OnaJestJakNarkotyk
OnaJestJakNarkotyk
  16 czerwca 2013 (pierwszy post)

Wiem, że tyczy to się działu Zdrowie, Diety i Ćwiczenia, ale rzadko kto tam zagląda, a tu będzie to bardziej widoczne ;)

Ewa Chodakowska.. chyba nie muszę mówić kto to jest, ponieważ od jakiegoś czasu wszędzie jej pełno w tv czy youtube. Polacy oszaleli na jej punkcie i nagle wszyscy prowadzą 'zdrowy' tryb życia i się odchudzają.
Polubiłam ją na Fb i ludzie przesyłają tam efekty ćwiczeń i normalnie jestem w szoku.
Ja co roku po zimie wykupuje karnet na siłownię i staram się chodzić co najmniej 4 razy w tyg, tak dla zdrowia, ale odkąd zobaczyłam jak można schudnąć od ćwiczeń Ewki zaczęłam się zastanawiać nad kupnem jej książki z zestawem ćwiczeń i dietami ;p

I chciałam się dowiedzieć czy ktoś się orientuje czy filmiki z ćwiczeniami na tej płycie to te same co na Ewy Chodakowskiej kanale na Youtube czy jakieś inne?
A może ktoś z was używa tych ćwiczeń z youtuba?
ćwiczycie? Widać efekty?

Paulinessa
Paulinessa
  16 czerwca 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: ćwiczycie? Widać efekty?


Nie, ale obserwuję jej fanpejdża na fejsie, fajna laska - pozytywna :)
OnaJestJakNarkotyk
OnaJestJakNarkotyk
  16 czerwca 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: fajna laska - pozytywna :)

no na początku jak ją zobaczyłam pierwszy raz to strasznie mnie coś w niej denerwowało, ale teraz zaczęłam się przyglądać jej treningom i swoim gadaniem świetnie motywuję, że aż się chcę ćwiczyć, tylko jeszcze nie wiem który zestaw ćwiczeń wybrać:)
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  16 czerwca 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: wa Chodakowska.. chyba nie muszę mówić kto to jest

juz kiedys ja wygooglowalam, bo dosc duzo Polek sie nad nia spuszcza. Najbardziej spodobalo mi sie jedno zdanie na jej temat, z ktorym sie zgadzam po krotkim researchu na jej temat:
SIWIEC POLSKIEGO FITNESSU
Konto usunięte
Konto usunięte: A może ktoś z was używa tych ćwiczeń z youtuba?

nie.
Konto usunięte
Konto usunięte: ćwiczycie? Widać efekty?

Tak, cwicze regularnie od okolo 2 lat i widac niesamowite efekty jak mozna rzezbic swoje cialo. A kazdy, kto ma chociaz minimalne pojecie na temat fitnessu nie bedzie korzystal z rad Chodakowskiej.

Konto usunięte
Konto usunięte: 'zdrowy' tryb życia

LOL

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

OnaJestJakNarkotyk
OnaJestJakNarkotyk
  16 czerwca 2013
massacre
massacre: A kazdy, kto ma chociaz minimalne pojecie na temat fitnessu nie bedzie korzystal z rad Chodakowskiej.

a Ty masz jakieś pojęcie na temat fitnessu że tak mówisz?
Ja gadałam z moim trenerem od siłowni i powiedział, że te ćwiczenia są bardzo dobre, na spalanie jak i na rzeźbę ciała.
Paulinessa
Paulinessa
  16 czerwca 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja gadałam z moim trenerem od siłowni i powiedział, że te ćwiczenia są bardzo dobre, na spalanie jak i na rzeźbę ciała.


i przegladam czasem metamorfozy udostępniane przez dziewczyny na jej profilu (tzn, wysyłają dp nij fotki) - d83ddc4d

Konto usunięte
Konto usunięte: tylko jeszcze nie wiem który zestaw ćwiczeń wybrać:)


Myślę, że możesz robić je naprzemiennie?
OnaJestJakNarkotyk
OnaJestJakNarkotyk
  16 czerwca 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Myślę, że możesz robić je naprzemiennie?

