KarinkaRe
Posty: 195 (po ~66 znaków)
Reputacja: -5 | BluzgometrTM: 20
KarinkaRe
  29 października 2013 (pierwszy post)

Macie jakieś sprawdzone sposoby na zapuszczenie włosów? Dodam że moje blond włosy są mocno zniszczone, więc przydała by się im jakaś dobra maska, balsam. Polecacie jakieś?

agoosiaaa
agoosiaaa
  30 października 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Dziwne, ale ja mam zupełnie odwrotnie. Nie postrzegam siebie jako desperata, a jednak wśród dziewczyn, zawsze szukam tej jednej na całe życie i dopiero po jakimś tam czasie spędzonym z kobietką moich snów, dochodziem do wniosku ze trzeba będzie jednak jeszcze trochę poszukać.


No coz, dla mnie to dziwne wychodzic ogolnie z zalozenia musu czegokolwiek. Wyjdzie to wyjdzie, nie to nie, ale takie szukanie tej jedynej od razu to kojarzy mi sie z 40stoletnimi prawiczkami (nie pieje do Ciebie akurat, tak po prostu mi sie kojarzy), ktorzy na sile wszystko musza bo szukaja tej jedynej i przegapiaja tak naprawde milosc, bo zbyt mocno skupiaja sie na czyms innym. Dla mnie przyjazn, pozniej ewentualnie cokolwiek innego, po prostu mysle ze zwiazek oparty pierwsze na przyjazni ma duzo wieksze szanse przetrwania niz szukanie kogos po wygladzie i mowienie sobie ''tak, to ta jedyna'' - po czym wszystko sie wali, bo w zwiazku nie ma do niczego podstaw, jak sie okazuje kim tak naprawde jest ta druga osoba - kiedy dowiadujesz sie o niej wszystkiego. zreszta sam widzisz:
Konto usunięte
Konto usunięte: dopiero po jakimś tam czasie spędzonym z kobietką moich snów, dochodziem do wniosku ze trzeba będzie jednak jeszcze trochę poszukać.

To dokladnie podsumowywuje moje myslenie.

Oczywiscie to powyzej to moja opinia odnosnie zwiazkow powaznych - nie takich opartych jedynie na ruchaniu (nie mam nic przeciwko, co kto lubi) - takich, ktore maja przetrwac lata. W koncu kiedys twoja wybranka posiwieje itp, i to jaki miala kolor wlosow x lat temu nie bedzie mialo najmniejszego znaczenia.
Konto usunięte
Konto usunięte: *)zastrzegam iż nigdy nie prowadziłem poszukiwań w obszarach platynowych blondi. wiec w tej dziedzinie moje poglądy opierają się jedynie o obiegowe opinie. jednakowoż zawsze odradzam dziewczynom tatuaże, piercing i odcienie siwizny bo w mojej opinii to jest sztuczne i nikogo nie czyni bardziej atrakcyjnym.


spoko, w sumie nikt Ci nie karze - masz preferencje jakie masz, nie musza Ci sie wszyscy podobac :)
Konto usunięte
Konto usunięte: W wielkim skrócie i napisane wprost: platynowa blond to nie jest materiał na żonę dla szanującego się faceta, to nie jest dziewczyna którą chciałoby się przedstawić rodzicom. Możesz farbować swoją śliczną główkę na siwo ale miej tego świadomość.

Jezeli Twoj zwiazek z rodzicami oparty jest na jechaniu po stereotypowych ludziach, to byc moze. Jednak sa jednak wspaniali rodzice, ktorzy sa pewni tego, jak wychowali swoje dzieci i chca dla nich szczescia w zyciu, a wtedy to, jaki kolor wlosow posiada wybranka ich syna nie ma najmniejszego znaczenia.
+ jest roznica miedzy platynowa blondi w miniowie pokazujaca swoje ''dary'' za kazdym razem kiedy sie nachyli czy kichnie, a osoba ktora ma po prostu takie wlosy :)
KarinkaRe
KarinkaRe: jak byś mogła mnie jeszcze naprowadzić cóż to za specyfiki i gdzie ich można nabyć, będę wdzięczna


Ja zamawiam na feelunique.com (dostarczaja do polski, darmowa dostawa na caly swiat) - to odzywki + prodkty ochronne na wlosy.
MOzesz sobie o nich wiecej poczytac na wizazu, tam maja cale sekcje odnosnie kosmetykow + opinie ludzi :)
KarinkaRe
KarinkaRe: Chociaż niektórym blondynki zawsze będą kojarzyć się z głupimi kawałami oraz filmami dla dorosłych.

Kim K udalo sie skutecznie podwazyc ten stereotyp xD
s3n
s3n
  30 października 2013

Wracam z fantastycznego pifka koźlak i nie chce mi się już prowadzić żarliwych dysput na temat koloru włosów. Dzięki ogólnie dostępnym farbom każdy ma, takie, jakie lubi. Tak się składa ze osobiście wierze w siłę natury, staram się żyć w harmonii z otaczającą nas przyrodą i lubię naturalne kolory. I mimo ze omawiany tu kolor nie budzi u mnie jakiegoś szczególnego pożądania nie chce uchodzić za przeciwnika platynowych blondi. Niech sobie żyją, i niech będą szczęśliwie.
.

na temat filozofii poszukiwań i doboru partnerów też nie będę dyskutować bo wydaje się że prawo do tego ma tylko osoba która znalazła właściwą osobę, i przeżyła całe życie szczęśliwie. Osobiście nie znam takiej. Co prawda może i mam większe w tym doświadczenie od przeciętnego użytkownika tego forum ale nie uzurpuje sobie prawa do uchodzenia za autorytet w tej dziedzinie. :)

StifflersMom
StifflersMom
  30 października 2013

Jak zapuścić włosy?

