OnaJestJakNarkotyk
OnaJestJakNarkotyk
  16 czerwca 2013 (pierwszy post)

Wiem, że tyczy to się działu Zdrowie, Diety i Ćwiczenia, ale rzadko kto tam zagląda, a tu będzie to bardziej widoczne ;)

Ewa Chodakowska.. chyba nie muszę mówić kto to jest, ponieważ od jakiegoś czasu wszędzie jej pełno w tv czy youtube. Polacy oszaleli na jej punkcie i nagle wszyscy prowadzą 'zdrowy' tryb życia i się odchudzają.
Polubiłam ją na Fb i ludzie przesyłają tam efekty ćwiczeń i normalnie jestem w szoku.
Ja co roku po zimie wykupuje karnet na siłownię i staram się chodzić co najmniej 4 razy w tyg, tak dla zdrowia, ale odkąd zobaczyłam jak można schudnąć od ćwiczeń Ewki zaczęłam się zastanawiać nad kupnem jej książki z zestawem ćwiczeń i dietami ;p

I chciałam się dowiedzieć czy ktoś się orientuje czy filmiki z ćwiczeniami na tej płycie to te same co na Ewy Chodakowskiej kanale na Youtube czy jakieś inne?
A może ktoś z was używa tych ćwiczeń z youtuba?
ćwiczycie? Widać efekty?

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  18 czerwca 2013
Ela
Ela: bardziej dla początkujących, czy średnio zaawansowanych.

tym bardziej porzadne rozgrzanie miesni jest konieczne, no chyba, ze po 15 minutach cwiczen sie konczy

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Ela
Posty: 3157 (po ~207 znaków)
Reputacja: 961 | BluzgometrTM: 2
Ela
  18 czerwca 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: takie jak skalpel mogą być ciężkawe,

próbowałam :) Może to głupie, ale nie przetrwałam do samego końca;/ Na pierwszy raz powinno się wykonywać te ćwiczenia w większej rozpiętości czasu i z większą rozgrzewką.
Konto usunięte
Konto usunięte: bo siłownia mnie nie jara, choć nie powiem, że mi pomogła na początku mojej drogi

Też zaczynałam od siłowni, nie miałam z kim chodzić, więc chodziłam sama na siłownie, sporo czasu biegałam na bieżni, ale to nie to samo ;)
Konto usunięte
Konto usunięte: a przebywanie w morzu potu też mnie nie jara, wolę swój prywatny.

Ja akurat chodziłam do takich, gdzie dobrze działała klimatyzacja, wiadomo po siłowni leciałam do łazienki umyć ręce, buzie, pachy, a w domu dobry prysznic [chociaż tam też były, ale nie lubię tracić czasu].

Aktualnie nie chodzę na siłownie, nic nie trenuję. Teraz mam więcej czas, dlatego próbuje zabrać się do biegania, ale najpierw muszę poszukać dobrych butów i to tyle ;)
Ja tu tylko delikatnie muskam klawiaturę, aby cichym szeptem coś napisać...
OnaJestJakNarkotyk
OnaJestJakNarkotyk
  18 czerwca 2013
Ela
Ela: Wiesz dla zapracowanych, czy zabieganych osób takie ćwiczenia na przykład co drugi dzień, mocno nie nadwyrężą ciała

no ja właśnie prawie codziennie biegam po 1h albo 1,5h + do tego jakieś ćwiczenia na siłowni, więc myślę że jakoś specjalnie by mnie to nie nadwyrężało.

Ela
Ela: Też zaczynałam od siłowni, nie miałam z kim chodzić, więc chodziłam sama na siłownie

ja chodzę w chłopakiem, ale on ćwiczy swoje, więc to tak jakbym była sama. słuchawki na uszy, dobra muzyka i ćwiczę ;d
Ela
Posty: 3157 (po ~207 znaków)
Reputacja: 961 | BluzgometrTM: 2
Ela
  18 czerwca 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: ja chodzę w chłopakiem, ale on ćwiczy swoje, więc to tak jakbym była sama. słuchawki na uszy, dobra muzyka i ćwiczę ;d

wiem co masz na myśli, podobno razem raźniej, ale ugadywanie się, żeby każdemu pasowało, a to ktoś nie może to ta druga rezygnuje, bezsensu.
Chodziłam w miare regularnie o godzinie, która mi najbardziej pasowała. Tak jest najlepiej, zresztą z osobą z którą zaczynałam chodzić nagle ciągle coś wypadało, albo ja ćwiczyłam a ona... gadała przez telefon xD
Były tez inne osoby, ale podobne miały podejście do omijania, czy przekładania siłowni. Samemu mi się najlepiej ćwiczy i biega.
Ja tu tylko delikatnie muskam klawiaturę, aby cichym szeptem coś napisać...
madzia2143
madzia2143
  19 czerwca 2013

ćwiczyć to mogę z kimś (ale nie z Ewką, ona mnie jakoś irytuje), ale jeśli chodzi o bieganie, to tylko ja i muzyka - nic i nikt więcej ;)

Dekompresja
Posty: 5220 (po ~91 znaków)
Reputacja: 73 | BluzgometrTM: 24
Dekompresja
  21 czerwca 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: ćwiczycie? Widać efekty?


