iFeelSooLost
iFeelSooLost
  13 stycznia 2012 (pierwszy post)

Dzisiaj o Marce Yves Rocher. :mrgreen:

Coś ode mnie:
Yves Rocher to francuska marka kosmetyczna stworzona ponad 50 lat temu przez Pana Yves Rocher we Francji w miejscowości La Gacilly. Pan Yves Rocher chciał udostępnić każdej kobiecie kosmetyki opierające się na dobrodziejstwach świata roślin. Na polskim rynku już od 20 lat.
YR opiera się na poczcie pantoflowej - działa. ;-)))
WAŻNE: YR posiada swoją jedną jedyną rozlewnię kosmetyków w La Gacilly, co powoduje, że w każdym miejscu na świecie JAKOŚĆ PRODUKTÓW JEST JEDNAKOWA - made in france - czyli Polacy, Francuzi, Niemcy, Włosi, Hiszpanie, Eskimosi - każdy otrzymuje taki sam jakościowo produkt (nie to co Nivea - bez porównania między Niemiecką produkcją a Polską :nie:).

YR opiera się na 5 zasadach:
1. Tworzenie kosmetyków w zgodzie z naturą.
2. Natura źródłem inspiracji.
3. Natura zbadana.
4. Natura chroniona.
5. Natura dla wszystkich.

Produkcja kosmetyków:
YR nie stosuje roślin modyfikowanych genetycznie, faworyzuje rośliny i gatunki pochodzące z upraw Biologicznych, Ekologicznych a w szczególności z upraw WŁASNYCH NALEŻĄCYCH DO YR (44H ziemi w La Gacilly).
YR nie posiada produktów testowanych na zwierzętach, kosmetyki nie zawierają substancji pochodzenia odzwierzęcego (wyjątek: miód/wosk pszczeli/mleczko pszczele).
Jako pierwsza firma kosmetyczna we Francji otrzymali certyfikat ISO 14001 (norma zarządzania środowiskowego).
Stosują wyłącznie papier pochodzący z kontrolowanych upraw leśnych. Zrezygnowali z plastikowych toreb już w 2006 roku.

CIEKAWOSTKA:
Akcja: Sadzimy dla dobra planety.
Dotyczy kilkunastu produktów. Kupując jeden produkt sadzisz jedno drzewo. W tym roku sadzili w Koszęcinie w POLSCE.

Pytania:
1. Czy znaliście markę YR od tej strony?
2. Czy znacie produkty tej marki?
3. Co sądzicie o jakości produktów?
4. Czy posiadacie jakiś swój ulubiony produkt?


Pozdrawiam. :-)

Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  13 stycznia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Czy znaliście markę YR od tej strony? 2. Czy znacie produkty tej marki? 3. Co sądzicie o jakości produktów? 4. Czy posiadacie jakiś swój ulubiony produkt?

1. nie :)
2. znam kilka - siostra ma perfumy z tej firmy i miała żele pod prysznic
3. perfumy siostry - ładnie pachną i długo się trzymają, więc myślę ze są dobre :), żele pod prysznic pamiętam, że bardzo ładnie pachniały, jednak nie pamiętam jaka była ich jakość :(
4. nie mam żadnego, ale może kiedyś coś kupie :)
Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
iFeelSooLost
iFeelSooLost
  13 stycznia 2012

Dopiszę coś od siebie jeżeli chodzi o same produkty:

Gorąco mogę polecić, z czystym sumieniem:
Gamę Les Plaisirs Nature - charakteryzuje się STAŁĄ NISKĄ CENĄ, jest objęta zielonym niestety niezniszczalnym punktem. :ziober2: Seria bardzo przyjemna, do pielęgnacji ciała - żele pod prysznic, mleczka do ciała, balsamy do ciała, kremy do rąk, mydła w kostce, balsamy do ust w słoiczku, wody do ciała. Żele pod prysznic mają dużą pojemność i są bardzo wydajne, 400 ml, tak samo mleczko do ciała o delikatnej konsystencji. Ale główną zaletą tej gamy jest fakt, że jest dostępna w szerokim wyborze zapachów: malina, owies, jeżyna, brzoskwinia, truskawka, wanilia, kokos. Jestem zakochana w tej serii, zapachy fantastyczne, skóra bardzo długo pachnie, POLECAM.



Seria Jardins De Monde - ogrody świata.
Żele pod prysznic, dezodoranty w kulce o ciekawych zapachach: pomarancza z florydy, migdal kalifornijski, ziarna kakao, kwiat lotosu, ylang ylang, wetiweria, ziarna kawy, zielona cytryna, kwiat bawełny, lawenda. Polecam. ;-) również w niskich cenach 9,90 za żel i 11,90 dezodorant w kulce.

Demakijaż do oczu Bławatkowy - o matko, ma on bardzo dużo wielbicielek. Naprawdę produkt bardzo łagodny, nie piecze w oczy a doskonale zmywa makijaż oczu.


