XxMeeryxx
XxMeeryxx
  18 września 2012 (pierwszy post)
hej ;) mam pytanie jakie macie sposoby by radzić sobie z cera ?
Już powoli nie mam siły na walkę byzie miec idealnie gładka buzie.
Mam juz prawie 21 lat wydane tysiece złotych na dermatologów i kosmetyczki na przestrzeni lat.
Help
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  19 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: kremów matujących. to największe gówno i zło dla cery, jakiekolwiek

zgodze sie, cere mam bezproblemowa, a jak kiedys na sobie testowalam kremy matujace (bo myslalam, ze to moze byc jakis fajny bajer) to tak mi najpierw wysuszyly twarz, ze mi skora z nosa schodzila, a pozniej jeszcze gratis wypryskow dostalam.

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  19 września 2012

a w ogole mmaryja
dzisiaj przyszedl mi moj pierwszy glossybox, dupy nie urywa, ale generalnie fajne drobiazgi :)
Z reszta za taka cene to fajnie dostawac sobie taki prezent niespodzianke co miesiac :D

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

kedi
kedi
  19 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: NIE UŻYWAJ produktów, przede wszystkim kremów matujących

tak samo mi powiedziała kosmetyczka, ze należy używać kremów regulujących a nie matujących. mój również taki jest, źle napisałam.
Hoshiko
Hoshiko
  19 września 2012
massacre
massacre: to tak mi najpierw wysuszyly twarz, ze mi skora z nosa schodzila,

może masz coś dobrego na to ? :tak:
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  19 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: może masz coś dobrego na to ?

mam - tak jak maryjka napisala - nie uzywac kremow matujacych xD
jak ich nie uzywam, to nie mam takich problemow.
z kolei zima wystarczy dobre serum nawilzajace i krem na dzien/ na noc. mi stykaja takie zwykle z body shopu, wkleilam wczesniej - z serii z witamina e i z serii z witamina c.
z kolei jak mam ochote sie rozpiescic to kupuje Vichy Idealia na dzien.

Trzeba wziac jednak poprawke na to, ze ja mam juz cere tak zwana dojrzala, wiec inaczej bedzie reagowala na kremy niz buzia jeszcze nie uspokojona mlodzienczymi zmianami hormonalnymi ;)

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Hoshiko
Hoshiko
  19 września 2012
massacre
massacre: - tak jak maryjka napisala - nie uzywac kremow matujacych xD

właśnie dostałam paczkę od siostry z kremami z Eucerinu niestety jeden matujący *_*
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  19 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: właśnie dostałam paczkę od siostry z kremami z Eucerinu niestety jeden matujący *_*

LOL
Ja mam jeden primer matujacy, po prostu mocno nawilzam przed i uzywam w minimalnej ilosci :D i na pewno nie na zime

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Paulinessa
Paulinessa
  19 września 2012

Zgadzam się co do kremów matujących, absolutne gó.wno.
Zgadzam się też, że żele z serii czysta skóra to badziew.
Sama używam płynu Babydream jako żelu, a do tego żel aloesowy z Floslek.
I nie jest źle, ale też męczę się okropnie z zaskórnikami.

kedi
kedi
  19 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: I nie jest źle, ale też męczę się okropnie z zaskórnikami.

a znalazłaś na to jakiś patent, który pomaga chociaż od czasu do czasu? ja też się męczę z tym gównem.
JuIia
JuIia
  19 września 2012

Poza kosmetykami i hormonami ważne jest tez to co jemy.

w00tjump
w00tjump
  19 września 2012
massacre
massacre: czy probowalas cos z BS z serii z witamina E lub C?

pierwsze slysze, ale wygladaja bardzo ciekawie, szczegolnie zel do twarzy i krem na noc - musze sie przejsc i obejrzec/maznac po rece:)

kedi
kedi: żelu hialuronowego z biochemii urody (był super, zero zapychania, nawilżenie plus zmniejszenie błyszczenia).

no wlasnie! juz mialam mysl dawno zeby kupic jego i hydrolat, chyba oczarowy tak polecany:)
kedi
kedi: brak mycia wodą. nie jest dobrze, ale jest o niebo lepiej, skóra po nałożeniu makijażu wygląda nienagannie.