aż się boję, ale jak patrze na te metamorfozy dziewczyn, to aż żal nie spróbować ;d nic! trzeba w końcu zebrać się i zacząć, póki są wakacje i mam czas żeby się z tym oswoić bo na początku zawsze jest ciężko ;(
Paulinessa
Paulinessa
  16 czerwca 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: aż się boję, ale jak patrze na te metamorfozy dziewczyn, to aż żal nie spróbować ;d nic! trzeba w końcu zebrać się i zacząć, póki są wakacje i mam czas żeby się z tym oswoić bo na początku zawsze jest ciężko ;(


W sumie efekt zawsze jest szybciej widoczny, w sensie spalania, jeśli ktoś ma wiecej tych nadobowiązkowych kilogramów. A Tobie chyba zalezy po prostu na rzeźbie? :)
OnaJestJakNarkotyk
OnaJestJakNarkotyk
  16 czerwca 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: A Tobie chyba zalezy po prostu na rzeźbie? :)

no dokładnie, bo w spalanie bawię się na siłowni, chociaż wierzę że podczas tych ćwiczeń pot leci ciurkiem ;d
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  16 czerwca 2013

Tak, akurat na tym się znam. To, że jej metody są efektywne, nie znaczy że są zdrowe z perspektywy długoterminowej.

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

mmaryja
mmaryja
  17 czerwca 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: I chciałam się dowiedzieć czy ktoś się orientuje czy filmiki z ćwiczeniami na tej płycie to te same co na Ewy Chodakowskiej kanale na Youtube czy jakieś inne?

tych płyt jest sporo, więc na pewno część ćwiczeń się powtarza.
Konto usunięte
Konto usunięte: A może ktoś z was używa tych ćwiczeń z youtuba?

z racji mojego stanu nie, ale przeglądałam je wielokrotnie i są to fajne, znane ćwiczenia. część z nich robię od wielu lat, niektóre w zmodyfikowanej wersji z racji kontuzji kolana. z nią nigdy nie ćwiczyłam, byłam na jednym jej treningu na siłowni, ale już byłam w ciąży i uznałam, że nie będę się forsować.
jedyny problem jaki widzę w jej programach to fakt, że nie tłumaczy dokładnie ćwiczeń i o co w nich dokładnie chodzi, dla mnie to nic, ale dla początkujących czy średnio wysportowanych osób może to być problem. no i jak dla mnie rozgrzewki są za słabe, ja się muszę porządnie rozgrzać, a u niej to zaledwie 5 minut pomachania łapami.
Sylvinka
Posty: 15395 (po ~112 znaków)
Reputacja: -13 | BluzgometrTM: 4
Sylvinka
  18 czerwca 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: I chciałam się dowiedzieć czy ktoś się orientuje czy filmiki z ćwiczeniami na tej płycie to te same co na Ewy Chodakowskiej kanale na Youtube czy jakieś inne? A może ktoś z was używa tych ćwiczeń z youtuba? ćwiczycie? Widać efekty?


Kupiłam jedną jej płytę, innymi wymieniłyśmy się z nickiminaj :D ale dużo nie ćwiczyłam. Tak jak wspomniano wyżej, za słabe rozgrzewki, w których macha się rękami i rozgrzewa biodra. Ćwiczenia niektóre też już znałam.. mam płyte NIBY turbo spalanie i rzeczywiście całej serii nie jestem w stanie wytrzymać, nie mam sił zrobić tego do końca także efektów też żadnych nie zauważyłam, ale moja koleżanka jeszcze rok temu ćwiczyła ostro i nie 3x w tyg. jak Ewa poleca tylko częściej i zrzuciła, przeważnie partie brzucha.. ale polecam, jeśli jesteś wytrwała w ćwiczeniach. :)
mam czarne skrzydła,muskam nimi stopy aniołów...
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  18 czerwca 2013

