massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  14 listopada 2012 (pierwszy post)

Chcesz zarobic jako modelka? ... zartuje, to nie ten temat ;)

Forbes co roku oglasza liste najbardziej majetnych ludzi na swiecie, oglasza rowniez liste najlepiej oplacanych modelek. Ponizej lista elity 2012, kobiet, za ktorych talent modelingowy placi sie najwiecej.
Pierwsze miejsce, tak jak w zeszlym roku zajela Gisele Bündchen z imponujacymi $45mln. Mimo 30 kilku (?) lat Gisele dalej stoi na czele swiata mody i jako najbardziej pozadana super modelka podpisuje lukratywne umowy, by pojawiac sie na uroczystosciach, przedstawieniach, reklamowkach itp itd.


Pozniej jest juz duuuzy dystans miedzy zarobkami Gisele a pania na miejscu #2 Kate Moss, ktorej zarobki szacuje sie na £9,2mln. Angielka znana obecnie przede wszystkim z imprezowego stylu zycia ma podpisane lukratywne umowy z Longchamp, Mango, Rimmel i Vogue Eyewear. Ponadto od 2007 ma swoja linie odziezowa dla Top Shop. Nie wiem, czy ktos pamieta, ale to wlasnie ona w latach 90-tych na tle "zdrowo" wygladajacych modelek tkj. Cindy Crawford i Claudii Schiffer, zapoczatkowala trend rozmiaru 0 i heroin look (wyrazne rysy twarzy, blada cera i cienie pod oczami).

(sorry za stare zdjecie, ale ciezko znalezc nowsze, na ktorym nie wyglada jak nacpana koksem :ninja:)
moze to:

Na trzecim miejscu znajduje sie 30-letnia rosyjska modelka, Natalia Vodianova, z rocznymi zarobkami £8,6mln. Sumke nabila przede wszystkim dzieki kampaniom reklamowym perfum Guerlain i Clavin Klein Euphoria. Obecnie zyje w UK i projektuje bielizne, o ktorej nigdy nie slyszalam.


Na kolejnym miejscu widzimy Aniolka Victoria Secret - Adriane Lima z zarobkami $7,3mln.
Dzieki swoim mainstreamowym reklamowkom ma ponoc wsrod modelek najwiecej followerow na facebooku, oprocz tego znalazla sie na drugiej liscie Forbes "Stu najwiekszych celebrytow".
szukalam dwoch roznych zdjec, ciezko... na kazdym ma praktycznie tak samo rozchylone usta.



Najmlodsza na liscie, zajmujaca miejsce 10 jest 23-letnia Candice Swanepoel z Poludniowej Afryki.



Kto sledzi Forbes, zastanawia sie pewnie, co stalo sie z Heidi Klum, ktora w ubieglym roku byla na drugim miejscu, zaraz po Gisele i spokojnie znalazlaby sie ze swoimi £20mln na obecnej liscie.
Forbes zdecydowal jednak, ze Klum tak samo jak wczesniej Tyra Banks nie beda traktowane juz jako modelki, a bardziej jako business women. Wiekszosc swoich zarobkow zawdzieczaja nie modelingowi bezposrednio, a dzieki wlasnym firmom i hostowi w takich programach jak Project Runway i German's Top Model (Klum), Top Model (Banks). Klum wspolpracuje rowniez z New Balance i Amazon.
Zdjecia modelek - business women



“There was a time where the odd beauty was in style, and that created a backlash for a time when advertisers couldn’t use those girls,” said David Bonnouvrier, chairman of DNA Models,“The top girls now represent a return to a true representation of beauty, not the odd beauty or a fashion-diverted version of beauty.”

PYTANIA:
1. Czy w powyzszym rankingu bogaczek znajduje sie Wasza ulubiona modelka? Jesli tak, to ktora? Jesli nie, to podajcie swoja ulubiona :)
2. Co myslicie na temat powyzszych slow Davida Bonnouvrier'a? Czy faktycznie klasyczna uroda wraca do lask i na nowo staje sie modne to co piekne, a nie to co brzydkie?
3. Dlaczego na liscie brakuje mlodej krwi? Czy tak jak wyzej klasyczna uroda wraca do lask, czy moze potrzeba lat by zarabiac miliony i 23-letnia Candice jest tu jedynie wyjatkiem?
4. Jaka jest wg Was recepta na sukces w swiecie fashion? Czy czarnym modelkom jest trudniej? Jak trzeba wygladaci jaki talent trzeba miec, zeby sie wybic sposrod tlumu i zostac zauwazona?
5. Czy kobiety pieknieja z wiekiem? Tyle zartow sie slyszy, ze po 30-tce grawitacja nas zabija... Jak widac cellulitis nie przeszkadza Kate Moss zarabiac milionow, wiec jak to jest? Uroda czy cos wiecej?

