massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  14 listopada 2012 (pierwszy post)

Chcesz zarobic jako modelka? ... zartuje, to nie ten temat ;)

Forbes co roku oglasza liste najbardziej majetnych ludzi na swiecie, oglasza rowniez liste najlepiej oplacanych modelek. Ponizej lista elity 2012, kobiet, za ktorych talent modelingowy placi sie najwiecej.
Pierwsze miejsce, tak jak w zeszlym roku zajela Gisele Bündchen z imponujacymi $45mln. Mimo 30 kilku (?) lat Gisele dalej stoi na czele swiata mody i jako najbardziej pozadana super modelka podpisuje lukratywne umowy, by pojawiac sie na uroczystosciach, przedstawieniach, reklamowkach itp itd.


Pozniej jest juz duuuzy dystans miedzy zarobkami Gisele a pania na miejscu #2 Kate Moss, ktorej zarobki szacuje sie na £9,2mln. Angielka znana obecnie przede wszystkim z imprezowego stylu zycia ma podpisane lukratywne umowy z Longchamp, Mango, Rimmel i Vogue Eyewear. Ponadto od 2007 ma swoja linie odziezowa dla Top Shop. Nie wiem, czy ktos pamieta, ale to wlasnie ona w latach 90-tych na tle "zdrowo" wygladajacych modelek tkj. Cindy Crawford i Claudii Schiffer, zapoczatkowala trend rozmiaru 0 i heroin look (wyrazne rysy twarzy, blada cera i cienie pod oczami).

(sorry za stare zdjecie, ale ciezko znalezc nowsze, na ktorym nie wyglada jak nacpana koksem :ninja:)
moze to:

Na trzecim miejscu znajduje sie 30-letnia rosyjska modelka, Natalia Vodianova, z rocznymi zarobkami £8,6mln. Sumke nabila przede wszystkim dzieki kampaniom reklamowym perfum Guerlain i Clavin Klein Euphoria. Obecnie zyje w UK i projektuje bielizne, o ktorej nigdy nie slyszalam.


Na kolejnym miejscu widzimy Aniolka Victoria Secret - Adriane Lima z zarobkami $7,3mln.
Dzieki swoim mainstreamowym reklamowkom ma ponoc wsrod modelek najwiecej followerow na facebooku, oprocz tego znalazla sie na drugiej liscie Forbes "Stu najwiekszych celebrytow".
szukalam dwoch roznych zdjec, ciezko... na kazdym ma praktycznie tak samo rozchylone usta.



Najmlodsza na liscie, zajmujaca miejsce 10 jest 23-letnia Candice Swanepoel z Poludniowej Afryki.



Kto sledzi Forbes, zastanawia sie pewnie, co stalo sie z Heidi Klum, ktora w ubieglym roku byla na drugim miejscu, zaraz po Gisele i spokojnie znalazlaby sie ze swoimi £20mln na obecnej liscie.
Forbes zdecydowal jednak, ze Klum tak samo jak wczesniej Tyra Banks nie beda traktowane juz jako modelki, a bardziej jako business women. Wiekszosc swoich zarobkow zawdzieczaja nie modelingowi bezposrednio, a dzieki wlasnym firmom i hostowi w takich programach jak Project Runway i German's Top Model (Klum), Top Model (Banks). Klum wspolpracuje rowniez z New Balance i Amazon.
Zdjecia modelek - business women



“There was a time where the odd beauty was in style, and that created a backlash for a time when advertisers couldn’t use those girls,” said David Bonnouvrier, chairman of DNA Models,“The top girls now represent a return to a true representation of beauty, not the odd beauty or a fashion-diverted version of beauty.”

PYTANIA:
1. Czy w powyzszym rankingu bogaczek znajduje sie Wasza ulubiona modelka? Jesli tak, to ktora? Jesli nie, to podajcie swoja ulubiona :)
2. Co myslicie na temat powyzszych slow Davida Bonnouvrier'a? Czy faktycznie klasyczna uroda wraca do lask i na nowo staje sie modne to co piekne, a nie to co brzydkie?
3. Dlaczego na liscie brakuje mlodej krwi? Czy tak jak wyzej klasyczna uroda wraca do lask, czy moze potrzeba lat by zarabiac miliony i 23-letnia Candice jest tu jedynie wyjatkiem?
4. Jaka jest wg Was recepta na sukces w swiecie fashion? Czy czarnym modelkom jest trudniej? Jak trzeba wygladaci jaki talent trzeba miec, zeby sie wybic sposrod tlumu i zostac zauwazona?
5. Czy kobiety pieknieja z wiekiem? Tyle zartow sie slyszy, ze po 30-tce grawitacja nas zabija... Jak widac cellulitis nie przeszkadza Kate Moss zarabiac milionow, wiec jak to jest? Uroda czy cos wiecej?