fajnie, ze pomoglo:)
a czy to nie przynosi uczucia nieumytej skory? czasem zdarza mi sie uzyc tylko toniku (poimprezowo^^) to jednak czuje 'brudnosc'.
Konto usunięte
Konto usunięte: NIE UŻYWAJ produktów, przede wszystkim kremów matujących. to największe gówno i zło dla cery, jakiekolwiek, a zanieczyszczonej skłonnej do wyprysków/trądzikowej to zabójstwo.

az jestem ciekawa, czemu sa tak 'mordercze'? czy one jakos blokuja calkiem wydzielanie sebum?
Konto usunięte
Konto usunięte: . AA do cery wrażliwej, kosztuje 11zł.

na poczatek bedzie idealny:)
kedi
kedi: na to jakiś patent, który pomaga chociaż od czasu do czasu? ja też się męczę z tym gównem.

akurat z tym ja sobie radze plasterkami na nos nesura (dostepne w pl drogeriach gowno daja, a na tych duzo zaskornikow wychodzi) + maska mint julep masque tuz po plasterku. zrobilam tak z 3 razy dotad, a juz poprawa jest duza:tak:
kedi
kedi
  19 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: no wlasnie! juz mialam mysl dawno zeby kupic jego i hydrolat, chyba oczarowy tak polecany:)

nie wiem, nie miałam, ale żel hialuronowy (nakładany na mokrą twarz) dobrze się u mnie sprawdził. mega nawiżenia może nie było, ale na pewno lekkie nawilżenie a co za tym idzie zredukowanie tego cholernego błyszczenia. no i w żadnym wypadku nie zapycha, co jest mega ważne

Konto usunięte
Konto usunięte: a czy to nie przynosi uczucia nieumytej skory? czasem zdarza mi sie uzyc tylko toniku (poimprezowo^^) to jednak czuje 'brudnosc'.

nie! po mleczku które rozpuszcza nawet ciężki mejkap + tonik mam uczucie czystej skóry :)

Konto usunięte
Konto usunięte: az jestem ciekawa, czemu sa tak 'mordercze'? czy one jakos blokuja calkiem wydzielanie sebum?

z tego co mi tłumaczyła kosmetyczka to matujące specyfiki czopują kanaliki które wydzielają sebum (czyli pory) co jest powodem powstawania zaskórników. natomiast kremy regulujące mają za zadanie wpłynać na gruczoły :woot: niech mnie ktoś poprawi, jeśli piszę głupoty;)

Konto usunięte
Konto usunięte: na poczatek bedzie idealny:)

ja osobiście nie polecam, u mnie się totalnie nie sprawdził. był z jednej strony za mocny, chociaż ciężko w to uwierzyć, a z drugiej strony nie domywał.

Konto usunięte
Konto usunięte: nesura

kurcze, nie słyszałam. ja miałam jakieś z allegro, takie czarne, ale nic mi nie pomogły.
w00tjump
w00tjump
  19 września 2012
kedi
kedi: kurcze, nie słyszałam. ja miałam jakieś z allegro, takie czarne, ale nic mi nie pomogły.

na allegro tez sa http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=nesura ale na ebayu duzo lepsza cena:)
przerobilam kilka rodzai z drogerii, te je naprawde mocno przebijaja, ale i tak odnosze wrazenie, ze bez maseczki dla zwezenia porow to niewiele - taki powiekszony por sie blyskawicznie wypelni. i trzymam na nosie mokry platek kosmetyczny kilka minut przed plasterkiem dla zmiekczenia tego(po umyciu twarzy oczywiscie, zamiast parowki-naczynka), moze i to pomaga. ale jestem zdumiona skutecznoscia:tak: 3 razy co 3eci dzien dotad i mam mniej, zdecydowanie mniej widocznych.
kedi
kedi: czopują kanaliki które wydzielają sebum (czyli pory) co jest powodem powstawania zaskórników.

oj, to wszelkiego rodzaju syfy z tego musza powstawac, pewne razem z wysuszeniem:ninja:
kedi
kedi: ja osobiście nie polecam, u mnie się totalnie nie sprawdził. był z jednej strony za mocny, chociaż ciężko w to uwierzyć, a z drugiej strony nie domywał.

a jaki polecasz?
boniwinter
boniwinter
  19 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: XxMeeryxx


nie mam pojecia jakie masz problemy z cera bo nie napisalas, ale zmiana diety bardzo pomaga na wiele problemow
Paulinessa
Paulinessa
  19 września 2012
kedi
kedi: a znalazłaś na to jakiś patent, który pomaga chociaż od czasu do czasu? ja też się męczę z tym gównem.

niestety nie :and:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.