misiav
misiav
  14 września 2011 (pierwszy post)

Jako że jest temat "Co ostatnio obejrzałeś" myślę , że tutaj podobny temat się przyda :)

A więc :

Tytuły ostatnio przeczytanych książek i ew. wrażenia po ich zobaczeniu (bardzo mile widziane).


Zaczynam :

"Laura Ayars i David Baskin wydają się być stworzeni dla siebie. Była modelka, obecnie właścicielka domu mody Svengali, i gracz Boston Celtics, gwiazda ligi NBA. Piękni, młodzi, bogaci i zakochani. Tragiczny wypadek przerywa ich miesiąc miodowy w Australii. Okoliczności śmierci są niejasne, ale wszystko wskazuje na to, iż David utonął podczas kąpieli w oceanie. Zrozpaczona dziewczyna nie potrafi pogodzić się z zagadkowym zaginięciem ukochanego. Nieświadoma grożącego jej niebezpieczeństwa, poddaje w wątpliwość oficjalną wersję zdarzeń. Czy rzeczywiście chodzi o wypadek, czy o samobójstwo, czy nawet o morderstwo? A może David żyje, a jego śmierć upozorowano? Kolejno giną osoby, które mogły znać odpowiedź. Komuś wyraźnie zależy na tym, by prawda nie wyszła na jaw."

Coben mnie nie zawiódł, książkę (544 strony) przeczytałam w jeden wieczór. Polecam !

agoosiaaa
agoosiaaa
  15 września 2011
Passion autor: Lauren Kate



Nie znalazlam polskiego ''streszczenia'', a tlumaczyc mi sie nie chce (pisac samej tez nie) wiec licze na wasza znajomosc angielskiego:

''Luce and Daniel had already lived many, many lives. Luce wants to get rid of the curse and Daniel chases her through history. Little does Daniel know, the future could change differently not because of Luce herself, but because of a certain guy who will try helping Luce travel in her different past lives. Daniel and his other fallen angel friends and nephilim will try to catch up to her and bring her back to the present. As Luce travels through time, she will realize not only how much Daniel loves her, and how much she misses to be back in his arms, but that she will also be in danger with the one who is trying to help her.

This book will reveal the secrets and risks that the main characters had and will have in the future. Will they succeed in their mission?

The book was released on June 14, 2011''

420 stron i dwa wieczory zmarnowanego zycia, nie polecam, ksiazka jest po prostu nudna, a glowna bohaterka ma siki zamiast mozgu.
A zapowiadalo sie ciekawie, no coz, okladki klamia, musze zaczac czytac tekst, zamiast kupowac wszystko, co ma ladna okladke.
Sabu92
Posty: 167 (po ~189 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 14
Sabu92
  19 września 2011

Symfonia C++ ahahahah :D

malyzwierzaczek
malyzwierzaczek
  19 września 2011

Nie rozumiem tego zauroczenia Cobenem... :ninja:
Pod kopulą Kinga ostatnio czytałam.

AtomPrezes
AtomPrezes
  19 września 2011
Stephen King - Sklepik z marzeniami

Tajemniczy przybysz z Europy, Leland Gaunt, otwiera w Castle Rock sklep, w którym można kupić 'wszystko, o czym zamarzysz'. Ceną za zrealizowanie marzenia nie są jednak pieniądze, lecz spłatanie współobywatelowi pozornie niewinnego figla. W rzeczywistości, spełniając ludzkie pragnienia, Gaunt niewoli dusze swoich klientów. Żaden bowiem nie potrafi wyzwolić się z mocy swoich spełnionych marzeń, znieść myśli, że mógłby utracić to, co udało mu się zdobyć jakimś cudem.
xXWercia151xX
Posty: 1 (po ~30 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
xXWercia151xX
  20 września 2011

Cała saga opowieści z Narnii

CzarownicyPies
CzarownicyPies
  20 września 2011

Po raz enty :

Jest to bez wątpienia moja ulubiona powieść :zakochany:.
Wspaniale ukazuje dziewiętnastowieczną Łódź. W dodatku napisana jest doskonałym językiem, no ale w końcu to Reymont. :-)

leserxD
leserxD
  21 września 2011

Paulo Celho- Jedenascie minut,
Krasnodebski- Diament,
Warton- Spoznieni kochankowie.