- zniszczonych, rozdwojonych i popalonych włosów już nie uratujesz. Zniszczenia bedą postępować w stronę skalpu i trzeba będzie obciąć ich więcej. Obetnij zniszczone wlosy jak najszybciej
- koniecznie odstaw prostownice i suszarkę (chyba, że chłodny nawiew) - jeśli tego nie zrobisz - nigdy nie zapuscisz zdrowych włosów
- z włosami nalezy obchodzic się delikatnie, nie szarp, nie wyrywaj, uwaga na zamki przy kurtkach i rączki od torebek, nie trzyj ich ręcznikiem
- używaj gumek bez metalowych elementów
- nie związuj włosów w koka (zbyt ciasny naciaga wlosy i osłabia cebulki, a "niedbały" kok łamie i gniecie włosy)
- na noc rob warkocz albo koczka slimaczka
- pokochaj to co dała Ci natura. Jeśli masz loczki - niestety Twoje wlosy nigdy nie beda idealnie proste
- nie odrzucaj SLSów i silikonów tylko dla zasady! Jeśli nie robia Ci krzywdy to nie ma potrzeby z nich rezygnować.
- naturalna pielęgnacja nie jest dla każdego
- zabezpieczaj końcówki olejem albo jedwabiem (odradzam biosilk - alkohol w składzie, może wysuszać)
- nigdy nie zapominaj o odżywce - nie ma czegos takiego "szampon jest tak cudowny że nie musze stosować odżywki" - MUSISZ
- maseczka - conajmniej raz w tygodniu
- jaka odżywka? do spłukiwania czy bez? i to i to
- OLEJOWANIE - klik
- podcinaj końcówki co 2-3 miesiące
- prostowłose nie czeszą włosów na mokro, a dziewczyny z włosami kręconymi robią to tylko i wyłącznie na mokro (grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami)
- można farbować (polecam farby apteczne)
- zdrowa dieta (owoce, warzywa, ryby, dużo wody)
- suplementy diety pomagające przyspieszyc porost - klik
- im mniej produktów do stylizacji tym lepiej (żele, pianki, lakiery)
- myj włosy tak często jak tego potrzebują, włosów nie nalezy przetrzymywać bo zaczną wypadać..
- polecam spróbowanie mycia włosów odzywką lub metoda OMO (odżywka-mycie-odżywka, pierwszym O może być także olej)

- dbaj nie tylko o wlosy ale też o skalp (np. oleje przeznaczone do tego celu, woda brzozowa, odzywka Jantar)

- wykonuj masaż skóry głowy

- nie kładz się spac z mokrymi włosami

KarinkaRe
Posty: 195 (po ~66 znaków)
Reputacja: -5 | BluzgometrTM: 20
KarinkaRe
  30 października 2013

StifflersMom bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź :)
Co do suszarki i prostownicy, niestety zmuszona jestem używać, w przeciwnym razie miałabym szopę na głowię :and:

Konto usunięte
Konto usunięte: - na noc rob warkocz albo koczka slimaczka
a czemu ma to służyć?
Konto usunięte
Konto usunięte: ik

Konto usunięte
Konto usunięte: dbaj nie tylko o wlosy ale też o skalp

co to jest?
StifflersMom
StifflersMom
  30 października 2013
KarinkaRe
KarinkaRe: a czemu ma to służyć?

nie pocierasz włosami o poduszke tak bardzo jak rozpuszczonymi nie niszcza się tak
KarinkaRe
KarinkaRe: co to jest?

skóra głowy
lnez
Posty: 118 (po ~162 znaków)
Reputacja: 5 | BluzgometrTM: 5
lnez
  4 listopada 2013
KarinkaRe
KarinkaRe: s3n:agoosiaaa: Osobiscie polecam k-pak z joico albo cristalliste z kerastase + cement albo nutri termique z kerastase. jak byś mogła mnie jeszcze naprowadzić cóż to za specyfiki i gdzie ich można nabyć, będę wdzięczna

Najprościej chyba na allegro ;)

Jedyne,co mnie tutaj jeszcze trzyma-to jest przyciaganie ziemskie.

lnez
Posty: 118 (po ~162 znaków)
Reputacja: 5 | BluzgometrTM: 5
lnez
  4 listopada 2013
KarinkaRe
KarinkaRe: czemu ma to służyć?

Temu żeby Ci się nie plątały

Jedyne,co mnie tutaj jeszcze trzyma-to jest przyciaganie ziemskie.

CorkaLilith
CorkaLilith
  5 listopada 2013
KarinkaRe
KarinkaRe: Macie jakieś sprawdzone sposoby na zapuszczenie włosów? Dodam że moje blond włosy są mocno zniszczone, więc przydała by się im jakaś dobra maska, balsam. Polecacie jakieś?


Wpisz w wujku "kokardka mysi". Najlepszy blog o włosach jaki widziałam. Na zapuszczanie i odżywienie włosów polecam olejowanie (olejek khadi) oraz nawilżanie (np odżywka z alterry, czy babuszki agafii). Raz na jakiś czas proteiny mleczne na włosy. Na porost jest dobre picie drożdży (pierw trzeba zabić wrzątkiem), stan buźki również się poprawia.
styka51
styka51
  5 listopada 2013
KarinkaRe
KarinkaRe: Co do suszarki i prostownicy, niestety zmuszona jestem używać, w przeciwnym razie miałabym szopę na głowię


Jeśli włosy będą odpowiednio nawilżane i odżywione, to są bardzo małe szanse na szopę na głowę. Wiem po sobie, że najważniejsze jest nawilżanie, proponuję oliwkę Babydream, olejek rycynowy, spray z radicala, maskę do włosów z Alterry.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.