iFeelSooLost
iFeelSooLost
  27 grudnia 2011 (pierwszy post)

Witam. ;-)

Od dwóch lat męczę się na nogach z dziwną wysypką. Wysypka przypomina jakby ugryzienia komara (pojedyncze punkty, mocno swędzą), występuje głównie na łydkach (od połowy łydki aż do kostki), czasem na rękach - nigdy nie pojawia się na twarzy czy brzuchu. Tak jak pisałam, ni z gruchy ni z pietruchy na nodze pojawia się bąbelek, mocno swędzi. CO JEST NAJDZIWNIEJSZE - wysypke mam tylko w zimie!!! Wiosną, latem, jesienią mam spokój, kiedy zima się zaczyna to mam tą wysypkę. Byłam u dermatologa i powiedział, że to jakaś alergia (dał skierowanie do aler. ale terminy na kwiecien/maj).
Nie mam pojęcia co to może być? Już nawet zastanawiałam się czy nie zaraziłam się świerzbem albo czy mam pluskwy w domu (z braku innych powodów rozważałam niemal wszystko) ale to nie możliwe bo w obu przypadkach mój mąż miałby te same objawy czy ktokolwiek z rodziny.
Chciałam iść prywatnie do alergologa ale podobno testy skórne kosztują majątek :zonk:

1. Czy ktoś spotkał się z czymś podobnym?
2. Jeżeli to alergia to na co może występować jeżeli jest tylko w zimie?
3. W ogóle jaki może być inny powód takiej wysypki?
4. Macie jakieś pomysły? :zonk:


Zastanawiałam się czy to ma jakiś związek z noszeniem spodni/skarpetek?

Pozdrawiam.

AvantQueTuDis
AvantQueTuDis
  27 grudnia 2011

Dziwne, że skoro niby od dwóch lat się z czymś męczysz, to dopiero niedawno (skoro terminy są na kwiecień/maj) zainteresowałaś się wizytą u specjalisty.

Konto usunięte
Konto usunięte: Zastanawiałam się czy to ma jakiś związek z noszeniem spodni/skarpetek?

Wcześniej pisałaś, że czasami pojawia się również na rękach, a tam chyba skarpetek nie nosisz.

Konto usunięte
Konto usunięte: Chciałam iść prywatnie do alergologa ale podobno testy skórne kosztują majątek

Podzwoń w kilka miejsc i popytaj ile kosztują.
iFeelSooLost
iFeelSooLost
  27 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Dziwne, że skoro niby od dwóch lat się z czymś męczysz, to dopiero niedawno (skoro terminy są na kwiecień/maj) zainteresowałaś się wizytą u specjalisty.


*Byłam u dermatologa w zeszłym roku w zimie przepisał mi Zyrtec i maść na swędzenie, byłam na tych testach alergologicznych prywatnych ale nie skórnych i nic nie wykazały , zreszta dziewczyny pisały że to badziewie. Ale w kwietniu wysypka mineła więc do alergologa nie poszłam bo nie miałam z czym (a wizyte miałam na czerwiec), myślałam, że wysypka nie wróci a wróciła w tym roku, r o z u m i e s z?

Konto usunięte
Konto usunięte: Wcześniej pisałaś, że czasami pojawia się również na rękach, a tam chyba skarpetek nie nosisz.

Ale może to mieć związek np z rodzajem tkaniny? To była sugestia.

Konto usunięte
Konto usunięte: Podzwoń w kilka miejsc i popytaj ile kosztują.

W katowicach od +/- 20 zł za alergen, a wiadomo że jeden mi nic nie da a z setek alergenów ciężko strzelić ten który akurat może uczulać.
Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  27 grudnia 2011

a może to od noszenia rajstop i przegrzania czyli zwykła potówka?

Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
SoDope
SoDope
  27 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Zastanawiałam się czy to ma jakiś związek z noszeniem spodni/skarpetek?

to może mieć związek ze spodniami dokładnie tymi barwnikami które są one 'barwione'.

Gejszalicious
Gejszalicious: a może to od noszenia rajstop i przegrzania czyli zwykła potówka?

też właśnie to obstawiałabym.

Konto usunięte
Konto usunięte: Macie jakieś pomysły?

z drugiej strony moja koleżanka miała takie krosty jak np się goliła maszynką .. O_o
ale o tym nic nie wspominasz.
Adidasowa
Adidasowa
  27 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Już nawet zastanawiałam się czy nie zaraziłam się świerzbem

Objawy są bardzo podobne. Jeśli masz w domu jodynę to przetrzyj większy jakiś kawałek nogi. Jeśli zobaczysz takie wąskie kanaliki pod skórą to świerzb :tak:
Adidasowa
Adidasowa
  27 grudnia 2011

I zrób to jak najszybciej, bo jesli okaże się, że to jednak świerzb to będziesz musiała wszystkie ubrania wyprać, wyprasować, wszystkie pościele, dywany... Masakra z tym jest :zonk: No i cała rodzina będzie musiała się leczyć i każdy kto miał z Tobą kontakt. Świerzb jest bardzo zaraźliwą chorobą. Przez dotknięcie jakiejś rzeczy, która była dotykana przez chorego, możesz się już zarazić. Także trzeba z tym uważać :zonk:
Ja się tym zaraziłam jakieś 5 lat temu w szkole, masakra.