Pielęgnacja rąk Arnica Essentiel - produkty pielęgnacyjne do rąk z Arniką. :zakochany:
Kremy są fantastyczne, świetnie nawilżają i szybko się wchłaniają, ale najbardziej polecam balsam ochronny na chłody z arniką i masłem karite w słoiczku 50 ml (33 zł :and: drogo, ale warto)



Lawendowa pielęgnacja stóp Beaute Des Pieds - balsam regenerujący suche stopy, peeling do stóp, balsam intensywnie odżywiający - polecam, fantastyczne produkty.


Hammamelis - gama oparta na bazie wyciągu z Hamamelisu, seria bardzo, bardzo łagodna - nie zawiera substancji zapachowych, barwników, PH neutralne dla skóry, polecana dla skóry wrażliwej i alergicznej.

iFeelSooLost
iFeelSooLost
  13 stycznia 2012

Aha no i perfumy - fantastyczne zapachy, długo utrzymują się na skórze (so elixir :napalony: KOCHAM :zakochany:)

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  13 stycznia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Czy znaliście markę YR od tej strony? 2. Czy znacie produkty tej marki? 3. Co sądzicie o jakości produktów? 4. Czy posiadacie jakiś swój ulubiony produkt?


1. Cos tam kiedys slyszalam. Ja nigdy nie uzywalam, ale kolezanka zawsze sobie chwalila.
2. Nie.
3. Jak wyzej. A
4. Z Yves Rocher? Nie. Nie mialam okazji niczego uzywac, a w Anglii jakos na niego nigdy nie trafilam :woot:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Paulinessa
Paulinessa
  13 stycznia 2012

Z YR miałam/mam chyba tylko wodę toaletową, truskawkową. Kocham ją miłością absolutną.

sylwik
sylwik
  13 stycznia 2012

nigdy sie ta marka nie zainteresowalam, choc widuje sklep w galerii.
ale...

Konto usunięte
Konto usunięte: malina, jeżyna,

:w00t:

jakie mniej wiecej ceny produktow?
SoDope
SoDope
  13 stycznia 2012

W Ostrowie jest sklep tej marki - przeceny są może wskoczę na dniach co tam mają ..

rok temu zainteresował mnie krem przeciwzmarszczkowy +50 .. ale to nie dla kremu chciałam kupić - był fajny masażer do twarzy gratis.

:crylol:

iFeelSooLost
iFeelSooLost
  13 stycznia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: jakie mniej wiecej ceny produktow?

Seria Les Plaisirs nature jest dostępna w stałych niskich cenach (ceny NIGDY nie podlegają zniżkom, chyba że np seria limitowana świąteczna, zestawy)
żel pod prysznic i do kąpieli 2w1 15,90 400ml
nawilżające mleczko do ciała 19,90 400 ml
balsam do ciała w słoiczku 200 ml 38 zł
woda toaletowa 20 ml 19,90
żel do mycia rąk 300 ml 16,90 (flakon z pompką)
mydło w kostce 300g 14,90
mydło w kosctce 100g 7,90
krem do rąk 300 lub 200 ml 17,90 (flakon z pompką)
balsam do ust w słoiczku 11,90
http://www.yves-rocher.com.pl/higiena/plaisirs_nature
iFeelSooLost
iFeelSooLost
  13 stycznia 2012

właśnie zdałam sobie sprawę z faktu, że znam to wszystko na pamięć :and:

SoDope
SoDope
  13 stycznia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: właśnie zdałam sobie sprawę z faktu, że znam to wszystko na pamięć

współczuje zboczenia zawodowego :ziober2:
iFeelSooLost
iFeelSooLost
  13 stycznia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: współczuje zboczenia zawodowego

nie to nie zboczenie, ale w rozmowie telefonicznej nie ma za bardzo czasu na zastanawianie się, jak klientka pyta o perfumy w 'takiej' butelce to od razu trzeba wiedziec o co jej chodzi zeby sie nie rozmyśliła :-) tak samo kremy w bordowym słoiczku, taki żel pod prysznic kawowy czy fajna woda toaletowa z kolorową nakrętką :ziober2:
SoDope
SoDope
  13 stycznia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte:

czaje ale i tak to jest zboczenie zawodowe - z resztą z drugiej strony jak w katalogu widzisz 'kosmetyki' produkty XXX razy to nic dziwnego, że masz to w pamięci..

ja teraz oglądam strone i patrze - morelowy błyszczyk .. kurde ciągnie ciągnie ...
iFeelSooLost
iFeelSooLost
  13 stycznia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: czaje ale i tak to jest zboczenie zawodowe - z resztą z drugiej strony jak w katalogu widzisz 'kosmetyki' produkty XXX razy to nic dziwnego, że masz to w pamięci..

Ja nieraz wszystko mówię z pamięci, cały zestaw 5 produktów, zapach, pojemność, właściwości :and:

Konto usunięte
Konto usunięte: ja teraz oglądam strone i patrze - morelowy błyszczyk .. kurde ciągnie ciągnie ...

fajny jest, polecam :-)
SoDope
SoDope
  13 stycznia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte:

no ja tam lubie wszystko co morelowe brzoskwiniowe truskawkowe :P

tylko, że dziś już nie zdąże :(
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.