91kasia
91kasia
  10 stycznia 2011 (pierwszy post)

Co sądzicie o błyszczykach powiększających usta?
Jakie błyszczyki polecacie? (w przystępnej cenie)

agoosiaaa
agoosiaaa
  10 stycznia 2011
AdRianoXX
AdRianoXX: no nie wątpie w Twoje umiejętności i wiedze :P a na mnie już czas :) Dobranoc wszystkim i do kiedys :PP

dobranoc :bye: :bye: :bye:
VanilllaExtasy
VanilllaExtasy
  10 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: no ja wlasnie przez takie rzeczy to sie zastanawiam nad znalezieniem pracy, wtedy bym sobie mogla kupywac, tak to nie mam jak :P

Pogodzisz to z wychowaniem dziecka?
Mimo wszystko nie wiem, czy wydałabym 15 kawałków na torebkę :and:
agoosiaaa
agoosiaaa
  10 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Pogodzisz to z wychowaniem dziecka? Mimo wszystko nie wiem, czy wydałabym 15 kawałków na torebkę

wiesz, moj brzdac jest na takim etapie juz, ze chce sie bawic z innymi dziecmi :(
poza tym w uk do szkoly (preschool) posyla sie dzieci juz jakos od 3ciego roku zycia na pare godzin dziennie (przynajmniej z tego co slyszalam), wiec w sumie lepiej jak przez ten czas bede pracowac badz studiowac, bo w przeciwnym razie sie szmarnuje :)
no ja jakbym miala do wydania to czemu by nie, jesli mi by sie podobala :)
VanilllaExtasy
VanilllaExtasy
  10 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: poza tym w uk do szkoly (preschool) posyla sie dzieci juz jakos od 3ciego roku zycia na pare godzin dziennie (przynajmniej z tego co slyszalam),

To chyba funkcjonuje na zasadzie polskiego żłobka, przynajmniej tak mi się wydaje.

Konto usunięte
Konto usunięte: wiesz, moj brzdac jest na takim etapie juz, ze chce sie bawic z innymi dziecmi :(

A ile ma? :)

Konto usunięte
Konto usunięte: wiec w sumie lepiej jak przez ten czas bede pracowac badz studiowac, bo w przeciwnym razie sie szmarnuje :)

Praca bądź studia, a w szczególności studia w tym przypadku faktycznie byłyby idealnym rozwiązaniem. Bo jeśli poślesz dziecko do preschool, nawet na te parę godzin, to i tak będziesz skazana na - jak ja to mówię - roboty domowe. A tak mogłabyś się rozwijać, kształcić, nabywać doświadczenie, które tak czy inaczej miałoby swoje odzwierciedlenie w przyszłości :)

Konto usunięte
Konto usunięte: no ja jakbym miala do wydania to czemu by nie, jesli mi by sie podobala :)

Sknera ze mnie :nie:
agoosiaaa
agoosiaaa
  10 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Praca bądź studia, a w szczególności studia w tym przypadku faktycznie byłyby idealnym rozwiązaniem. Bo jeśli poślesz dziecko do preschool, nawet na te parę godzin, to i tak będziesz skazana na - jak ja to mówię - roboty domowe. A tak mogłabyś się rozwijać, kształcić, nabywać doświadczenie, które tak czy inaczej miałoby swoje odzwierciedlenie w przyszłości :)

no wlasnie o to mi chodzi, lepiej ten czas wykorzystac pozytecznie :)

Konto usunięte
Konto usunięte: To chyba funkcjonuje na zasadzie polskiego żłobka, przynajmniej tak mi się wydaje.

no wlasnie cos w tym stylu.

