misiav
misiav
  14 września 2011 (pierwszy post)

Jako że jest temat "Co ostatnio obejrzałeś" myślę , że tutaj podobny temat się przyda :)

A więc :

Tytuły ostatnio przeczytanych książek i ew. wrażenia po ich zobaczeniu (bardzo mile widziane).


Zaczynam :

"Laura Ayars i David Baskin wydają się być stworzeni dla siebie. Była modelka, obecnie właścicielka domu mody Svengali, i gracz Boston Celtics, gwiazda ligi NBA. Piękni, młodzi, bogaci i zakochani. Tragiczny wypadek przerywa ich miesiąc miodowy w Australii. Okoliczności śmierci są niejasne, ale wszystko wskazuje na to, iż David utonął podczas kąpieli w oceanie. Zrozpaczona dziewczyna nie potrafi pogodzić się z zagadkowym zaginięciem ukochanego. Nieświadoma grożącego jej niebezpieczeństwa, poddaje w wątpliwość oficjalną wersję zdarzeń. Czy rzeczywiście chodzi o wypadek, czy o samobójstwo, czy nawet o morderstwo? A może David żyje, a jego śmierć upozorowano? Kolejno giną osoby, które mogły znać odpowiedź. Komuś wyraźnie zależy na tym, by prawda nie wyszła na jaw."

Coben mnie nie zawiódł, książkę (544 strony) przeczytałam w jeden wieczór. Polecam !

kingulka94
kingulka94
  3 października 2011
UCZEŃ DIABŁA :)
Na końcu szerokiej drogi wznosił się pałac górujący wysoko nad grodem. Pałac był bogato zdobiony w liczne gzymsy i balkony na spiczastych wieżyczkach. Był przy tym – jako jedyna rzecz w czarnym otoczeniu – biały. Nie dlatego, że był pomalowany czy otynkowany, ale dlatego, że był zbudowany z kości. Setki tysięcy szkieletów i czaszek pochodzących od setek tysięcy ludzi. Wyglądało to niesamowicie. Szerokie schody, pokryte krwisto czerwonym chodnikiem prowadziły do dużej bramy splecionej z żeber.
Pałac diabła – pomyślał Filip i dziwił się jak to możliwe, że dotąd jeszcze nie postradał zmysłów. Z drugiej strony… jaką miał właściwie pewność, że nie?
Brama ze szkieletów zaczęła się przed nimi otwierać...

GORĄCO POLECAM !
Denaris
Denaris
  6 października 2011

Nie wiedziałam ,że tak nisko ,,upadnę" ale ostatnio wciągnęły mnie romansidła Judy Deveraux.

Ostatnio przeczytania ,,Wyzwolona".


Dougless Montgomery, enfant terrible w szacownej i bogatej amerykańskiej rodzinie, udaje się ze swym narzeczonym znanym chirurgiem i jego nieznośną córką na wakacje do Anglii. Tu przeżywa przygodę i romans swego życia. W tajemniczych okolicznościach zjawia się przed nią średniowieczny rycerz w lśniącej zbroi – lord Nicholas Stafford.
400 lat temu lord Nicholas był fałszywie posądzony i skazany za zdradę stanu. Dziś, pod koniec wieku XX, szuka we współczesnej Anglii wraz z Dougless dowodów swojej niewinności. Naturalny odruch niesienia pomocy komuś, kto jej potrzebuje przeradza się w wielką miłość, która prowadzi Dougless aż do... średniowiecza.

agoosiaaa
agoosiaaa
  9 października 2011

The People Next Door

''Mick Nash is an ordinary small town American guy but something seriously scary is happening to him ... and it involves the people next door.

Christopher Ransom, author of runaway bestsellers The Birthing House and The Haunting of James Hastings, has a new supernatural thriller on the market and it packs an electrifying punch.

The People Next Door is the perfect read for fans of Dean Koontz and Stephen King with its pulsating paranormal storyline and a twist in the tail that’s guaranteed to send out shockwaves.''

Jeszcze jej nie skonczylam, ale jak do tej pory (a przeczytalam jakos 2/3) jest swietna :tak:

NicolaTesla
Posty: 4 (po ~211 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
NicolaTesla
  14 października 2011


Pojadę z cytatem, zamiast suchego opisu. Myślę, że kogoś zachęci.