Pozdrawiam :)

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Bayje
Bayje
  14 listopada 2012

tez tez tez :D tylko, że też jak sie kupiło pierwszą wersje to można potem dolewać i kupować tzw zapas.

mmaryja
mmaryja
  14 listopada 2012
massacre
massacre: 3. Dlaczego na liscie brakuje mlodej krwi? Czy tak jak wyzej klasyczna uroda wraca do lask, czy moze potrzeba lat by zarabiac miliony i 23-letnia Candice jest tu jedynie wyjatkiem?

nie wydaje mi się aby klasyczna uroda wracała do łask.
po prostu te kobiety to już nie są modelki, a zwykłe bizneswomen.
massacre
massacre: 5. Czy kobiety pieknieja z wiekiem? Tyle zartow sie slyszy, ze po 30-tce grawitacja nas zabija... Jak widac cellulitis nie przeszkadza Kate Moss zarabiac milionow, wiec jak to jest? Uroda czy cos wiecej?

z wiekiem jest się coraz bardziej świadomym swojego ciała, wyglądu, zalet i wad.
urodę można pielęgnować, a temu sprzyjają miliony na koncie;)
pijana
pijana
  14 listopada 2012
massacre
massacre: 1. Czy w powyzszym rankingu bogaczek znajduje sie Wasza ulubiona modelka? Jesli tak, to ktora? Jesli nie, to podajcie swoja ulubiona :) 2. Co myslicie na temat powyzszych slow Davida Bonnouvrier'a? Czy faktycznie klasyczna uroda wraca do lask i na nowo staje sie modne to co piekne, a nie to co brzydkie? 3. Dlaczego na liscie brakuje mlodej krwi? Czy tak jak wyzej klasyczna uroda wraca do lask, czy moze potrzeba lat by zarabiac miliony i 23-letnia Candice jest tu jedynie wyjatkiem? 4. Jaka jest wg Was recepta na sukces w swiecie fashion? Czy czarnym modelkom jest trudniej? Jak trzeba wygladaci jaki talent trzeba miec, zeby sie wybic sposrod tlumu i zostac zauwazona? 5. Czy kobiety pieknieja z wiekiem? Tyle zartow sie slyszy, ze po 30-tce grawitacja nas zabija... Jak widac cellulitis nie przeszkadza Kate Moss zarabiac milionow, wiec jak to jest? Uroda czy cos wiecej?

1. Oczywiście Lima no i poza kategorią Tyra, jest boska.
2. Bardzo bym tego chciała, ale czy tak się stanie - ciężko mi powiedzieć.
3. Bo znana twarz wszystko sprzeda.
4. Na pewno trzeba ciężko pracować, latać po castingach, znać angielski, ale myślę, że czynnikiem decydującym jest to "COŚ", którego nie da się opisać, bo np. Moss przecież klasycznie piękna nie jest, a udaje jej się jak mało komu. Myślę, że czarnoskóre mają trudniej, widzi się trochę Mulatek, ale Murzynek niewiele. Może ich skóra odwraca uwagę od ciucha, może makijaż nie zawsze wygląda tak, jak by chcieli, a może mają nie takie figury... Można tu sporo pogdybać.
5. Zależy, jedne starzeją się ładnie, inne brzydko. Jedne poprawiają się i wychodzi im na dobre (np. Demi Moore), innym na złe (np. Donatella Versace). A jeszcze inne wcale się nie poprawiają (np. Moss), a i tak mają "branie". Nie ma więc co uogólniać.
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  14 listopada 2012

@Maryjka
Wg Forbes one nie są businesswomen, a te które uznali, że nimi są (Klum i Banks) nie zostały wzięte pod uwagę w układaniu tej listy ;)

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  14 listopada 2012

@Pijana
Co punktu nr 3 - ta Rosjanka nie była sławna do momentu reklam ;) wyjątek?

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Psyche30
Posty: 8379 (po ~121 znaków)
Reputacja: -34 | BluzgometrTM: 54
Psyche30
  14 listopada 2012
massacre
massacre: Czy w powyzszym rankingu bogaczek znajduje sie Wasza ulubiona modelka? Jesli tak, to ktora? Jesli nie, to podajcie swoja ulubiona :)

Moje ulubione modelki są już po 40-50? ;D
A z tych pokazanych tutaj najpiekniejsza dla mnie Candice i vodianova.

massacre
massacre: Czy faktycznie klasyczna uroda wraca do lask i na nowo staje sie modne to co piekne, a nie to co brzydkie?

Byłabym bardzo za ;D

massacre
massacre: Uroda czy cos wiecej?

Akurat przykłąd Kate Moss udowadniał ze potrzeba czegoś znacznie więcej od urody.
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  14 listopada 2012

@Psyche
Które to są te koło 40-tki, 50-tki?

