Alucard
Alucard
  11 sierpnia 2010 (pierwszy post)

Nie chodzi mi o chińczyka, czy dojdź do domku nad rzeczkę czy też RPG na kompie.
Tylko kultowe retro gry.

Ostatnio miałem okazję zagrać w planszówkę Zombies!!!, ciekawa gra na parę godzin przy browarku. W skrócie chodzi o to że znajdujemy się w mieście pełnym zombie, wygrywa ten kto pierwszy dotrze do lądowiska dla helikopterów. Istnieje również zasada kto zabije 25 zombiaków ( Ale psuje to atmosferę gry).



D&D w samo w sobie ma respekt, każdy kto raz wcielił się w wojownika, maga, czy wiele innych postaci pozostawał wiele lat. Kilka podręczników oraz dodatków, klimat lepszy niż na kompie i co najważniejsze budowało wyobraźnie. Lecz moja przygoda szybko się skończyła, zajarani Mad Maxem oraz pierwszą odsłoną gry Fallout zakupiliśmy Neuroshimę klimat zniszczonego świata po wojnie atomowej.





Wróćmy do gier planszowych, i tytułu który każdy zna i pewnie każdy grał.
Monopol ekonomiczna gra planszowa, której nie liczy się ilość wyrzucanych oczek a trafne kupna posiadłości. Nigdy nie grałem w oryginalny monopol, w domu posiadam polską grę "Fortuna" na tych samych zasadach. Tylko walutą są dukaty, i posiada dwa rodzaje kart "los" i "szczęście". W Polsce też był też dostępny "eurobiznes",


Teraz coś o kartach, który w gimnazjum pochłaniały mi całe kieszonkowe a za które dwa lata temu kupiłem laptopa ( Opłacało się zbierać). Magic the gathering, popularne zwane "medzikami". MGT



Graliście jakieś gry wymienione?
Może dalej grywacie?
Znacie inne kultowe retro gry?

vassago83
vassago83
  21 sierpnia 2010

Z planszowych gier to posiadam jeszcze kilka strategicznych z cyklu "Bitwy II Wojny Światowej".. Też potrafiły zabrać kilka dobrych godzin z życia, albo i nocy...

Piotr8723
Piotr8723
  24 sierpnia 2010

Magic mam nawet gdzieś jeszcze talie ;))

caramon
caramon
  27 sierpnia 2010

:) ach...lata temu grałem w Wilkołaka i Warhammera ;)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.