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  27 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Ale w kwietniu wysypka mineła więc do alergologa nie poszłam bo nie miałam z czym (a wizyte miałam na czerwiec), myślałam, że wysypka nie wróci a wróciła w tym roku, r o z u m i e s z?


I teraz bedziesz miala to samo. Termin na kwiecien, kiedy Ci to wszystko pewnie minie

Ugryzienia od pluskiew wygladaja mniej wiecej tak:




Byc moze faktycznie sa to jakies ugryzienia :woot: Wtedy zadne testy na alergie nic by faktycznie nie wykazywaly. Twoj maz nie musi byc pogryziony.
Posprawdzaj. Moich znajomych dzieciaki ze szkoly przyniosly pluskwy. Musieli wszystkie materace do lozek wymieniac.

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

iFeelSooLost
iFeelSooLost
  27 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Objawy są bardzo podobne. Jeśli masz w domu jodynę to przetrzyj większy jakiś kawałek nogi. Jeśli zobaczysz takie wąskie kanaliki pod skórą to świerzb

Konto usunięte
Konto usunięte: Świerzb jest bardzo zaraźliwą chorobą. Przez dotknięcie jakiejś rzeczy, która była dotykana przez chorego, możesz się już zarazić. Także trzeba z tym uważać Ja się tym zaraziłam jakieś 5 lat temu w szkole, masakra.


TO NIE MOŻE BYĆ ŚWIERZB BO ŚWIERZB TO CHOROBA KTÓRĄ ZARAŻA SIĘ W BŁYSKAWICZNYM TEMPIE - MIESZKAM Z RODZICAMI I ŚPIE Z MĘŻEM, NIKT PODOBNYCH OBJAWÓW NIE MA. POZATYM ŚWIERZB JEST NA CAŁYM CIELE NIE TYLKO NA NOGACH. CZYTAJ UWAŻNIE CO PISZĘ.

Konto usunięte
Konto usunięte: to może mieć związek ze spodniami dokładnie tymi barwnikami które są one 'barwione'.

Ale nie mam to od konkretnych spodni :and:

Konto usunięte
Konto usunięte: też właśnie to obstawiałabym.

potówka wygląda inaczej :nie:

Konto usunięte
Konto usunięte: z drugiej strony moja koleżanka miała takie krosty jak np się goliła maszynką .. O_o ale o tym nic nie wspominasz.

Już próbowałam, czy się gole czy nie i czy smaruję balsamem czy nie to nic się nie zmienia.

massacre
massacre: I teraz bedziesz miala to samo. Termin na kwiecien, kiedy Ci to wszystko pewnie minie

No właśnie :zonk:

massacre
massacre: Byc moze faktycznie sa to jakies ugryzienia Wtedy zadne testy na alergie nic by faktycznie nie wykazywaly. Twoj maz nie musi byc pogryziony. Posprawdzaj. Moich znajomych dzieciaki ze szkoly przyniosly pluskwy. Musieli wszystkie materace do lozek wymieniac.

Ale jakby były pluskwy to cały rok gryzą nie? :woot:
iFeelSooLost
iFeelSooLost
  27 grudnia 2011
massacre
massacre:

moje na nogach troche inne ale wygląda podobnie, jednak nie wydaje mi się aby gryzły tylko mnie skoro spie z Piotrem w tym samym łóżku?
iFeelSooLost
iFeelSooLost
  27 grudnia 2011

Nie możliwe abym miała pluskwy w domu, MUSIAŁABYM je widzieć :woot: nie straszcie

Babsy
Babsy
  27 grudnia 2011

a moze to rogowacenie/zapalenie mieszkow wlosowych? wyglada jak wieczna gesia skorka, albo drobne wypryski? ja to mam, wlasnie jesienia/zima sie nasila, latem slonce to wysusza. pomaga mydlo siarkowe i kremy, mascie z mocznikiem.

Adidasowa
Adidasowa
  27 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: TO NIE MOŻE BYĆ ŚWIERZB BO ŚWIERZB TO CHOROBA KTÓRĄ ZARAŻA SIĘ W BŁYSKAWICZNYM TEMPIE - MIESZKAM Z RODZICAMI I ŚPIE Z MĘŻEM, NIKT PODOBNYCH OBJAWÓW NIE MA. POZATYM ŚWIERZB JEST NA CAŁYM CIELE NIE TYLKO NA NOGACH. CZYTAJ UWAŻNIE CO PISZĘ.

Świerzb nie jest tylko na nogach. Świerzb jest na kończynach górnych i dolnych. I nie aż w tak błyskawicznym tempie się roznosi. Choroba się rozwija od kilku tygodni do kilku miesięcy. Skoro wykluczasz świerzb z aż takim naskokiem na mnie to po co to napisałaś:
Konto usunięte
Konto usunięte: Już nawet zastanawiałam się czy nie zaraziłam się świerzbem

Ja do Ciebie grzecznie z kulturą a ty z gębą. :and:
Adidasowa
Adidasowa
  27 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Świerzb nie jest tylko na nogach.

tfu! miało być:
Świerzb nie jest na całym ciele*
MaximusTrollinus
MaximusTrollinus
  27 grudnia 2011

Rak skóry albo AIDS.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.