Zadziora
Zadziora
  19 grudnia 2010 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
Babsy
Babsy
  24 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Szampon miałam i jeste bardzo fajny, tez w saszetkach, ale błoto jest na moje włosy po prostu BOSKIE :-) włosy po nim są puszyste lekkie i sypkie, ma się wrażenie, że są takie jakby 'oczyszczone' :-)

to moze i ja sobie sobie sprawie, bo nigdy jakos tego nie tknelam, nie wiedzac na co to:)
Paulinessa
Paulinessa
  24 stycznia 2011
Jasmina
Jasmina: Czy to powoduje, że farba może szybciej zejść z włosów ?


Osobiście myślę, że tak. Glinka silnie działa oczyszczająco a jest jej dużo w tej masce :)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  24 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Tak obiecuje producent : )

No no, jest napisane o detoksykacji włosów itp :-) jak dla mnie te błoto to jest rewelacja!

Jasmina
Jasmina: Czy to powoduje, że farba może szybciej zejść z włosów ?

Nie sądze, te błoto nie ma właściwości na tyle 'oczyszczających' że nie nastrasza łusek włosa i nie penetruje włosa. :-) Bardziej działa na zasadzie detoksykacji niż penetracji włosa, mi się kolor po tym nie wypłukuje a bardzo bym chciała :-)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  24 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Osobiście myślę, że tak. Glinka silnie działa oczyszczająco a jest jej dużo w tej masce :)

Masz rację, ale nie ma odpowiedniej mocy aby rozchylić łuski włosa i wymyć pigment :-)
Paulinessa
Paulinessa
  24 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Masz rację, ale nie ma odpowiedniej mocy aby rozchylić łuski włosa i wymyć pigment :-)


Hm, ale po myciu szamponem łuski się rozchylą a jak potem nałożymy maskę to... :woot:
Jasmina
Jasmina
  24 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Osobiście myślę, że tak. Glinka silnie działa oczyszczająco a jest jej dużo w tej masce :)

No własnie to mnie zastanawia i wstrzymuje z kupnem tej maski :and:
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  24 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Hm, ale po myciu szamponem łuski się rozchylą a jak potem nałożymy maskę to...

Oj ;P wiesz co, to nie jest do konca tak z tymi szamponami. :-) Owszem, szampon ma środowisko zasadowe (większość, szczególnie te przeciwłupieżowe - działają silnie oczyszczająco) ale nie powoduje to rozchylenia łusek do tego stopnia jaki sobie wyobrażamy ;P Rozchylają łuski rozjaśniacze i farby, szampon je jedynie lekko 'nastroszy', niestety włosy farbowane nigdy nie będą mieć łusek domkniętych tak jak naturalny, niezniszczony włos. Więc to, że kolor się wymywa nie jest zasługą szamponu tylko bardziej zniszczenia włosów w skutek farbowania.
mmaryjka
mmaryjka
  24 stycznia 2011

są jakieś zależności procentowe w kolejności składów produktów? np. w szamponach?

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  24 stycznia 2011

Apropo wymywania farby.. Zamierzam myć raz w tyg włosy szamponem z dodatkiem łyżeczki sody oczyszczonej. Podobno bardzo mocno rozchyla łuski włosa, ale mam obawę, czy nie wpłynie to na kondycję włosów... Ale chyba jednak mniej niz dekoloryzacja ;P

lesniowska8
lesniowska8
  25 stycznia 2011

znacie jakiegoś taniego i dobrego fryzjera w Krakowie? chcę tylko podciąć końcówki i nie chcę, żeby ktoś mnie za bardzo wyciął. pozdrawiam
Metaluga
Metaluga
  25 stycznia 2011


Mam ten szampon i powiem wam szczerze, że z lepszym się nie spotkałam.
Dodatkowo tylko powiem, że włosy mam kręcone, skręt jest po nich cudowny.
W ogóle działa bardziej jak odżywka, a nie szampon.
Paulinessa
Paulinessa
  25 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Mam ten szampon i powiem wam szczerze, że z lepszym się nie spotkałam.


Ja mam taką odzywkę, bardzo fajna jest :)
Metaluga
Metaluga
  25 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja mam taką odzywkę, bardzo fajna jest :)

No chyba przejdę się po drogeriach, bo skoro szampon daje jakieś efekty na moich kłakach, to odżywka też musi być niezła.
BeautifulLiee
BeautifulLiee
  25 stycznia 2011

hej, chciałabym abyscie mi poradzili cos w sprawie szamponetek.
ogólnie chciałam sobie przefarbować tylko końcówki na taki miodowy kolor.
chciałam taka małą zmiane zrobić ;)
mój kolor to ciemny brąz, a w zasadzie mam mocno falowane włosy.
chce aby ta szamponetka nie trzymała tak bardzo długo. ;)
prosze o podawanie nazw firm dobrych szamponetek i co myslicie na temat mojej "zmiany" ;)

Babsy
Babsy
  25 stycznia 2011
BeautifulLiee
BeautifulLiee: hej, chciałabym abyscie mi poradzili cos w sprawie szamponetek. ogólnie chciałam sobie przefarbować tylko końcówki na taki miodowy kolor. chciałam taka małą zmiane zrobić ;) mój kolor to ciemny brąz, a w zasadzie mam mocno falowane włosy. chce aby ta szamponetka nie trzymała tak bardzo długo. ;) prosze o podawanie nazw firm dobrych szamponetek i co myslicie na temat mojej "zmiany" ;)

szamponetka za nic nie wyjdzie ci miodowy blond na ciemnobrazowych wlosach! jesli chcesz miec miodowy blond, musisz je rozjasnic, a potem nalozyc odpowiednia farbe. choc i tak nie wiadomo, jaki kolor otrzymasz po rozjasnieniu- najpredzej jakis pomaranczoworudy.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.