Polecam wszystkim, ktorzy lubia zyciowe ksiazki :)

Teraz jestem w trakcie czytania Czarownicy z Portobello P. Coelho.

Beruska
Beruska
  21 września 2011

od dłuższego czasu męczę "Mein Kampf"- autora myślę nie muszę podawać

Myślałam, że będzie ciekawsza, jednak męczę ją ze względu na studia.
Wiele osób mówiło, że w swojej książce przekonująco opisywał swoje poglądy- ja tego nie kupuję.

"Wspomnienia z domu umarłych"- Fiodora Dostojewskiego. Zaczęłam i odłożyłam na półkę. Czekam na odpowiedni moment, by do niej wrócić

W wolnym czasie "dlaczego mężczyźni kochają zołzy"- Sherry Argov- czytam i się wk***wiam jakie błędy popełniłam spotykając miłość swojego zycia ;D

Patrishia
Patrishia
  28 września 2011
leserxD
leserxD: Paulo Celho

Filozofia dla ubogich.

Czytałam ostatnio hm.. Jak uczyć się szybko i skutecznie- ciekawe dość, dowiedziałam się paru przydatnych rzeczy : )

Rozważna i romantyczna- ot romansidło siostry, bo się nudziłam wieczorami. : )












[url
agoosiaaa
agoosiaaa
  28 września 2011

Mist - Kathryn James.



Latwa i calkiem fajna, jedyne co mnie irytuje to wiek glownej bohaterki, za mloda jest.

Alucard
Alucard
  28 września 2011

Skład demostosa na kiblu, bardzo ciekawe polecam.

Edge
Edge
  30 września 2011

Simon Beckett - Wołanie Grobu

Najnowsza część opowieści o doktorze Hunterze, antropologu sądowym. Powiem tylko tyle - genialna. Trzyma poziom poprzednich części i mam nadzieję na więcej.

stormy
stormy
  1 października 2011

A ja czytałam ostatnio książkę pod tytułem "Hańba", której autorem jest John Maxwell Coetzee - noblista z 2003 r. bodajże. :-) I dwukrotnie nagrodzony Nagrodą Bookera

Polecam książkę, ciekawa, tytuł wiąże się z fabułą - co nikogo nie powinno dziwić. Najbardziej przyciągnął mnie fragment recenzji Jerzego Jarniewicza (którą można znaleźć choćby na stronie Gazety Wyborczej), przeczytałam w bibliotece, wzięłam do domu i nie żałuję, choć nie polecam, jeżeli ktoś lubi czytać przed snem - mało co się zrozumie - raz miałam taki pomysł i więcej nie skorzystałam. Trzeba się skupić i pomyśleć, nad sobą też. To chyba tyle. :) Lakoniczne, no ale jak się nie przeczyta, to się nie pozna.

YouSux
Posty: 1833 (po ~82 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 8
YouSux
  2 października 2011

Ostatnią książką jaką przeczytałam był 'Gwiezdny pył' Neila Gaimana.
Założę się, że co niektórzy znają ten tytuł, ze względu na film, który powstał na kanwie tejże książki.
JEst to bardzo krótka baśń (?) o chłopcu, który wyrusza za mury swojego miasta Mur (: P) by poszukać spadającej gwiazdy, którą obiecał najładniejszej dziewczynie w mieście. Wydawałoby się, że książka jest dla dzieci. Nic bardziej mylnego, Gaiman wprawnie posługuje się aluzjami, językiem i wydarzeniami, które niespecjalnie nadają się dla oczu młodego widza. Można stwierdzić, że jest to 'baśń dla dorosłych'. Co w sumie otwiera nowe drzwi przy interpretacji. :)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.