Konto usunięte
Konto usunięte: Przytuliłem ją i pocałowałem - był to najdłuższy z naszych pocałunków. Przycisnąłem ją do krawędzi zlewu i zacząłem ocierać się o nią ku..em. Odepchnęła mnie, ale objąłem ją ponownie na środku kuchni. Ujęła mnie za rękę i wsunęła ją sobie w dżinsy, pod majteczki. Opuszkiem palca wyczuwałem wejście do jej cipki. Nie przestając jej całować, wsunąłem palec głębiej, po czym cofnąłem rękę, odsunąłem się, wziąłem flaszkę i nalałem sobie kolejnego drinka. Usiadłem przy stole we wnęce kuchennej, a Lydia przeszła na drugą stronę, usiadła i wlepiła we mnie wzrok. Po chwili zaczęła formować glinę. Tym razem piłem powoli. - Słuchaj - powiedziałem. - Wiem, na czym polega twój dramat. - Co takiego? - Znam przyczynę twojego dramatu. - Co masz na myśli? - Mniejsza z tym. - Chcę wiedzieć. - Nie chcę cię ranić. - Do licha, chcę wiedzieć, o co ci idzie. - W porządku, powiem ci, jeśli mi nalejesz jeszcze jednego drinka. - Dobrze. Wzięła ode mnie pustą szklankę i napełniła ją whisky pół na pół z wodą. Wypiłem wszystko. - No i? - Do diabła, sama wiesz. - Co wiem? - Masz dużą cipę. - Co takiego?! - To nie taka znów rzadkość, urodziłaś przecież dwoje dzieci. Przez chwilę nadal w milczeniu formowała glinę, po czym odłożyła narzędzia. Poszła w kąt kuchni, blisko drzwi prowadzących na tył domu. Obserwowałem, jak się pochyla i zdejmuje buty. Ściągnęła dżinsy i majtki. Jej obnażona cipa wpatrywała się we mnie. - Dobrze, ty skurczybyku. Pokażę ci, że się mylisz.
Patrishia
Patrishia
  14 października 2011

No to pojechałaś faktycznie :wtf:

Czytam Pieśń Lodu i Ognia, skończyłam pierwszą część, zwaną Grą o Tron, jak ktoś oglądał serial, to wie co to, jednak adaptacja, choć świetna, nie jest tak fenomenalna jak sama powieść, zapewne brak istotnych przemyśleń robi swoje. Szczególnie końcowa scena gdzie w serialu zrobiła na mnie średnie wrażenie, to czytając byłam oczarowana. Polecam oczywiście.

W drugiej części- starcie królów dostaję bólu głowy od próby przypisania bohaterów do nazwisk-Aemon, Aerion, Daeron, Aegon w jednym zdaniu :and:

NicolaTesla
Posty: 4 (po ~211 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
NicolaTesla
  15 października 2011

Pojechałem, no prawda. Książka nie jest dla każdego, jak ktoś jest fanem fantasy i takich tam bajek na odprężenie (które i ja lubię raz na jakiś czas przeczytać), nie znajdzie tu nic dla siebie. Trochę mógłbym to porównać do brutalniejszego w opisach i bardziej bezkompromisowego Hłaski. Brud, hazard, kurtyzany, alkohol jako tło powieści o ludzkiej, zwierzęcej, prymitywnej naturze, która siedzi w każdym, nawet w tych pod krawatami.

SummerSale
Posty: 431 (po ~183 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
SummerSale
  15 października 2011
NicolaTesla
NicolaTesla: Pojadę z cytatem, zamiast suchego opisu. Myślę, że kogoś zachęci.


uwielbiam Bukowskiego i lubię ten cytat, ale pewnie dlatego, że trochę już znam jego twórczość. jednak nie jest on dość przekonujący do tego by ktoś sięgnął po jego książki.
już lepszy, krótki, ale treściwy.. "Kazdy lubi sie napic, ale nie kazdy o tym wie" ;)

"Dobry Omen" - Neil Gaiman, Terry Pratchett

Konto usunięte
Konto usunięte: Dobry omen to parodia słynnego cyklu filmów - Omen...

jeśli ktoś czytając będzie oczekiwał stylu typowego dla Pratchetta to może się zawieść. w końcu książka pisana przez dwóch autorów którzy różnią się do siebie, zdecydowanie.
fajny eksperyment.. pisarski. :)
warta przeczytania i polecenia.
asexualna
asexualna
  17 października 2011
MIsia
MIsia: Tytuły ostatnio przeczytanych książek i ew. wrażenia po ich zobaczeniu (bardzo mile widziane).

"Byłem ostatnim cesarzem Chin" Pu Yi, typowo biograficzne :zabawa: napisane w 64 roku. Wiadomo, że ciekawe, tak samo jak historia Chin.

NicolaTesla
NicolaTesla: http://www.ksiazeizebrak.pl/system/files/image/images/s%C5%82owo/Charles_Bukowski_Kobiety.jpg Pojadę z cytatem, zamiast suchego opisu. Myślę, że kogoś zachęci.

Czytałam, ciekawe w tym samym stopniu do samego końca, przez co trochę pod koniec nudnawe. Liczyłam na jakieś zaskoczenie w stylu Bukowskiego, ale się zawiodłam. Factotum lepsze.
SummerSale
Posty: 431 (po ~183 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
SummerSale
  18 października 2011
MIsia
MIsia: Tytuły ostatnio przeczytanych książek i ew. wrażenia po ich zobaczeniu (bardzo mile widziane).