Pozdrawiam :)

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Psyche30
Posty: 8379 (po ~121 znaków)
Reputacja: -34 | BluzgometrTM: 54
Psyche30
  14 listopada 2012

o, we freedom nawet Tatjana jest i Cindy w wannie, fajnie powspominać takie starocie :D

Bayje
Bayje
  14 listopada 2012


2764
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  14 listopada 2012

@Psyche
Czasem piszesz tak jakbys była z dekadę ode mnie starsza. Too funky, 1992, nie? Ło kjerva, kiedy to było :rotfl:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

mmaryja
mmaryja
  14 listopada 2012
massacre
massacre: Wg Forbes one nie są businesswomen, a te które uznali, że nimi są (Klum i Banks) nie zostały wzięte pod uwagę w układaniu tej listy

to trochę brak konsekwencji ze strony gazetki skoro jest moss i gisele chociażby.
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  14 listopada 2012

Na temat Gisele przyznać sie, to niewiele wiem czym sie zajmuje. Ale Kate chyba żadnej firmy czy show w tv nie ma? :woot:
Bo Top Model było chyba głównym dochodem i powodem odsunięcie Banks kilka lat wstecz i Klum w tym roku. Podejrzewam, że to o źródła dochodu bardziej chodzi, najwyraźniej Moss i Bündchen z innych źródeł nie maja dużych kwot. Kij wie, muszę zamienić słowo z ich księgowym, o! :mrgreen:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Psyche30
Posty: 8379 (po ~121 znaków)
Reputacja: -34 | BluzgometrTM: 54
Psyche30
  14 listopada 2012
massacre
massacre: Czasem piszesz tak jakbys była z dekadę ode mnie starsza.

Po których słowach ten wniosek?
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  14 listopada 2012

Po tych, ze podobają Ci sie 50-letnie modelki :rotfl:
Poza tym w '92 to ja sie jeszcze latkami bawilam a nie modelki oglądałam ;D

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Psyche30
Posty: 8379 (po ~121 znaków)
Reputacja: -34 | BluzgometrTM: 54
Psyche30
  14 listopada 2012
massacre
massacre: Po tych, ze podobają Ci sie 50-letnie modelki

Jakieś te Twoje odczucia na wyrost :ziober2:
Nie mam obecnie ulubionych modelek z dzisiejszych czasów bo nie interesuje się tym, a jak miałam te już 13-14 lat (nie pamiętam dokłądnie)to każdy numer miesięcznika Elle itp był dla mnie wyczekiwany, lubiłam się lampić na te piękności za dzieciaka :ziober2:

massacre
massacre: Poza tym w '92 to ja sie jeszcze latkami bawilam a nie modelki oglądałam ;D

no 92 to i bawiłam się lalkami i modelki takze oglądałam, ale nigdy to nie było w sensie jakiejś chorej fascynacji już od małego ...tylko jak napisałam powyżej, zresztą to nie tyczy tylko modelek, od zawsze lubiłam patrzeć na piękne osoby, przedmioty itd.
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  14 listopada 2012

Ja to oglądałam nekermany, czy jak to sie nazywało - takie grube katalogi z modą :D a i na video w kółko Kylie Minogue - 90 min jej teledysków i wywiadów ;D

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

asexualna
asexualna
  14 listopada 2012
massacre
massacre: Kate Moss była piękna. W końcu ma te swoje 37 lat i kilogramy koksu za sobą. Po niej widac jak imprezowe życie wpływa na urodę, zwłaszcza z wiekiem.

Mi się nawet młoda nie podoba.
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  14 listopada 2012

Liczy sie większość moja droga ;D inaczej tych 9 milionów by nie zarobiła ;)

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

asexualna
asexualna
  14 listopada 2012
massacre
massacre: Liczy sie większość moja droga ;D inaczej tych 9 milionów by nie zarobiła ;)

massacre
massacre: Wasza ulubiona

Sory, nie wiedziałam, że pytasz o większość :ziober2:
LuznyGosc
LuznyGosc
  14 listopada 2012

Luuhh, niefajne.

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  14 listopada 2012

@asexualna
Pytałam o "Waszą ulubioną", a nie o "Waszą paszczurową" - dalej chcesz sie bawić w czepianie sie słowek? ;P

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

ReDAnGeLonesec
ReDAnGeLonesec
  16 listopada 2012
massacre
massacre: Jak trzeba wygladaci jaki talent trzeba miec, zeby sie wybic sposrod tlumu i zostac zauwazona?


Masakro. Szkoda, że nie ma już Spejs :rotfl:

Ona wyjaśniałaby każdą Twoją wątpliwość hahahaha :-D

Ale zawsze możesz złapać pacoła na fejsie. To jego protegowana modelka :-D

W końcu tak ochoczo na priwach donosił na mnie (wnioskując na podstwiee swojego cymbalstwa, nie potrafiąc czytać ze zrozumieniem :-D) że pewnie został już jej menedżerem hahahaha :rotfl:

Powiadam Ci... siedzą już na feszynowych palmach kokosowych :-D
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.