Mackersdorf
Mackersdorf
  5 lutego 2014 (pierwszy post)

Nikt na to nie wpadł, także zakładam ten temat i oddaję go szanownym Paniom. Zostałem o to poproszony, także proszę z szacunkiem.

Pytanie: jakie maseczki lubicie stosować na co dzień?

PoetkaHyde
PoetkaHyde
  7 lutego 2014
Konto usunięte
Konto usunięte: skąd niby masz takie informacje?


podbijam pytanie, ciekawa jestem, czy napisali to na wizazu, czy na jakimś innych netkobietach, a może to info z jakiegoś bardziej wiarygodnego źródła. kolagen jest w składzie większości kremów, a reszty można się domyśleć.
pijana
pijana
  7 lutego 2014
Konto usunięte
Konto usunięte: skąd niby masz takie informacje?

Konto usunięte
Konto usunięte: ciekawa jestem, czy napisali to na wizazu, czy na jakimś innych netkobietach, a może to info z jakiegoś bardziej wiarygodnego źródła.

Nie pamiętam dokładnie skąd to wiem, czytam masę artykułów na wszelakie tematy, zarówno w internecie jak i w czasopismach, a temat wielkości cząsteczek kolagenu i hialuronu przewijał się nieraz. To, że coś jest w większości kremów, to jest żaden argument :) Bo choćby olej mineralny w wielu także jest. Co do wizażu i tego typu portali-są mi potrzebne jedynie przy konkursach. Miejsca, w których jest nawał wypowiedzi i każdy może napisać wszystko bez większej weryfikacji, są dla mnie w necie bezwartościowe pod względem wyszukiwania informacji.
SowaMarta
SowaMarta
  8 lutego 2014
Konto usunięte
Konto usunięte: Bo choćby olej mineralny w wielu także jest.


i właśnie dlatego nie używam kremów. wyjątkiem jest zwykła nivea, która też ma nieciekawy skład, ale mam sentyment no i uwielbiam ten zapach i raz na ruski rok użyję :D
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie pamiętam dokładnie skąd to wiem, czytam masę artykułów na wszelakie tematy, zarówno w internecie jak i w czasopismach, a temat wielkości cząsteczek kolagenu i hialuronu przewijał się nieraz.


Kolagen nie musi wnikać w skórę, żeby działać, nie umiem tego dokładnie wytłumaczyć, bo nie jestem dermatologiem ani kosmetyczką, ale słyszałam to od osoby kompetentnej i ja w to wierzę, w każdym razie kolagenu używam tylko czasem pod oczy, a smaruję się olejkiem (na noc tylko oczywiście, na dzień nie używam niczego oprócz kremu bb, który bardziej podchodzi pod makijaż).

Tak czy inaczej, kremy drogeryjne/z apteki to dla mnie chłam, który nie działa w żaden pozytywny sposób (a miałam tego sporo i nawet te zachwalane przez większość vichy imo jest do dupy), jakoś wolę ufać naturalnym składnikom.

No ale co kto woli...;)
LeisureSuitLarry
LeisureSuitLarry
  8 lutego 2014
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970
Konto usunięte
Konto usunięte: musi wnikać w skórę, żeby działać
szkoda że nie umiesz wytłumaczyć jak wtedy "działa" to mogłaby być ciekawa teoria. :P
Konto usunięte
Konto usunięte: od osoby kompetentnej
widocznie nie jest to osoba aż tak kompetentna jak Ci się zdaje albo celowo wprowadziła Cie w błąd.
Konto usunięte
Konto usunięte: Które często mają w sobie więcej dziadostwa, niż te przeznaczone dla dorosłych.

podaj jakiś przykład kosmetyku dla dorosłych który ma mniej "dziadostwa" (rzeczywiście w składzie, a nie tylko na etykietce)
PoetkaHyde
PoetkaHyde
  8 lutego 2014
Konto usunięte
Konto usunięte: szkoda że nie umiesz wytłumaczyć jak wtedy "działa" to mogłaby być ciekawa teoria. :P

nie umiem, bo nie znam się na tym, pewnie gdybym zaczęła tłumaczyć, i tak byś nie zrozumiał, ale i tak jestem zdania, że kolagen działa lepiej niż kremy.

Szkoda, że nikt nie zauważył, że oleje mineralne zawarte w 99% kremów też utrudniają przenikanie pozostałych substancji przez skórę.
Konto usunięte
Konto usunięte: widocznie nie jest to osoba aż tak kompetentna jak Ci się zdaje albo celowo wprowadziła Cie w błąd.


