Kiniowska
Posty: 1047 (po ~357 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 327
Kiniowska
  18 grudnia 2011 (pierwszy post)

Witam. :) Mam 2 proste pytanka:

1. Maluję się rzadko, a na co dzień maznę się jedynie tuszem do rzęs i sporadycznie jakimś korektorem. No i tutaj pojawia się problem - bardzo się świecę. Możecie polecić mi coś lekkiego do zmatowania buźki? Jakiś puder? Najlepiej żeby "to coś" dobrze matowało, nie musi nawet kryć. ;) Dostępność Rossmann/Natura, cenowo 10-15zł.

2. Bardzo lubię białe bluzki, ale ostatnio zauważyłam, że pod pachami robią się żółte ślady. ;/ Nie jest to mocno widoczne, ale jednak jest. I nie wiem, co to powoduje, bo używam jednakowych kosmetyków już od jakiegoś czasu, kwestii higieny również przestrzegam. Stąd moje pytanie - znacie może jakieś domowe albo drogeryjne "sposoby" na pozbycie się tych śladów? Traktowałam bluzki wybielaczem (niefirmowy, z najzwyklejszego sklepiku z chemią), ale niestety na próżno - biel odzyskały perfekcyjną, śladów nie tknęło. Jakieś rady?

Dziękuję za pomocne odpowiedzi, pozdrawiam. :*

madzia2143
madzia2143
  18 grudnia 2011
Kiniowska
Kiniowska: 1. Maluję się rzadko, a na co dzień maznę się jedynie tuszem do rzęs i sporadycznie jakimś korektorem. No i tutaj pojawia się problem - bardzo się świecę. Możecie polecić mi coś lekkiego do zmatowania buźki? Jakiś puder? Najlepiej żeby "to coś" dobrze matowało, nie musi nawet kryć. ;) Dostępność Rossmann/Natura, cenowo 10-15zł.

może wystarczą tylko bibułki matujące skoro się nie malujesz ;)
kupisz chyba w każdej drogerii. Polega to na tym, że w momencie gdy widzisz że się świecisz przykładasz bibułkę w to miejsce. Ona wchłania sebum i się twarz nie świeci.
Sama nie używałam, ale znajome owszem - chwalą sobie bardzo.
SoDope
SoDope
  18 grudnia 2011
Kiniowska
Kiniowska: znacie może jakieś domowe albo drogeryjne "sposoby" na pozbycie się tych śladów?

Niestety jeżeli jak już coś zrobiło się żółte/ czy szare lub czarny zblakł - nie ma na to sposobu by wrócić do 'poprzedniego' koloru.

co może być przyczyną robienia żółtych śladów ? oczywiście dezodorant/kulka + Twój odczyn potu .. - też dlatego proponuje zmienić antyperspirant bo być może to to on jest przyczyną... a wiem, że niektóre tak robią a niektóre nie..
Kiniowska
Posty: 1047 (po ~357 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 327
Kiniowska
  18 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: może wystarczą tylko bibułki matujące skoro się nie malujesz ;) kupisz chyba w każdej drogerii. Polega to na tym, że w momencie gdy widzisz że się świecisz przykładasz bibułkę w to miejsce. Ona wchłania sebum i się twarz nie świeci. Sama nie używałam, ale znajome owszem - chwalą sobie bardzo.


A wiesz, że kiedyś je nawet oglądałam? :) I jak do tej pory byłam przekonana, że można je używać tylko w przypadku makijażu... W takim razie rozejrzę się za nimi i wypróbuję, bo z tego co pamiętam kosztują niewiele - nie będę żałować próby. ;)
Kiniowska
Posty: 1047 (po ~357 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 327
Kiniowska
  18 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Niestety jeżeli jak już coś zrobiło się żółte/ czy szare lub czarny zblakł - nie ma na to sposobu by wrócić do 'poprzedniego' koloru. co może być przyczyną robienia żółtych śladów ? oczywiście dezodorant/kulka + Twój odczyn potu .. - też dlatego proponuje zmienić antyperspirant bo być może to to on jest przyczyną... a wiem, że niektóre tak robią a niektóre nie..