Konto usunięte
Konto usunięte: A ile ma? :)

no 2 latka w listopadzie juz skonczyl :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Sknera ze mnie

ale teoretycznie jakbys miala nieskonczony budzet to bys pewnie tez kupila :P
VanilllaExtasy
VanilllaExtasy
  10 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: no 2 latka w listopadzie juz skonczyl :)

Uwielbiam dzieci, w tym wieku szczególnie :zakochany:
Cholera, trzeba zaciążyć :mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: ale teoretycznie jakbys miala nieskonczony budzet to bys pewnie tez kupila :P

Gdybym miała na koncie kwotę opiewająca na kilka milionów dolarów i to szczęście, gdzie pieniądze mnożyłyby się niczym mrówki andaluzyjskie, pewnie skusiłabym się na ową piękność :D
agoosiaaa
agoosiaaa
  10 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Uwielbiam dzieci, w tym wieku szczególnie Cholera, trzeba zaciążyć

no takie akurat sa najlepsze do zabway :mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: Gdybym miała na koncie kwotę opiewająca na kilka milionów dolarów i to szczęście, gdzie pieniądze mnożyłyby się niczym mrówki andaluzyjskie, pewnie skusiłabym się na ową piękność :D

no wlasnie :D
VanilllaExtasy
VanilllaExtasy
  10 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: no takie akurat sa najlepsze do zabway

Żądam jego zdjęcia :D
Za kilka lat postaram się coś zrobić w tym kierunku i z premedytacją zaciążę :mrgreen:

Teraz idę spać, jutro ciężki dzień.
:ziew::bye:
agoosiaaa
agoosiaaa
  11 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Żądam jego zdjęcia :D

wrzuce wieczorem, bo mam na moim laptopie, a siedze na kompie stacjonarnym teraz :)
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  11 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: w uk do szkoly (preschool)


preschool jak sama nazwa wskazuje to bardziej przedszkole - pre - przed - school - szkola :)
do szkoly ida dzieci jak koncza lat 5 -do tzw. reception class czyli zerowka.

Konto usunięte
Konto usunięte: posyla sie dzieci juz jakos od 3ciego roku zycia na pare godzin dziennie


Dziecko mozna poslac do wiekszosci zarejestrowanych w Ofstecie przedszkoli juz w wieku 6 miesiecy (baby room - czyli pewnie polski zlobek). W baby room dzieci sa do drugiego roku zycia.

Powyzej drugiego roku zycia az do ukonczenia trzeciego roku sa w toddler group. Wtedy koszt przedszkola pokrywaja rodzice.

Gdy dziecko konczy 3 lata, ma tzw. allowance od panstwa na bodajze darmowych 12.5 godzin tygodniowo w przedszkolu w grupie preschool (bodajze bo kwestie sie co jakis czas zmieniaja).

Wybralam podobna droge do twojej, tylko ze wczesniej. Nie moglam usiedziec na dupie i do collegu dostalam sie jak mlody mial 6 miesiecy. Dostalam stypendium i finansowali mi jego childcare costs :) Dla mnie to byl wybor idealny. College do 15:00 wiec jeszcze pol dnia moglam spedzac z dzieckiem. Do pracy od razu nie chcialam isc, bo godziny rozlaki w tym wieku bylyby stanowczo dla dziecka za dlugie.

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

agoosiaaa
agoosiaaa
  11 stycznia 2011
massacre
massacre: Gdy dziecko konczy 3 lata, ma tzw. allowance od panstwa na bodajze darmowych 12.5 godzin tygodniowo w przedszkolu w grupie preschool (bodajze bo kwestie sie co jakis czas zmieniaja).

no wlasnie o tym myslalam, kiedy to pisalam :)

massacre
massacre: Dziecko mozna poslac do wiekszosci zarejestrowanych w Ofstecie przedszkoli juz w wieku 6 miesiecy (baby room - czyli pewnie polski zlobek). W baby room dzieci sa do drugiego roku zycia. Powyzej drugiego roku zycia az do ukonczenia trzeciego roku sa w toddler group. Wtedy koszt przedszkola pokrywaja rodzice.

