BillieJean58
BillieJean58
  28 grudnia 2010 (pierwszy post)

1.Jaki makijaż aby powiększyć "optycznie" oczy.? (uwzględniając fioletowe prawie cienie pod oczami)
2.Jak prawidłowo nakładać podkład.?
3.Kupiłam cienie, niestety sypią się. Jest jakiś sposób czy do śmietnika.?

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  29 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: 1.Jaki makijaż aby powiększyć "optycznie" oczy.?


Dużo mocno kryjącego korektora :-) i opudrowanie, to najpierw. Co do makijazu, smoky eyes?


Mój ulubiony makijaż, robię taki w kilkunastu odmianach, można go wykonać z każdym kolorem i na każdy sposób, bez kredki, z kredką, z eyelinerem itp :-)

Konto usunięte
Konto usunięte: 2.Jak prawidłowo nakładać podkład.?


Czy gąbeczką czy ręką, nie ma różnicy. Najważniejsze: podkład nakładamy od środka twarzy w kierunku konturów czoła, skroni, kości żuchwy. Samo nakładanie podkładu to nie tylko podkład na twarz, ale takze przeciągnięcie 'granicy' na szyję a nawet lekko na kości obojczyka i ładne wykonczenie w postaci opudrowania twarzy oraz zaznaczenia kosci policzkowych różem :-) lub pudrem brązującym.
Konto usunięte
Konto usunięte: 3.Kupiłam cienie, niestety sypią się. Jest jakiś sposób czy do śmietnika.?


Możesz spróbować nakładać je na mokro ;-) też mam jedne cienie, na powiece prawie ich nie widać, przy nakładaniu się sypią, kruszą itp. Moczę pędzelek w wodzie aby był lekko wilgotny i nanoszę cien na powieke, efekt jest mocniejszy, wyrazniejszy i dłuzej sie trzyma.
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  29 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Mój ulubiony makijaż, robię taki w kilkunastu odmianach, można go wykonać z każdym kolorem i na każdy sposób, bez kredki, z kredką, z eyelinerem itp :-)


a moze Ty mi pomozesz, jesli sie na tym znasz?
jak na moich oczach zrobic ladne smokey eyes?
mam oczy naturalnie dosc duze i gdy robie klasyczny smokey eyes - wygladam zdzirowato i nie nadaje sie do wyjscia w dzien. w sensie, dobry do klubu.
chce miec ten sam smokey efekt, ale taki dzienny, robie w bronzie, ale to nie jest to.
moze znasz jakies triki, albo doradzilabys sposob na smokey eyes do duzych oczy, nie do malych?

bede wdzieczna :)

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  29 grudnia 2010
massacre
massacre: jak na moich oczach zrobic ladne smokey eyes?


Hmm jest jeden podstawowy błąd w makijażu smoky eyes:
Źle roztarte granice, takie nie 'wycieniowane' tylko jakby ktos mocne krechy walnął :zonk:, drugi błąd to jak się ciemny cien osypie na skórę pod oczami i się go nie strzepnie pędzelkiem to robią się cienie.

Napisze jak ja dokładnie robie:
Nakładam podkład na twarz, powieki
Nakładam korektor w kącikach oczu i pod nimi aby rozświetlić oczy i nie było efektu zmory
Dokładnie pudruję całą powiekę i twarz
Nakładam cien, zazwyczaj jasny: śmietankowy lub beżowy perłowy
Robię u góry kreskę eye linerem i przedłużam ją podciągająć optycznie kąciki oczu do góry
Kiedy eyeliner schnie robię na dolnej powiece kreskę kredką
Nakładam czarny cien na górną kreskę zrobioną eye linerem i podciągam ją prawie do załamania powieki
Nakładam czarny cien na dolną kreskę i także lekko podciągam cieniem w doł, wyjezdzam poza kreskę
Dokładnie strzepuję pędzelkiem nadmiar cienia z powiek i spod oczu
Biorę ten sam jasny cien co jest położony na całej powiece i nakładam go jeszcze raz na miejsce, gdzie konczy się czarny cien a zaczyna jasny aby to przejscie było bardzo miękkie
Dokładnie tuszuję rzęsy, w razie potrzeby czarną kredką zaznaczam na dolnej powiece kąciki, robię linię zaraz pod rzęsami aby efekt był mocniejszy.

W Twoim wypadku musisz użyc cienia brązowego. I nie mozesz nałożyć ciemnego cienia na całą powiekę, tylko nieznacznie nad linię rzęs, przewaznie jest taka zmarszczka na powiece to wlasnie do niej
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  29 grudnia 2010
massacre
massacre:


Przy dużych oczach smoky eye nie powinno byc takie:


I czarny cien nie powinien zaczynać się od kącika do kącika tylko przy wewnętrznym kąciku zacząć od rozpoczęcia lini rzęs a kącik zaznaczyć bardzo jasnym cieniem.

Tylko raczej takie właśnie, nie cała powieka zamalowana tylko nad linią rzęs, przy zewnętrznym kąciku lekko wyżej, a przy wewnętrznym bardzo nisko
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  29 grudnia 2010

O DOSŁOWNIE COŚ TAKIEGO

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  29 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: apisze jak ja dokładnie robie: Nakładam podkład na twarz, powieki Nakładam korektor w kącikach oczu i pod nimi aby rozświetlić oczy i nie było efektu zmory Dokładnie pudruję całą powiekę i twarz Nakładam cien, zazwyczaj jasny: śmietankowy lub beżowy perłowy Robię u góry kreskę eye linerem i przedłużam ją podciągająć optycznie kąciki oczu do góry Kiedy eyeliner schnie robię na dolnej powiece kreskę kredką Nakładam czarny cien na górną kreskę zrobioną eye linerem i podciągam ją prawie do załamania powieki Nakładam czarny cien na dolną kreskę i także lekko podciągam cieniem w doł, wyjezdzam poza kreskę Dokładnie strzepuję pędzelkiem nadmiar cienia z powiek i spod oczu Biorę ten sam jasny cien co jest położony na całej powiece i nakładam go jeszcze raz na miejsce, gdzie konczy się czarny cien a zaczyna jasny aby to przejscie było bardzo miękkie Dokładnie tuszuję rzęsy, w razie potrzeby czarną kredką zaznaczam na dolnej powiece kąciki, robię linię zaraz pod rzęsami aby efekt był mocniejszy.


dzieki. przeczytala,, robie tym samym sposobem. wiesz, robie smokey na calej powiece (tak jak pierwsze zdjecie) wychodzi mi bardzo ladnie. mam duze oczy, ale nie mam wytrzeszczu :) tylko jest dobry na wieczor.
gdy robie ta delikatniejsza wersje, to efekt wcale nie jest taki smokey jakbym chciala ;)

dzieki za pomoc :))))

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  29 grudnia 2010
massacre
massacre: gdy robie ta delikatniejsza wersje, to efekt wcale nie jest taki smokey jakbym chciala ;)

Efekt smoky eyes to nie tylko cała powieka pomalowana na czarno. Ale pewnie lubisz mocny makijaż i dlatego, jednak przy dużych oczach taka mocna wersja będzie powodowac, że najpierw do klubu będą wchodzić Twoje oczy, a później Ty
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.