niezbyt ciekawe

a gdzie? znaki. miał opinie.
Elph06
Posty: 11095 (po ~87 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 12
Elph06
  7 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: a gdzie? znaki. miał opinie.

A nie, wybacz, ja wtedy patrzyłam na 'magiczne serum- spray shea cashmere' czy coś takiego. Kiedyś w sklepie mi mignęło to Twoje, chciałam sprawdzić opinie a nazwy dokładnie nie zapamiętałam, myślałam że to to samo :)
Działa podobnie jak ta pomarańczowa, dwufazowa mgiełka?

A.

Jasmina
Jasmina
  7 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Tak do rozdwajających, a zapach BOSKI cudny mi się tak jakby lekko bananowo kojarzy, piękny mogłabym wąchać cały czas To jest dokładnie ten:

Jak skończę ten mój kaszmirowy to i ten wypróbuje :)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  7 czerwca 2011
Elph06
Elph06: A nie, wybacz, ja wtedy patrzyłam na 'magiczne serum- spray shea cashmere' czy coś takiego. Kiedyś w sklepie mi mignęło to Twoje, chciałam sprawdzić opinie a nazwy dokładnie nie zapamiętałam, myślałam że to to samo :) Działa podobnie jak ta pomarańczowa, dwufazowa mgiełka?

kaszmirowy ma dobre opinie :woot:

Jasmina
Jasmina: Jak skończę ten mój kaszmirowy to i ten wypróbuje :)

mi się kaszmirowy też właśnie konczy i chciałam kupić go drugi raz ale ten skład z żółtego mnie zachęcił i postanowiłam zmienić :-) jak oceniasz kaszmirowy?
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.