Kiniowska
Posty: 1047 (po ~357 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 326
Kiniowska
  18 grudnia 2011 (pierwszy post)

Witam. :) Mam 2 proste pytanka:

1. Maluję się rzadko, a na co dzień maznę się jedynie tuszem do rzęs i sporadycznie jakimś korektorem. No i tutaj pojawia się problem - bardzo się świecę. Możecie polecić mi coś lekkiego do zmatowania buźki? Jakiś puder? Najlepiej żeby "to coś" dobrze matowało, nie musi nawet kryć. ;) Dostępność Rossmann/Natura, cenowo 10-15zł.

2. Bardzo lubię białe bluzki, ale ostatnio zauważyłam, że pod pachami robią się żółte ślady. ;/ Nie jest to mocno widoczne, ale jednak jest. I nie wiem, co to powoduje, bo używam jednakowych kosmetyków już od jakiegoś czasu, kwestii higieny również przestrzegam. Stąd moje pytanie - znacie może jakieś domowe albo drogeryjne "sposoby" na pozbycie się tych śladów? Traktowałam bluzki wybielaczem (niefirmowy, z najzwyklejszego sklepiku z chemią), ale niestety na próżno - biel odzyskały perfekcyjną, śladów nie tknęło. Jakieś rady?

Dziękuję za pomocne odpowiedzi, pozdrawiam. :*

Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  19 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: to może ja nie będę zakładała nowego tematu. czym mogę usunąć długopis ? mam popisaną sukienkę na rękawie przy bardzo głupiej sytuacji mi się to stało, ale cóż chciałam spróbować z spirytusem lub zmywaczem jak piszą w internecie, ale boję się odbarwienia materiału

a vanish?
poza tym po paru praniach tak czy siak powinno zniknąć :)
Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
marta0859
marta0859
  19 grudnia 2011
Kiniowska
Kiniowska: ? Najlepiej żeby "to coś" dobrze matowało, nie musi nawet kryć. ;) Dostępność Rossmann/Natura, cenowo 10-15zł.

Za taką cenę nic dobrego nie dostaniesz, ewentualnie essence możesz spróbować, powinnaś się zmieścić w cenie. Kiedyś były mineralne i były takie w miarę, ale nie wiem, czy jeszcze są.
Kiniowska
Posty: 1047 (po ~357 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 326
Kiniowska
  20 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Miałam to wypróbować I tak zrobię.


Podbijam. :tak:

Konto usunięte
Konto usunięte: to może ja nie będę zakładała nowego tematu. czym mogę usunąć długopis ? mam popisaną sukienkę na rękawie przy bardzo głupiej sytuacji mi się to stało, ale cóż chciałam spróbować z spirytusem lub zmywaczem jak piszą w internecie, ale boję się odbarwienia materiału


Kiedyś przeciągnęłam przypadkowo żelowym długopisem z brokatem po pościeli - nie prałam od razu ani nie zapierałam, ślad nie zszedł, jedynie odrobinę wyblakł. Pościel bawełniana. Nie wiem jak jest z Twoją sukienką, z jakiego jest materiału, ale spirytusem ani octem bym jej nie traktowała z uwagi na możliwość odbarwienia. :/

Gejszalicious
Gejszalicious: krem na dzień matujący + bibułki matujące + puder matujący niestety konkretnych kosmetyków ci nie powiem, bo nie mam zazwyczaj problemu ze świeceniem :)

Dziękuję. :) Mam u siebie w okolicy ulubiony i zaufany sklep kosmetyczny, pójdę tam a babka na pewno mi coś doradzi. :)

Gejszalicious
Gejszalicious: spróbuj zagotować białe rzeczy z proszkiem do prania w jakimś starym garnku - pogotuj to tak z 10-15 min i pamiętaj, że tak można robić tylko z bawełnianymi koszulkami, jeśli masz takie, które mają domieszkę elastanu lub innych cudów to ci się skurczą


Mam same bawełniane, ale mam też dużo "z cudami". :/ Najwyżej na nich wypróbuję sposób Babsy.
madzia2143
madzia2143
  20 grudnia 2011

torbę, dwie koszule, 2 naszyjniki, spodnie, kurtkę zimową ( taką a'la narciarska ), portfel.

i odkryłam u mnie w mieście sklep gdzie na prawdę WSZYSTKO jest po 2,5 - nakupiłam więc szklanek :mrgreen:

madzia2143
madzia2143
  20 grudnia 2011

Jezus Maria poyebały mi się tematy :ninja: usuńcie to jak można :woot:

SoDope
SoDope
  20 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: czym mogę usunąć długopis ?

płynem do naczyń .. :D
Mariettaa
Mariettaa
  25 grudnia 2011
Kiniowska
Kiniowska: 1. Maluję się rzadko, a na co dzień maznę się jedynie tuszem do rzęs i sporadycznie jakimś korektorem. No i tutaj pojawia się problem - bardzo się świecę. Możecie polecić mi coś lekkiego do zmatowania buźki? Jakiś puder? Najlepiej żeby "to coś" dobrze matowało, nie musi nawet kryć. ;) Dostępność Rossmann/Natura, cenowo 10-15zł.

opcje:
- bibułki matujące - tanie i dostępne chociaz spotkałam się z 100szt za 80 zł ;d
- buder bambusowy z biochemii urody- 10-12 zł. + przesyłka, która kosztuje prawie tyle samo co puder. ;d
Mariettaa
Mariettaa
  25 grudnia 2011
Mariettaa
Mariettaa: buder

puder.*
;d literówka.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.