Spróbuję z tym antyperspirantem - aktualny mam na wykończeniu, więc następny będzie inny w takim razie. Tyle tylko, że używam Rexony w spray'u, jakoś nie lubię kulek - a używałam i tego.

Nikt nie kojarzy jakiegoś domowego sposobu? Mi się kiedyś obiło o uszy coś z wodą i octem, ale jak to szło, ile czego to już nie mam pojęcia...
SoDope
SoDope
  18 grudnia 2011
Kiniowska
Kiniowska: Nikt nie kojarzy jakiegoś domowego sposobu?

obawiam się, że to nie jest tak jak z włosami blond, że walisz 'fioletową' płukankę i masz po sprawie :P.

po prostu wydaje mi się, że po prostu pot plus antyperspirant robi takie kuku na ubraniach i tyle ..

Kiniowska
Kiniowska: Rexony w spray'u

a jakiej dokładnie Rexony używasz ?
Babsy
Babsy
  18 grudnia 2011
Kiniowska
Kiniowska: Mi się kiedyś obiło o uszy coś z wodą i octem, ale jak to szło, ile czego to już nie mam pojęcia...

zamocz ciuch w roztworze z 12 czesci wody i 1 czesci octu, zostaw na noc. nastepnego dnia upierz:) jeszcze tego nie stosowalam, ale moze zadziala:)

kolejny spodob na plamy z potu- polej octem, poszoruj, upierz.
Kiniowska
Posty: 1047 (po ~357 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 327
Kiniowska
  18 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: obawiam się, że to nie jest tak jak z włosami blond, że walisz 'fioletową' płukankę i masz po sprawie :P. po prostu wydaje mi się, że po prostu pot plus antyperspirant robi takie kuku na ubraniach i tyle ..


Kurcze... ale mam nadzieje, że ktoś zna jakieś cudowne sposoby, oprócz tego, który podała Babsy. :) Wybiorę najstarszą i najmniej "reprezentacyjną" bluzkę i będę na niej próbować wszystkiego - najwyżej tata będzie ją później miał do polerowania samochodu, jak się zniszczy. :P

Konto usunięte
Konto usunięte: a jakiej dokładnie Rexony używasz ?


O takiej: http://alejka.pl/unilever-rexona-women-cotton-dry-spray.html .

Babsy
Babsy: zamocz ciuch w roztworze z 12 czesci wody i 1 czesci octu, zostaw na noc. nastepnego dnia upierz:) jeszcze tego nie stosowalam, ale moze zadziala:)kolejny spodob na plamy z potu- polej octem, poszoruj, upierz.


Właśnie o proporcje mi chodziło, dziękuję! :) W którymś kościele mi dzwoniło, ale nie wiedziałam w którym... A po praniu smród octu zejdzie, gdy zastosuję go do "polej, poszoruj, upierz"? Jedzenia z octem nie lubię, jakiegokolwiek, ale żeby ten zapach chodził razem ze mną to już mocno niefajnie. :D
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  18 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Niestety jeżeli jak już coś zrobiło się żółte/ czy szare lub czarny zblakł - nie ma na to sposobu by wrócić do 'poprzedniego' koloru. co może być przyczyną robienia żółtych śladów ? oczywiście dezodorant/kulka + Twój odczyn potu .. - też dlatego proponuje zmienić antyperspirant bo być może to to on jest przyczyną... a wiem, że niektóre tak robią a niektóre nie..


Podbijam. Mialam tak wczesniej gdy uzywalam adidasa czy Rexone (u nas Sure). Z kolei gdy dopasowalam do siebie antyperspirant z Dove - problem zniknal.