ćwiczyłam skalpel 1,5 miesiaca widać efekty aczkolwiek od miesiaca już nie ćwicze bo nie mam czasu i przytyło mi sie ;/
przy ćwiczeniu 2 i 3 itd staje sie to strasznie monotonne i nudne. Lepiej załczyć sobie Mel.B. lub Jilian ( czy jak tam sie piszę) są o wiele fajniejsze niż ewka.

- To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.

madzia2143
madzia2143
  22 czerwca 2013

No Ewka dzisiaj byłam w DDTVN, motywuje dziewczyny by w największym upale ćwiczyły, dla mnie lekka przesada, ale co kto lubi ; )

Dekompresja
Posty: 5220 (po ~91 znaków)
Reputacja: 73 | BluzgometrTM: 24
Dekompresja
  22 czerwca 2013

Wystarczy, że ja w upale pływam w pocie bez żadnego wysiłku.

- To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  22 czerwca 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: motywuje dziewczyny by w największym upale ćwiczyły

generalnie aktywnosc fizyczna jest wskazana bez wzgledu na warunki pogodowe. Jedynie trzeba zwiekszyc ilosc przyjmowanych plynow.

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

madzia2143
madzia2143
  23 czerwca 2013

no masz rację, aczkolwiek ja jak ostatnio poszłam biegać o 7 rano to już po prostu nie mogłam, czułam się okropnie, taaaaaakie gorąco na mnie źle wpływa.... Chyba że bym wstałam o 5, to bym jakoś wytrzymała ; ) więc jestem teraz przyzwyczajona, że po pracy, mniej więcej 22 - 23 idę sobie biegać. Wtedy jest znośnie ;)

Kurcze, chyba mam jakiś ucisk na nerw kulszowy, ból mi promieniuje na całą nogę, zero snu w nocy bo nie miałam się nawet jak położyć ; / więc sąsiadka mi zaraz przyjdzie zrobić zastrzyk domięśniowy łeeeee :(

ania123zyntek185
Posty: 33 (po ~244 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 5
ania123zyntek185
  28 czerwca 2013

Mam hula hopa zwykly plastikowy nasypałam do niego ryżu bo mówili że na pierwszy poczatek jest zacząć kręcić troche ciężkim. Ja jak narazie gdy kręce to tylko z jakieś 5-6 obrotów i potem spada jak najlepiej utrzymać hula hopa aby dłużej nim kręcić? i jakie efekty sa gdybym codziennie po 30 min się kręciła

Ela
Posty: 3157 (po ~207 znaków)
Reputacja: 961 | BluzgometrTM: 2
Ela
  28 czerwca 2013
ania123zyntek185
ania123zyntek185: jak najlepiej utrzymać hula hopa aby dłużej nim kręcić? i jakie efekty sa gdybym codziennie po 30 min się kręciła

Mocniejsze machnięcia? Zawsze tak robiłam.
Ja tu tylko delikatnie muskam klawiaturę, aby cichym szeptem coś napisać...
Ela
Posty: 3157 (po ~207 znaków)
Reputacja: 961 | BluzgometrTM: 2
Ela
  28 czerwca 2013
ania123zyntek185
ania123zyntek185: jak najlepiej utrzymać hula hopa aby dłużej nim kręcić? i jakie efekty sa gdybym codziennie po 30 min się kręciła
Mocniejsze machnięcia? Zawsze tak robiłam.
Ja tu tylko delikatnie muskam klawiaturę, aby cichym szeptem coś napisać...
ania123zyntek185
Posty: 33 (po ~244 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 5
ania123zyntek185
  29 czerwca 2013

Mam takie pytanie kręciłam dzisiaj hula hopem jakieś 3 godziny to są akurat pierwsze początki kręcenia tym kółkiem i po tym kręceniu mam brzuch poobijany a do tego mam ogromnego czerwonego siniaka koło pempka z prawej strony na kości miedniczej wygląda to tak jakby ktoś mnie kijem bejzbolowym bił :( no i cały brzuch boli :( oczywiście nie mam hula hopa tego z tymi kulkami masującymi tj zwykły tylko wsypałam tam ryżu do niego żeby łatwiej było mi kręcić. Czy miałyście też tak za pierwszym razem gdy pierwszy raz kręciłyście kółkiem?

pijana
pijana
  29 czerwca 2013

3 godziny !?!?! Dziewczyno... Lepiej regularnie, a krócej, bo że będziesz 3 godziny dziennie kręciła to nie wierzę. Kręć sobie codziennie po godzinie może, i tak efektów po tygodniu czy dwóch raczej wielkich nie zobaczysz. Wszystko wymaga czasu, regularności i konsekwencji w działaniu...

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.