Tak, na pewno bardziej kompetentne są dziewuszki z tego forum albo facet, który próbował używać kosmetyków dla kobiet (nie biorąc pod uwagę tego, że skóra kobieca całkiem się różni od męskiej), niż osoba z kierunkowym wykształceniem wyższym, pracująca kilkadziesiąt lat w zawodzie.
PoetkaHyde
PoetkaHyde
  8 lutego 2014
Konto usunięte
Konto usunięte: kilkadziesiąt


kilkanaście* sorry
LeisureSuitLarry
LeisureSuitLarry
  8 lutego 2014
Konto usunięte
Konto usunięte: że skóra kobieca całkiem się różni od męskiej
niby czym się różni? :D
Konto usunięte
Konto usunięte: kolagen działa lepiej niż kremy
kolagen to jest białko które jest składnikiem głębokich warstw skóry. położenie tej substancji na powierzchni naskórka nie przyniesie interesujących rezultatów...

czy masz na myśli krem zawierający na etykietce napis kolagen? to "lepsze działanie" wynika jedynie na homeopatii czyli poprawa polega na tym ze ty myślisz że to cokolwiek Ci daje i przez to czujesz się lepiej..a poza tym masz 20 lat i Twoje włókna kolagenowe są w optymalnym stanie nie potrzebujesz i nawet nie masz możliwości ich poprawiać... możesz tylko nawilżać skórę jeśli jest sucha..
Konto usunięte
Konto usunięte: osoba z kierunkowym wykształceniem wyższym, pracująca kilkadziesiąt lat w zawodzie.
jeśli masz na myśli lekarza który za wciskanie jakiegoś syfu dostaje działkę od koncernu który ten specyfik produkuje to gratuluję naiwności. A jeśli opowiada ze kwas hialuronowy albo kolagen nałożony na skóre daje jakiś efekt głębokich warstwach skóry, to tez niezbyt wysoko ocenia twoja wiedzę...
PoetkaHyde
PoetkaHyde
  8 lutego 2014

nie chce mi się rozmawiać, niepotrzebnie zaczęłam ten temat. mam w dupie, czego używacie, dla mnie to wszystko jedno.

Konto usunięte
Konto usunięte: jeśli masz na myśli lekarza który za wciskanie jakiegoś syfu dostaje działkę od koncernu który ten specyfik


akurat nie

EOT
pijana
pijana
  8 lutego 2014
Konto usunięte
Konto usunięte: Kolagen nie musi wnikać w skórę, żeby działać

Owszem-ale wtedy działa raczej jako taki "płaszcz ochronny". A producenci obiecują cuda, wieczną młodość i zero zmarszczek ;d
Konto usunięte
Konto usunięte: podaj jakiś przykład kosmetyku dla dorosłych który ma mniej "dziadostwa" (rzeczywiście w składzie, a nie tylko na etykietce)

A czy ja jestem chemikiem, który bada krem w laboratorium i sprawdza, czy na etykietce jest wypisane to, co tkwi w nim naprawdę? Całą prawdę o zawartości zna tylko producent. Jednak mimo wszystko właśnie etykietką należy się kierować. Firm produkujących naturalne kosmetyki jest masa, choćby Phenome, Pat&Rub, L'Occitane.
pijana
pijana
  8 lutego 2014
Konto usunięte
Konto usunięte: Szkoda, że nikt nie zauważył, że oleje mineralne zawarte w 99% kremów też utrudniają przenikanie pozostałych substancji przez skórę.

Przecież pisałam, że olej mineralny to gówno. Ale akurat olej mineralny to był przykład, który pierwszy mi przyszedł na myśl.
Konto usunięte
Konto usunięte: niby czym się różni? :D

Na pewno jest grubsza, mniej wrażliwa. Ale tego, czy rzeczywiście "męskie" serie kosmetyków różnią się od tych dla kobiet czymś więcej, niż zapachem nie wiem.
PoetkaHyde
PoetkaHyde
  8 lutego 2014
Konto usunięte
Konto usunięte: producenci obiecują cuda, wieczną młodość i zero zmarszczek ;d


to w przypadku wszystkich kremów, wiadomo, że skóra w wiekiem się starzeje i nie ma cudownego specyfiku, który sprawi, że w wieku 60 lat człowiek będzie miał gładką skórę bez zmarszczki
LeisureSuitLarry
LeisureSuitLarry
  8 lutego 2014
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970
Konto usunięte
Konto usunięte: A czy ja jestem chemikiem, który bada krem w laboratorium i sprawdza

nie jesteś chemikiem ale stwierdziłaś że coś ma mniej "dziadostwa" a coś innego więcej. byłem ciekaw na czym opierałaś swoją opinię? na czymś konkretnym?

zresztą nie ważne., taki sobie trolling dla zabicia czasu....
LeisureSuitLarry
LeisureSuitLarry
  8 lutego 2014
Konto usunięte
Konto usunięte: nie ma cudownego specyfiku, który sprawi, że w wieku 60 lat człowiek będzie miał gładką skórę bez zmarszczki

styl życia jest takim "specyfikiem". unikanie słońca. zdrowe odżywianie. sport. no może nie tak do 60 ale zawsze lepiej niż osoby które myślą ze krem, załatwi całą sprawę...
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.