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Babsy
Babsy
  19 grudnia 2011
Kiniowska
Kiniowska: A po praniu smród octu zejdzie, gdy zastosuję go do "polej, poszoruj, upierz"? Jedzenia z octem nie lubię, jakiegokolwiek, ale żeby ten zapach chodził razem ze mną to już mocno niefajnie.

skoro go polecaja, no chyba musi schodzic, bo watpie by polecali ludziom smierdzenie octem;) ale ocet to dobry domowy detergent, do wielu rzeczy mozna go uzywac, wiec ja mysle, ze zniknie i smrodek z ciuchow:)
Kiniowska
Posty: 1047 (po ~357 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 327
Kiniowska
  19 grudnia 2011
massacre
massacre: Podbijam. Mialam tak wczesniej gdy uzywalam adidasa czy Rexone (u nas Sure). Z kolei gdy dopasowalam do siebie antyperspirant z Dove - problem zniknal.


O, używałam kiedyś Dove, tylko w kulce... ale nie zwróciłam uwagi jak "działa" na moje ubrania. Trzeba sprawdzić znowu. ;)

Babsy
Babsy: skoro go polecaja, no chyba musi schodzic, bo watpie by polecali ludziom smierdzenie octem;) ale ocet to dobry domowy detergent, do wielu rzeczy mozna go uzywac, wiec ja mysle, ze zniknie i smrodek z ciuchow:)


Wypróbuję. :)

A może ktoś zaproponuje coś do zmatowania twarzy, oprócz bibułek...?
pijana
pijana
  19 grudnia 2011

Polecam, po psiknięciu pojawia się jakaś biała maź, ale W OGÓLE nie zostawia plam.
Adidasowa
Adidasowa
  19 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Polecam

Miałam to wypróbować :tak: I tak zrobię.
voiceontheradio
voiceontheradio
  19 grudnia 2011

to może ja nie będę zakładała nowego tematu.
czym mogę usunąć długopis ?
mam popisaną sukienkę na rękawie
przy bardzo głupiej sytuacji mi się to stało, ale cóż

chciałam spróbować z spirytusem lub zmywaczem jak piszą w internecie, ale boję się odbarwienia materiału :and:

Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  19 grudnia 2011
Kiniowska
Kiniowska: 1. Maluję się rzadko, a na co dzień maznę się jedynie tuszem do rzęs i sporadycznie jakimś korektorem. No i tutaj pojawia się problem - bardzo się świecę. Możecie polecić mi coś lekkiego do zmatowania buźki? Jakiś puder? Najlepiej żeby "to coś" dobrze matowało, nie musi nawet kryć. ;) Dostępność Rossmann/Natura, cenowo 10-15zł.

krem na dzień matujący + bibułki matujące + puder matujący
niestety konkretnych kosmetyków ci nie powiem, bo nie mam zazwyczaj problemu ze świeceniem :)

Kiniowska
Kiniowska: 2. Bardzo lubię białe bluzki, ale ostatnio zauważyłam, że pod pachami robią się żółte ślady. ;/ Nie jest to mocno widoczne, ale jednak jest. I nie wiem, co to powoduje, bo używam jednakowych kosmetyków już od jakiegoś czasu, kwestii higieny również przestrzegam. Stąd moje pytanie - znacie może jakieś domowe albo drogeryjne "sposoby" na pozbycie się tych śladów? Traktowałam bluzki wybielaczem (niefirmowy, z najzwyklejszego sklepiku z chemią), ale niestety na próżno - biel odzyskały perfekcyjną, śladów nie tknęło. Jakieś rady?

spróbuj zagotować białe rzeczy z proszkiem do prania w jakimś starym garnku - pogotuj to tak z 10-15 min
i pamiętaj, że tak można robić tylko z bawełnianymi koszulkami, jeśli masz takie, które mają domieszkę elastanu lub innych cudów to ci się skurczą
Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.