Alucard
Alucard
  11 sierpnia 2010 (pierwszy post)

Nie chodzi mi o chińczyka, czy dojdź do domku nad rzeczkę czy też RPG na kompie.
Tylko kultowe retro gry.

Ostatnio miałem okazję zagrać w planszówkę Zombies!!!, ciekawa gra na parę godzin przy browarku. W skrócie chodzi o to że znajdujemy się w mieście pełnym zombie, wygrywa ten kto pierwszy dotrze do lądowiska dla helikopterów. Istnieje również zasada kto zabije 25 zombiaków ( Ale psuje to atmosferę gry).



D&D w samo w sobie ma respekt, każdy kto raz wcielił się w wojownika, maga, czy wiele innych postaci pozostawał wiele lat. Kilka podręczników oraz dodatków, klimat lepszy niż na kompie i co najważniejsze budowało wyobraźnie. Lecz moja przygoda szybko się skończyła, zajarani Mad Maxem oraz pierwszą odsłoną gry Fallout zakupiliśmy Neuroshimę klimat zniszczonego świata po wojnie atomowej.





Wróćmy do gier planszowych, i tytułu który każdy zna i pewnie każdy grał.
Monopol ekonomiczna gra planszowa, której nie liczy się ilość wyrzucanych oczek a trafne kupna posiadłości. Nigdy nie grałem w oryginalny monopol, w domu posiadam polską grę "Fortuna" na tych samych zasadach. Tylko walutą są dukaty, i posiada dwa rodzaje kart "los" i "szczęście". W Polsce też był też dostępny "eurobiznes",


Teraz coś o kartach, który w gimnazjum pochłaniały mi całe kieszonkowe a za które dwa lata temu kupiłem laptopa ( Opłacało się zbierać). Magic the gathering, popularne zwane "medzikami". MGT



Graliście jakieś gry wymienione?
Może dalej grywacie?
Znacie inne kultowe retro gry?

folkemon
folkemon
  11 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Znacie inne kultowe retro gry?

Magia i Miecz :w00t:
DomesticGoddess
DomesticGoddess
  11 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Graliście jakieś gry wymienione? Może dalej grywacie? ?

Monopol uwielbiam i dalej grywam :tak:

A z pozostałych gier raczej nie retro to scrabble zawsze, wszędzie i o każdej porze:zakochany: No i karty.
xXBlondDreamsXx
xXBlondDreamsXx
  11 sierpnia 2010

w monopoly przeważnie,no i łamisłówka,
monopol ma to do siebie że najlepiej się gra po kielichu....:tak:

eMeR
eMeR
  11 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Graliście jakieś gry wymienione?

w monopol :tak:
Aivalar
Aivalar
  13 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Graliście jakieś gry wymienione?

Tak!
Ja kocham grać w Neuroshime . !
:zakochany:

Konto usunięte
Konto usunięte: Może dalej grywacie?

Teraz gram w Magiczny Miecz i właśnie od jutra zaczynam w D&D.
Patty527
Patty527
  13 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Graliście jakieś gry wymienione?

Eurobiznes ;d

Konto usunięte
Konto usunięte: parę godzin przy browarku

Wydaje mi się, że po kilku piwkach ktoś mógłby przypadkiem wszystko rozwalić i po zabawie ;D
Alucard
Alucard
  13 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Teraz gram w Magiczny Miecz i właśnie od jutra zaczynam w D&D.

Pierwszą edycje czy też setting jakiś?
Mystara to biały kruk.

Konto usunięte
Konto usunięte: Wydaje mi się, że po kilku piwkach ktoś mógłby przypadkiem wszystko rozwalić i po zabawie ;D

Piwem się upić nie idzie.
shinu
shinu
  14 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Piwem się upić nie idzie.


