Sylvinka
Posty: 15395 (po ~112 znaków)
Reputacja: -13 | BluzgometrTM: 4
Sylvinka
  18 lutego 2013 (pierwszy post)

Szukam nowego podkładu, może nawet też bazy..
Cera raczej sucha, nie ma jednolitej barwy, w niektórych miejscach nawet bardzo przesuszona.. z nałożeniem podkładu schodzi mi się dobre 10 minut, ponieważ w okół nosa muszę mocno się natrudzić by za chwilę nie było widać suchej skóry. Pod stosuje zazwyczaj krem odżywczy z AA albo mocno nawilżający z nivea. Oba nic nie dają :D

jaki podkład byłby najlepszy? kryjący, ale bez efektów maski a zarazem trochę odżywczy, nawilżający? może jakaś baza coś by pomogła i oczywiście w jakiejś rozsądnej cenie.. :ninja:.

mam czarne skrzydła,muskam nimi stopy aniołów...
Earth
Earth
  20 lutego 2013
Używam tego od jakichś 3 lat i co wypróbuję jakiś inny to i tak wracam do tego. :)

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  20 lutego 2013

W normalnej cenie Revlon Colorstay do cery suchej
W nienormalnej Chanel Vitalumiere lub Lancome Photogenic Lumessence - jak dla mnie nie ma lepszych i sa warte kazdego wydanego na nie grosza. Mam cere sucha, rozprowadzaja sie jak bajka (pedzlem, gabka czy palcami) i naturalnie wygladaja.

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  20 lutego 2013

lancome ultra teint, estee lauder double wear, clinique redness olutions

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  20 lutego 2013

Lancome ultra teint trzyma max 5h, pamiętaj Tomasz ze facet ma inna skórę ;) Estee Lauder jest za mocny na oczekiwania Sylvink Clinique - nie słyszałam o nim - co w nim ciekawego? Nigdy nie miałam podkładów z Cinique

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

mmaryja
mmaryja
  25 lutego 2013
Sylvinka
Sylvinka: jaki podkład byłby najlepszy?

też chętnie bym się dowiedziała, ale z autopsji mogę Ci powiedzieć, że na pewno żaden matujący, nieważne do jakiej cery, każdy matujący będzie wysuszał skórę.
z konkretnych marek nie polecam clinique i dior - wysuszają skórę, nawet te 'nawilżające'.
jedyny podkład który do tej pory miałam 'nawilżający', który nie wysuszał mi skóry to pharmaceris, ale niestety najjaśniejszy odcień jest ciemny i ogólnie daje średni efekt na twarzy, przynajmniej wg mnie gdzie jestem przyzwyczajona do podkładów z wyższej półki.

dla mnie, a mam suchą skórę przez duże S, najlepiej sprawdzają się podkłady o 'cięższej' konsystencji(niekoniecznie mocno kryjące), kremowe, bo te lekkie, beztłuszczowe wyciągają ze skóry wodę i w ogóle jej nie 'chronią'.

wyżej wspomniany lancome photogenic moooooże by się sprawdził. używałam go wieki temu, sprawdzał się przez ok 2 lata, a później najjaśniejszy odcień stał się za ciemny i ogólnie przestał współgrać z moją cerą. jest to raczej cięższy i dobrze kryjący podkład, ma fajną, łatwą do pracy konsystencję. sama też chyba wybiorę się po próbkę bo może do niego wrócę, choć pewnie będzie mi tę skórę i tak wysuszał:and:.

a co do pielęgnacji - w zimę najlepiej kremy nawilżające na noc, a na dzień odżywcze i bardziej natłuszczające(emolium, cetaphil, balneum, phramaceris), ok 30 minut przed wyjściem z domu. ja obecnie testuję pharmaceris do skóry z łuszczycą(nie mam łuszczycy), ale jest natłuszczający i pokładam w nim wielkie nadzieje na moją łuszczącą się skórę:and:
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  26 lutego 2013

Jesli ma sie cere sucha w granicach normy (taka jaka na przyklad mam ja, bez zadnego luszczenia przy odpowiedniej pielegnacji) i mysle, ze tego typu rytualy nie sa potrzebne ;-)
Sklamalam we wczesniejszym poscie, kiedys lata temu mialam podklad Clinique, przypomnialo mi sie... nie wiem nawet jak sie nazywa dokladnie, znalazlam zdjecie w necie, bo wpisalam compact

Nie przypominam sobie by mi wysuszal cere. Zrezygnowalam z niego najprawdopodobniej ze wzgledu na brak dopasowania odpowiedniego tonu.
Dior wydaje mi sie, ze moze wysuszac dlatego, ze jest perfumowany (:woot:), choc Chanel Vitalumiere, ktory uwielbiam tez ma perfumowany zapach... Nie znam sie na tym, ale cos moze w tym byc.

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

mmaryja
mmaryja
  27 lutego 2013

to nie są rytuały, jak się mieszka w miejscu gdzie temperatura jest powyżej 0 to ok, woda nie zamarza, a jeśli tam gdzie poniżej i woda zamarza to ta z kremów na twarzy również podmarza

modnisia01
modnisia01
  6 marca 2013

zgadzam się z TeQuilaax3 , także używam :)
też mam suchą skórę i podkład zachowuje się baaardzo w porządku :)
bazy nie stosuję, a co do kremu to: nivea soft, intensywnie nawilżający. ;)

SzaryChIopaczek
SzaryChIopaczek
  6 marca 2013
www.karachan.org/b/
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.