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

agoosiaaa
agoosiaaa
  14 listopada 2012

1. Vodianova :zakochany: i candice też jest fajna :tak:
2. mam nadzieje chociaż wątpię.
3. potrzeba lat ciężkiej pracy by do czegoś dojść, miliony bez niczego to można tylko mieć jak się je wygra w lotto albo się hajtnie z kimś bogatszym.
4. nie wiem jaka jest recepta na sukces w fashion, o to trzeba byłoby zapytać powyższe panie :)
5. zależy to od danej kobiety oczywiście

agoosiaaa
agoosiaaa
  14 listopada 2012

@ massacre
chociażby Linda Evangelista, Cindy Crawford.

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  14 listopada 2012

@Agoosia
Pytałam moonlight o jej ulubione, wiem które są te "starsze" w biznesie ;D

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

marta0859
marta0859
  14 listopada 2012
massacre
massacre: 1. Czy w powyzszym rankingu bogaczek znajduje sie Wasza ulubiona modelka? Jesli tak, to ktora? Jesli nie, to podajcie swoja ulubiona :)

Tak, Lima.
Z tych co pokazywałaś ta Candice też mi się podoba, chociaż nie przypominam sobie, żebym o niej słyszała (może kiedyś przez przypadek).

massacre
massacre: 2. Co myslicie na temat powyzszych slow Davida Bonnouvrier'a? Czy faktycznie klasyczna uroda wraca do lask i na nowo staje sie modne to co piekne, a nie to co brzydkie?


Nie wiem, bo nie znam się na modzie :)
Poza tym piękno tkwi w oku patrzącego, jak to ktoś kiedyś mądrze powiedział, a "klasyczna" uroda i tak chyba zawsze była w cenie mimo różnorodności na wybiegach.

massacre
massacre: 4. Jaka jest wg Was recepta na sukces w swiecie fashion? Czy czarnym modelkom jest trudniej? Jak trzeba wygladaci jaki talent trzeba miec, zeby sie wybic sposrod tlumu i zostac zauwazona?


Nie wiem. Moim zdaniem "czarne" kobiety są mniej urodziwe, więc może dlatego im trudniej. Chociaż to moja subiektywna opinia, zaraz mnie ktoś wyzwie od rasistek, ale oczywiście nie o to mi chodzi; ta "biała" uroda jakkolwiek to brzmi chyba bardziej się przyjęła jako "kanon".

A co do wyglądu to chyba nie ma jakiejś konkretnej recepty, bo na wybiegach spotyka się szeroki "przekrój" modelek, jedne są wyjątkowo urodziwe i kształtne jak Lima a inne chude i byle jakie, wręcz odstraszające wyglądem nieraz. Np:

Może nie odstrasza, ale nie jest na pewno "piękna" wg większości ;) Tak nawiasem przypomina mi ona moją babkę z angielskiego z liceum. :D

massacre
massacre: 5. Czy kobiety pieknieja z wiekiem? Tyle zartow sie slyszy, ze po 30-tce grawitacja nas zabija... Jak widac cellulitis nie przeszkadza Kate Moss zarabiac milionow, wiec jak to jest? Uroda czy cos wiecej?


Niektóre pięknieją i rozkwitają, a niektóre się starzeją, zależy od genów, stylu życia, dbania o siebie.
Psyche30
Posty: 8379 (po ~121 znaków)
Reputacja: -34 | BluzgometrTM: 54
Psyche30
  14 listopada 2012
massacre
massacre: Które to są te koło 40-tki, 50-tki?

Wszystkie moje ulubione czyli Cindy Crawford, Linda Evangelista, Eva Herzigova, Claudia Schiffer, Christy Turlington, Stephanie Seymour, czy modelka która uwielbiałam równiez Tatjana Patitz.
http://www.youtube.com/watch?v=JQ2DVwSVIIo uwielbiałam i nadal uwielbiam ten teledysk ;D
Psyche30
Posty: 8379 (po ~121 znaków)
Reputacja: -34 | BluzgometrTM: 54
Psyche30
  14 listopada 2012

Jakie tu młodziutkie i nieopierzone jeszcze ojaaaa ;D
Bayje
Bayje
  14 listopada 2012

a ja ten ...
http://www.youtube.com/watch?v=N7gmRKJzq6U

Psyche30
Posty: 8379 (po ~121 znaków)
Reputacja: -34 | BluzgometrTM: 54
Psyche30
  14 listopada 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: a ja ten ... http://www.youtube.com/watch?v=N7gmRKJzq6U

Naomi swietnie w nim wygladała
http://www.youtube.com/watch?v=diYAc7gB-0A ach znów Linda i pozostałe :zakochany: ulubienice Georga ;D
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.