1 na pewno nie:) po 10 juz inaczej sie mowi:)

Konto usunięte
Konto usunięte: retro gry.


monopol tylko, znam uwielbiam gram, raz czy dwa nawet sam ze soba:D ale to mozna do rana siedziec:) jeszcze jak sie oszukuje^^

probowalem kiedys w warhamerra pograc za malolata ale za malo czasu i checi zeby sie nauczyc czy polubic:)
Alucard
Alucard
  14 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: 1 na pewno nie:) po 10 juz inaczej sie mowi:)

10 piw to cykl wielogodzinny, chyba że ktoś ma nie równo pod sufitem i chce zniszczyć żołądek i się nawalić to pije na raz.

Konto usunięte
Konto usunięte: robowalem kiedys w warhamerra pograc za malolata ale za malo czasu i checi zeby sie nauczyc czy polubic:)

Figurki nigdy mnie nie kręciły, po za tym za drogi biznes wtedy to było.
shinu
shinu
  14 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Figurki nigdy mnie nie kręciły, po za tym za drogi biznes wtedy to było.


a to prawda:) pamietam czyms ala bazarku ludzie grali kolo sklepu z tym i jakies monstrualne pieniadze chcieli za figurki:)

Konto usunięte
Konto usunięte: 10 piw to cykl wielogodzinny, chyba że ktoś ma nie równo pod sufitem i chce zniszczyć żołądek i się nawalić to pije na raz.


wielogodzinny to moze nie:) 10 piw to spokojnie w 3h wypijesz
Alucard
Alucard
  14 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: a to prawda:) pamietam czyms ala bazarku ludzie grali kolo sklepu z tym i jakies monstrualne pieniadze chcieli za figurki:)

Fakt, lecz spryciarze sprowadzali z Czech (sklep był w Ostravie) metalowe formy w której się odlewało gips. I sprzedawana niemalowane, chyba że ktoś zamówił za dodatkową opłatą.
Aivalar
Aivalar
  14 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Pierwszą edycje czy też setting jakiś?

To jest druga albo trzecia edycja.

Konto usunięte
Konto usunięte: Mystara to biały kruk.

Teraz tak.
Trudno dostać.
Ale mam w domu trzy pudełka. :woot:
Lecz nie moje - mojego partnera.
Alucard
Alucard
  14 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: To jest druga albo trzecia edycja.

Jeśli spolszczona to trzecia.

Konto usunięte
Konto usunięte: Teraz tak. Trudno dostać. Ale mam w domu trzy pudełka. Lecz nie moje - mojego partnera.

Samą podręcznikową Mysterę widziałem za około 400 zł.
Dobry zysk, jak dla kogoś kto zakończył tą przygodę.

Ps do Ciebie: Neuroshime hex! odnalazłem w trybie online, zagrałem partię i zauważyłem że gra przez neta to gówno. Nic nie daje takiej interakcji jak gra w realu.
Aivalar
Aivalar
  14 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Samą podręcznikową Mysterę widziałem za około 400 zł. Dobry zysk, jak dla kogoś kto zakończył tą przygodę.


Tutaj są trzy plansze ,ale z tego co mi mój partner mówił to brakuje mu jednej części 'Labirynt magów' .
Gra bardzo wciągająca.
Zwłaszcza jak gra się na wszystkich planszach. ;)
Ale pochłania masę czasu. Graliśmy ze znajomymi od 19 do 4 nad ranem .
:tak:

Jeżeli chodzi o zysk to mój partner ma peeeełnoooo podręczników do RPG - również majątek na nie wydał .
Najbardziej mi się podobają kostki do RPG ma ich całe wielkie pudło - a kostki są różnego kształtu i różnej maści.

Konto usunięte
Konto usunięte: Ps do Ciebie: Neuroshime hex! odnalazłem w trybie online, zagrałem partię i zauważyłem że gra przez neta to gówno. Nic nie daje takiej interakcji jak gra w realu.

Neuroshime grałam tylko planszówkę.
Również własność mojego partnera - tak mi się ta gra spodobała ,że ciągle wygrywałam - nawet z nim.
:mrgreen:
Chociaż najlepiej gra się w 3 albo 4.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.