no o tym to wiedzialam, chociaz w sumie w zaleznosci od zarobkow koszt tych przedszkoli moze pokrywac panstwo, nawet do 70% :)

massacre
massacre: Wybralam podobna droge do twojej, tylko ze wczesniej. Nie moglam usiedziec na dupie i do collegu dostalam sie jak mlody mial 6 miesiecy. Dostalam stypendium i finansowali mi jego childcare costs :) Dla mnie to byl wybor idealny. College do 15:00 wiec jeszcze pol dnia moglam spedzac z dzieckiem. Do pracy od razu nie chcialam isc, bo godziny rozlaki w tym wieku bylyby stanowczo dla dziecka za dlugie.

no a mi wlasnie bylo tak jakos, no nie wiem, zal go zostawic z kims obcym :woot: no ale juz nie jest takim maluszkiem i bede musiala go gdzies poslac, zwlaszcza ze jest jedynakiem i nie ma nikogo w swoim wieku, zeby sie z nim bawil :/

massacre
massacre: preschool jak sama nazwa wskazuje to bardziej przedszkole - pre - przed - school - szkola :) do szkoly ida dzieci jak koncza lat 5 -do tzw. reception class czyli zerowka.

ja wiem ze to przedszkole, ja po prostu na wszystko mowie ogolnie szkola - na preschool, primary school, secondary school, colleague, 6th form czy uni :)
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  11 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: koszt tych przedszkoli moze pokrywac panstwo


tak, ale chyba musisz zarabiac marne grosze i poslac dziecko do przecietnego przedszkola (z raportem "Satisfactory" ewentualnie "Good"). Bo o tych 70% to mozesz zapomniec w dobrym przedszkolu, ktore kosztuje z 1800 miesiecznie. UK zarobilo juz rocznie 70mld funtow na tym, ze zabrali ludziom zasilki, mysle wiec, ze nie bedzie latwo :ninja:
Nie wiem jak u ciebie, mala miescina, ale w Londynie jest straszna roznica w cenach, poziomie i jakosci przedszkoli. W zyciu nie pozwolilabym, zeby moj syn chodzil do przedszkola ktore dostalo ocene satisfactory :nie:

Konto usunięte
Konto usunięte: mi wlasnie bylo tak jakos, no nie wiem, zal go zostawic z kims obcym


ja tez bylam rozdarta i ciezko mi bylo, ale bedac w domu nie bylo mi lepiej. szlag mnie trafial, nie potrafie zbyt dlugo w domu siedziec. ale doszlam do wniosku, ze to byla sluszna decyzja. Mlody jest pewny siebie, swietnie sobie daje rade wsrod rowiesnikow w kontaktach miedzyludzkich - nie mam co narzekac :) Poza tym w przedszkolu robi tyle rzeczy, ze w domu nie mialabym szans na polowe z nich :)
Konto usunięte
Konto usunięte: jest jedynakiem


to nie wiesz jak to zmienic? :pavarotti:

my zaczelismy myslec o drugim krotko po tym jak sie pierwszy urodzil... na mysleniu na razie sie skonczylo...

Konto usunięte
Konto usunięte: colleague


:rotfl:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

poike
poike
  11 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Jakie błyszczyki polecacie? (w przystępnej cenie)

jakoś nie przepadam za błyszczykami, chyba, że są to błyszczyki w ogóle bez drobinek. zdecydowanie wolę pomadki, uwielbiam nude, mam chyba z 10 pomadek w tym kolorze, oraz intensywną czerwień/śliwkę/róż
ZwaMnieAsia
ZwaMnieAsia
  11 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Marionnaud...

u mnie nie ma.
zelka
Posty: 6563 (po ~68 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 44
zelka
  11 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Co sądzicie o błyszczykach powiększających usta?

przydatne:tak:

Konto usunięte
Konto usunięte: Jakie błyszczyki polecacie? (w przystępnej cenie)

ja lubie te :

a z tanszych to te są naprawde fajne :) :
Life more, think less
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.