Johnson
Johnson
  26 kwietnia 2013 (pierwszy post)

Dzien dobry w ten sloneczny dzien 2615

Jako ze tatuaz to rodzaj dzielo sztuki, pozwolilem sobie napisac ten temat tutaj w tym dziale. Ogolnie rzecz biorac w Stanach czy w Azji czy w niektorych krajach europejskich tatuaze sa powszechne. Dzielo sztuki na ciele ktore wbudzaja u innych zadowolenia, wrazenia a u innych kontrewersji. Temat jest troche refleksyjny ale dojdziemy do tego. Ogolnie to w powszechnych armiach czy w innych Panstwowych instytujach, podczas rekrutacji nie wolno ludziom tatuazu miec (przynajmniej widocznego), ale pozniej w trakcje sluzbach mozna sobie zrobic taka dziare.

W Polsce zauwazylem duzo osob nie przepada za tatuazami, a bardziej tym trudno im akceptowac fakt ze osoba z rodziny albo znajomych maja na sobie tatuaz. Wiekszosc ludzi nie jest tolerancyjny wobec wydziaranych osob, nie kazdy zaklad pracy toleruje tatuazy, niektore korporacje nie maja nic przeciwko temu. Wydziarani ludzie w Polsce wywoluja kontrowersje i niesmak bo gdy ktos widzi wytatuawanego czlowieka to od razu ocenia sie taka osobe jako kryminal czy narkoman. Pytanie brzmi:

1. Skad ta nietolerancja wobec wytatuowanych ludzi?
2. Dlaczego widzac takie wydziarane osoby od razu oceniamy ich negatywnie?
3. Dlaczego ludzie z rodziny krytykuja swojego krewnego za to ze ma tatuaz? bo przeciez to on jest odpowiedzialny za swoim cialem i moze zrobic z nim co chce. Przeciez nikt nie umrze za kogos ani bedzie zyc za kgoos. Dlaczego trudno jest ludziom to zaakceptowac?
4. Dlaczego ludzie w tatuazy widza zlego a nie dzielo sztuki?
5. Czy jestescie tolerancyjnych wobec wydziaranych ludzi? Jezeli nie uzasadnij dlaczego.
6. Macie tatuaz? :P jaki motyw i w jakim miejscu?

Zapraszam do dyskusji i refleksji.
Milego dnia

DuchPastwisk
DuchPastwisk
  25 maja 2013

Ja tam nie widziałem jeszcze, żeby ktoś był negatywnie nastawiony do ludzi z tatuażami, znam dużo osób z dziarami, mam nawet w rodzinie. Normalnie przy stole np. jak są święta to normalnie siedzą i w ogóle. Ja w tym problemu nie widzę i w przyszłość sam planuje strzelić sobie jakiś tatuaż.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.