- ulubiona okładka książkowa. :D

zazwyczaj tylko filmy odświeżam i oglądam je po kilka, albo i kilkanaście razy, ale..
w bibliotece nie mogłam się zdecydować na książkę, a chłopak przede mną oddawał Nekroskop Lumleya, więc wypożyczyłam.
jakiś czas temu przeczytałam cały cykl i jak nigdy byłam pod przeogromnym wrażeniem. jedna z moich ulubionych pozycji, więc powtórne czytanie nie będzie na pewno stratą czasu.
pozycja obowiązkowa dla każdego fana wampirów. ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: Factotum lepsze.

film oglądany? ;)
asexualna
asexualna
  18 października 2011
SummerSale
SummerSale: film oglądany? ;)

Nie miałam okazji, ale przymierzam się i przymierzam :zabawa:
LeceWkulki
LeceWkulki
  19 października 2011

Kupiłam ją przez przypadek, ale przez moment nie żałowałam tego co zrobiłam :)
Książka trzyma w napięciu, można wejść do środka świata transplantologii i przerazić się w jaki sposób funkcjonuje handel ludzkimi organami. Jak dla mnie strzał w dziesiątkę.
Lolitkaaaaaaa
Lolitkaaaaaaa
  19 października 2011

Powiem ze interesującą książką jest " GRA ENDERA" Orsona Scotta Carda.
Akcja rozgrywa się w świecie przyszłości. Ziemia zagrożona jest zniszczeniem przez robale - owadopodobne, obce istoty spoza układu słonecznego. W celu przeciwstawienia się temu zagrożeniu ludzkość ucieka się do niecodziennej metody - wybiera spośród urodzonych na całym świecie dzieci te najinteligentniejsze i od najmłodszych lat szkoli je na żołnierzy, którzy mają pokierować ziemskimi siłami kosmicznymi w tej rozgrywce o śmierć i życie.
Najlepszym spośród kadetów jest Andrew Wiggin nazwany przez siostrę Valentine "Enderem" (z ang. kończący). Przez brata i rówieśników nazywany Trzeci, ponieważ w tamtych czasach władze zezwalały na posiadanie tylko dwojga dzieci, ale wyjątkowo zgodziły się na trzeciego potomka Wigginów. Ender został wytypowany na zbawiciela świata. Jego siostra Val i brat Peter nie zdali testu. Kiedy tylko Andrew wystarczająco podrósł, został wysłany na naukę do Szkoły Bojowej. Jako starter poznał kilku przyjaciół, w tym Groszka, Alai i Shena. Okazał się najlepszym uczniem. Był członkiem kilku grup szkoleniowych, tzw. armii (Salamandry, Szczura, ...) a po kilku latach dostał własną - armię Smoka. Pomimo tego, że do armii Smoka przydzielono samych starterów, uczynił z niej najlepszą armię w szkole. W wieku 10 lat dostał się do elitarnej Szkoły Dowodzenia. Był uczony przez samego Mazera Rackhama, legendarnego dowódcę, który zadał decydujący cios Robalom podczas II. inwazji. Szkolenie na symulatorze miało przygotować Endera do prowadzenia wojny. Razem ze swoim zespołem radził sobie nadzwyczaj dobrze, w końcu stanął przed końcowym egzaminem. Sądząc, że kontynuuje grę strategiczną, w rzeczywistości pokierował flotą Ziemian i pokonał robale, niszcząc ich macierzysty świat. polecam ksiazke napraede daje do myslenia xD

agoosiaaa
agoosiaaa
  21 października 2011

Silence - Becca Fitzpatrick



"The noise between Patch and Nora is gone. They've overcome the secrets riddled in Patch's dark past...bridged two irreconcilable worlds...faced heart-wrenching tests of betrayal, loyalty and trust...and all for a love that will transcend the boundary between heaven and earth. Armed with nothing but their absolute faith in one another, Patch and Nora enter a desperate fight to stop a villain who holds the power to shatter everything they've worked for—and their love—forever."

moje wrazenia? zawiodlam sie. poprzednie dwie czesci byly o wiele lepsze, cala ''historia milosna'' sie cofa zamiast rozwijac, mam nadzieje ze nastepne czesci sa w planie i beda o wiele lepsze, zwlaszcza ze pierwsze dwie byly swietne. Szkoda.

agoosiaaa
agoosiaaa
  21 października 2011

wybaczcie za zmieniajacego sie w 3 rozne okladki gifa, nie zauwazylam :and:

xWhEnXiMxGoNex
xWhEnXiMxGoNex
  21 października 2011

Błękitnokrwiści, Szeptem, Crescendo, Buszujący w Zbożu ;D

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.