nawet po tutejszych komentarzach jestem sklonna uznac, ze po 5 minutowej rozgrzewce i rodzaju cwiczen jakie ona oferuje to latwa droga do kontuzji i ataku serca :ninja: Jezeli, jak wspomniala Maryjka, wybiera sie pewne czesci cwiczen i z rozsadkiem organizuje wlasna, dluzsza rozgrzewke to oczywiscie nie widze w tym nic zlego. Ale tak jak wyzej, trzeba miec o tym pojecie. Trenerzy koncza AWF, ona skonczyla jedynie jakis krutki kurs przy czym ma ladne cialo. To niekoniecznie czyni dobrego instruktora.
Moje rozgrzewki spokojnie trwaja 15 minut, tyle samo trwa rozciaganie miesni przy chill down po treningu, a jestem na dosc awansowanym etapie cwiczen. Ale faktycznie, co ja tam wiem.

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Ela
Posty: 3157 (po ~207 znaków)
Reputacja: 961 | BluzgometrTM: 2
Ela
  18 czerwca 2013
massacre
massacre: nawet po tutejszych komentarzach jestem sklonna uznac, ze po 5 minutowej rozgrzewce i rodzaju cwiczen jakie ona oferuje to latwa droga do kontuzji i ataku serca Jezeli, jak wspomniala Maryjka, wybiera sie pewne czesci cwiczen i z rozsadkiem organizuje wlasna, dluzsza rozgrzewke to oczywiscie nie widze w tym nic zlego. Ale tak jak wyzej, trzeba miec o tym pojecie. Trenerzy koncza AWF, ona skonczyla jedynie jakis krutki kurs przy czym ma ladne cialo. To niekoniecznie czyni dobrego instruktora. Moje rozgrzewki spokojnie trwaja 15 minut, tyle samo trwa rozciaganie miesni przy chill down po treningu, a jestem na dosc awansowanym etapie cwiczen. Ale faktycznie, co ja tam wiem.

Wiesz dla zapracowanych, czy zabieganych osób takie ćwiczenia na przykład co drugi dzień, mocno nie nadwyrężą ciała. Osoby, które tak jak Ty intensywnie ćwiczą potrzebuja dłuższej rozgrzewki. Jej ćwiczenia są raczej nastawione do tych, co nie mieli wcześniej styczności z dobrymi treningami, bardziej dla początkujących, czy średnio zaawansowanych.
Ja spróbowałam raz poćwiczyć z filmikiem na yt, nie powiem zmęczyłam się ;) Nie zraziło mnie to, ale też mega nie zafascynowało. Tak jak Maryjka wolałabym wybrać ćwiczenia. Jednak najlepiej czuję się biegając.
Ja tu tylko delikatnie muskam klawiaturę, aby cichym szeptem coś napisać...
mmaryja
mmaryja
  18 czerwca 2013

ja mogę powiedzieć, że jej ćwiczenia mogą obciążać kolana, ale czy bardziej niż rower bądź bieganie? ciężko stwierdzić. na pewno jeśli ktoś jest zdrowy, wykonuje ćwiczenia z głową to nie powinna stać mu się krzywda.
niektóre programy, takie jak skalpel mogą być ciężkawe, ale killer czy turbo spalanie to typowe kardio które raczej nie jest niebezpieczne bo ćwiczenia bazowe też nie są jakieś super mega skomplikowane, żeby nie powiedzieć, że są proste.
szkoda, że nie tłumaczy jak regulować tętno, na czym się skupić i tak dalej aby te ćwiczenia były efektywne, a nie tylko męczące, ale o tym w sumie też można poczytać, uzupełnić swoją wiedzę.

Ela
Ela: Jednak najlepiej czuję się biegając.

dla mnie też bieganie jest najlepsze.
aczkolwiek ja sobie sama układam treningi i tak jak ona, mam timer i robię to na co mam ochotę. bo siłownia mnie nie jara, choć nie powiem, że mi pomogła na początku mojej drogi, teraz już nie mam co tam robić, a przebywanie w morzu potu też mnie nie jara, wolę swój prywatny.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.