iFeelSooLost
iFeelSooLost
  27 grudnia 2011 (pierwszy post)

Witam. ;-)

Od dwóch lat męczę się na nogach z dziwną wysypką. Wysypka przypomina jakby ugryzienia komara (pojedyncze punkty, mocno swędzą), występuje głównie na łydkach (od połowy łydki aż do kostki), czasem na rękach - nigdy nie pojawia się na twarzy czy brzuchu. Tak jak pisałam, ni z gruchy ni z pietruchy na nodze pojawia się bąbelek, mocno swędzi. CO JEST NAJDZIWNIEJSZE - wysypke mam tylko w zimie!!! Wiosną, latem, jesienią mam spokój, kiedy zima się zaczyna to mam tą wysypkę. Byłam u dermatologa i powiedział, że to jakaś alergia (dał skierowanie do aler. ale terminy na kwiecien/maj).
Nie mam pojęcia co to może być? Już nawet zastanawiałam się czy nie zaraziłam się świerzbem albo czy mam pluskwy w domu (z braku innych powodów rozważałam niemal wszystko) ale to nie możliwe bo w obu przypadkach mój mąż miałby te same objawy czy ktokolwiek z rodziny.
Chciałam iść prywatnie do alergologa ale podobno testy skórne kosztują majątek :zonk:

1. Czy ktoś spotkał się z czymś podobnym?
2. Jeżeli to alergia to na co może występować jeżeli jest tylko w zimie?
3. W ogóle jaki może być inny powód takiej wysypki?
4. Macie jakieś pomysły? :zonk:


Zastanawiałam się czy to ma jakiś związek z noszeniem spodni/skarpetek?

Pozdrawiam.

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  27 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Ale jakby były pluskwy to cały rok gryzą nie?


Niekoniecznie. One maja sezony, kiedy cale miesiace przesypiaja. Nie chce nic wrozyc i mam nadzieje, ze to jednak nie to. Ale sprawdz.

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie możliwe abym miała pluskwy w domu, MUSIAŁABYM je widzieć nie straszcie


Niekoniecznie :nie: Poza tym znajomych dzieciaki przyniosly i tylko one byly pogryzione, rodzice nie.
Ponad pol roku probowali sie ich pozbyc, bo byly wszedzie, w podlodze, w scianach...

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  27 grudnia 2011

Pluskwy potrafia poddawac sie hibernacji na kilka miesiecy, obnizaja wtedy temperature swojego ciala

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

iFeelSooLost
iFeelSooLost
  29 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja do Ciebie grzecznie z kulturą a ty z gębą.

Napisałam że ZASTANAWIAŁAM SIĘ ale wykluczyłam. :] A Ty mi z uporem.

Babsy
Babsy: Bluzgometr™: 13 Posty: 3074 (po ~118 znaków) 2 dni temu o 14:56Cytuj fragment | Cytuj całość a moze to rogowacenie/zapalenie mieszkow wlosowych? wyglada jak wieczna gesia skorka, albo drobne wypryski? ja to mam, wlasnie jesienia/zima sie nasila, latem slonce to wysusza. pomaga mydlo siarkowe i kremy, mascie z mocznikiem.

nie to nie to :-(
iFeelSooLost
iFeelSooLost
  29 grudnia 2011
massacre
massacre: Niekoniecznie. One maja sezony, kiedy cale miesiace przesypiaja. Nie chce nic wrozyc i mam nadzieje, ze to jednak nie to. Ale sprawdz.

Sprawdzałam szukałam, nie ma ani owadów ani żadnych gniazd z jajami :woot: chyba GDZIEŚ musiałoby je widać?

massacre
massacre: Niekoniecznie Poza tym znajomych dzieciaki przyniosly i tylko one byly pogryzione, rodzice nie. Ponad pol roku probowali sie ich pozbyc, bo byly wszedzie, w podlodze, w scianach...

:and: szukałam, nie ma, to chyba jednak jakieś uczulenie tylko na co skoro jest tylko zimą
Adidasowa
Adidasowa
  29 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Napisałam że ZASTANAWIAŁAM SIĘ ale wykluczyłam. :] A Ty mi z uporem.

Oj dobra, mniejsza :mrgreen:
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  29 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: chyba GDZIEŚ musiałoby je widać?

Wykrywanie i zwalczanie

Pluskwa w dolnej partii ciała ma gruczoł, który produkuje oleisty płyn, kiedy owad jest zaniepokojony. Zapach płynu jest podobny do malin, dlatego możliwe jest rozpoznanie, czy dom jest zasiedlony przez pluskwy.

Należy dokładnie zagipsować wszelkie szczeliny i otwory w ścianach. Żywe osobniki oraz ich jaja należy zabić stosując np. urządzenie zwane steamerem. Wytwarza ono z wody gorącą parę, która zabija pluskwy i jajka. Należy często przeglądać łóżka, tapczany, materace, szafy, obrazy oraz brudne, niedostępne miejsca.

Konto usunięte
Konto usunięte: szukałam, nie ma, to chyba jednak jakieś uczulenie tylko na co skoro jest tylko zimą

Jezeli jestes pewna ze to uczulenie, to powie Ci o tym tylko lekarz.
Nie rozumiem, dlaczego w Polsce jest taki dlugo okres oczekiwania :Woot: U mnie nawet jak Cie lekarz nie przyjmie, a cos Cie uporczywie dreczy zdrowotnie to idziesz do A&E (Accident and Emergency) i po sprawie. To takie cos, gdy Twoj lekarz jest zamkniety, nie ma wolnych terminow w najblizszym czasie, ale problem zdrowotny nie jest na tyle grozny by z nim sie udac do szpitala. Cos pomiedzy. Bardzo pomocne, zwlaszcza dla rodzicow, gdy dzieciaki choruja :D

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

SoDope
SoDope
  30 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Już próbowałam, czy się gole czy nie i czy smaruję balsamem czy nie to nic się nie zmienia.


No ale ja nie mówie, że to ma Ci się coś zmienić.
Moja koleżanka regularnie goliła sobie nogi, ręcę i tak dalej .. i tam gdzie używała maszynki miała takie krosty ale jej schodziły po jakimś czasie ale co to za różnica jak maszynką musisz się golic co 2-3 dni..
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.