Sylvinka
Posty: 15395 (po ~112 znaków)
Reputacja: -13 | BluzgometrTM: 4
Sylvinka
  18 lutego 2013 (pierwszy post)

Szukam nowego podkładu, może nawet też bazy..
Cera raczej sucha, nie ma jednolitej barwy, w niektórych miejscach nawet bardzo przesuszona.. z nałożeniem podkładu schodzi mi się dobre 10 minut, ponieważ w okół nosa muszę mocno się natrudzić by za chwilę nie było widać suchej skóry. Pod stosuje zazwyczaj krem odżywczy z AA albo mocno nawilżający z nivea. Oba nic nie dają :D

jaki podkład byłby najlepszy? kryjący, ale bez efektów maski a zarazem trochę odżywczy, nawilżający? może jakaś baza coś by pomogła i oczywiście w jakiejś rozsądnej cenie.. :ninja:.

mam czarne skrzydła,muskam nimi stopy aniołów...
w00tjump
w00tjump
  18 lutego 2013

ja bym doradzila sprobowanie z bb kremami. niektore sa bardziej kryjace. np classic ze skin79.

styka51
styka51
  18 lutego 2013
Sylvinka
Sylvinka: jaki podkład byłby najlepszy?


Najważniejsze jest nawilżenie, serio :D Bo cięzko znaleźć nawilżający podkład :D

A ja używam tego:
i nie podkreśla suchych skórek, dość ładnie sie rozprowadza ;)
Sylvinka
Posty: 15395 (po ~112 znaków)
Reputacja: -13 | BluzgometrTM: 4
Sylvinka
  18 lutego 2013
styka51
styka51: Najważniejsze jest nawilżenie, serio :D


W drogerii powiedzieli mi, że w zimie nie można stosować kremów mocno nawilżających, tłustych bo skóra robi się jeszcze gorsza, więc polecili mi odżywczy który również nic mi nie dał :) czasami w domu eksperymentuje, posmarowanie okolić mojego nosa maścią witaminową i na to podkład-żadnych suchych miejsc, tylko że puder sypki u mnie nie utrzymuje się długo i później widać, że jest tam coś tłustego :)

styka51
styka51: i nie podkreśla suchych skórek, dość ładnie sie rozprowadza ;)


Na wizazie nie ma zbyt dobrych recenzji, raczej średni, Tobie odpowiada? Zresztą pewnie masz zupełnie inną cerę niż ja
mam czarne skrzydła,muskam nimi stopy aniołów...
styka51
styka51
  18 lutego 2013
Sylvinka
Sylvinka: W drogerii powiedzieli mi, że w zimie nie można stosować kremów mocno nawilżających, tłustych bo skóra robi się jeszcze gorsza, więc polecili mi odżywczy który również nic mi nie dał :) czasami w domu eksperymentuje, posmarowanie okolić mojego nosa maścią witaminową i na to podkład-żadnych suchych miejsc, tylko że puder sypki u mnie nie utrzymuje się długo i później widać, że jest tam coś tłustego :)


O ile dobrze wiem, to krem nie może zawierać zbyt dużo wody, bo wtedy działanie est odwrotne. Poza tym, po wklepaniu kremu trzeba odczekać zanim się wyjdzie na dwór ;)
Sylvinka
Sylvinka: Na wizazie nie ma zbyt dobrych recenzji, raczej średni, Tobie odpowiada? Zresztą pewnie masz zupełnie inną cerę niż ja

Kiedyś miałam Lirene City Matt i Rimmel jest dużo lepszy od tamtego ;)
Sylvinka
Posty: 15395 (po ~112 znaków)
Reputacja: -13 | BluzgometrTM: 4
Sylvinka
  18 lutego 2013
styka51
styka51: Kiedyś miałam Lirene City Matt


To jedno wielkie gówno, które też miałam. Zresztą czego spodziewać się za niecałe 20zł? Leży jeszcze gdzieś niedokończone opakowanie :)
mam czarne skrzydła,muskam nimi stopy aniołów...
TeQuilaax3
TeQuilaax3
  18 lutego 2013

Osobiście polecam :

Jest tani, bo kosztuje w okolicach 10-12zł, ale warto.

pijana
pijana
  18 lutego 2013
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=40921
Fajnie z Wizażu się dowiedzieć, że jest do suchej skóry, a mam mieszaną :ninja: Jeśli nie jesteś mega blada, szukasz krycia i masz suchą skórę to ten możę być dobry. Tylko ciemnieje, ale to jak każdy podkład long cover.
SailorMoon
SailorMoon
  18 lutego 2013

Bourjois healthy mix albo Rimmel match perfection cream gel :)

Bayje
Bayje
  19 lutego 2013
Sylvinka
Sylvinka: W drogerii powiedzieli mi, że w zimie nie można stosować kremów mocno nawilżających


:crylol:

cera sucha ?
podkład Perfecta
Paulinessa
Paulinessa
  19 lutego 2013

Pharmaceris, ładnie kryje, nie matuje, ale na pewno nie wysusza.

Paulinessa
Paulinessa
  19 lutego 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: ylvinka: W drogerii powiedzieli mi, że w zimie nie można stosować kremów mocno nawilżających


Ten mit też rozkłada mnie na łopatki.
razotka
razotka
  19 lutego 2013
styka51
styka51: i nie podkreśla suchych skórek, dość ładnie sie rozprowadza ;)

mi właśnie słabo się rozprowadzał i więcej go nie kupię :P
malami81
malami81
  19 lutego 2013

Spróbuj najpierw zrobić peeling (w zależności od tego czy masz cerę naczynkową, wrażliwą - peeling enzymatyczny, albo mechaniczny), żeby usunąć obumarły naskórek i te sterczące, suche skórki.
A do nawilżania polecam Cetaphil.

Z podkładów nawilżających to kojarzę tylko Bourjois Healthy Mix

Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  19 lutego 2013
Sylvinka
Sylvinka: jaki podkład byłby najlepszy? kryjący, ale bez efektów maski a zarazem trochę odżywczy, nawilżający? może jakaś baza coś by pomogła i

nie oczekiwałabym od podkładu tego, by nawilżał czy odżywiał skórę, zadaniem podkładu jest "upiększyć" cerę :)
na problem z suchą skórą poleciłabym raczej zmianę kremu, który stosujesz, może coś z aptecznych pozycji ci pomoże :) dobre są też maseczki z ziaji: kozie mleko i różana

co do podkładu to polecam manhattan perfect adapt make up - dość dobrze kryje, daje matowe wykończenie, dobrze się trzyma, nie podkreśla suchych skórek zbyt mocno i nie przesusza skóry :)
Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.