TAKEmeTOtheSKY
TAKEmeTOtheSKY
  31 lipca 2010 (pierwszy post)

Chciałem opowiedzieć Historie {dawne Historie} .

Kiedyś tortury według władz a nawet zwykłych strażnikow wyglądały masakrycznie tzn.

Tortury wyglądały w sposób jak np za zrobienie czegoś złego lub trzymania jakiś wiaomości ważnych ::: Ludzie potrafili zamknąc sprawce na 1 tydzień do lokum w którym był przywiązany do krzesła i kapała mu prosto na głowe "WODA" skóra zaczeła się kurczyć i marszczyć po czym dostawała się do mózgu i czekało jeszcze następne 2 godz cierpienia .

Co myślicie o takim czymś ?

ja osobiście uważam że jest to głupota ludzkiego umysłu .Czekam na odp pozdrawiam

andrewkoegh
andrewkoegh
  2 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Ludzie wówczas byli inaczej wychowywani.


Akurat wychowanie nie ma tutaj tak dużego znaczenia. Teraz człowiek może wyzwolić swoje zwierzęce ja poprzez oglądanie (lub uczestniczenie) w najrozmaitszych imprezach sportowych / kulturowych i innych - każdy znajdzie coś dla siebie. A dawniej jedynymi rozrywkami były krwawe igrzyska lub egzekucje. Zmieniły się sposoby, nie ludzie.

Konto usunięte
Konto usunięte: Ja jestem osobą niesamowicie wyczuloną na krzywdę innych - nie mogłabym bezczynnie patrzeć jak jakaś osoba jest zabijana - nawet w najmniej bolesny sposób.


Jesteś kobietą i matką, to sprawia, że patrzysz na to wszystko przez pryzmat i daleko Tobie do obiektywności - temu nie zaprzeczysz.
Akurat w tym przypadku trzeba wczuć się w to co tamci ludzie mogli odczuwać, aby zrozumieć to co ich motywowało. Łatwo nazywać ich barbarzyńcami i kwestionować słuszność ich działań siedząc wygodnie w fotelu mając pod ręką wszystkie niezbędne do życia rzeczy.

Konto usunięte
Konto usunięte: małe dzieci widziały śmierć swoich bliskich nawet , to niesamowicie wpływało na ich psychikę - nie mieli sumienia takiego jakie formują się w ludziach nie widzących śmierci na własne oczy - albo po prostu nie w taki sposób.


Jedyny wpływ jaki oglądanie śmierci miało na ich psychikę to znieczulenie się na wszelkie zło - dawniej granica pomiędzy dobrem i złem była bardzo cienka. Bez znieczulicy w tamtych czasach ciężko było przetrwać nawet jeden dzień. Gwoli ścisłości, ja nie bronię tych ludzi, staram się jedynie zrozumieć motywy, którymi się kierowali - nadzwyczajne czasy wymagają nadzwyczajnych środków.

Konto usunięte
Konto usunięte: Psychika to również wyznacznik tego jak bardzo silny jest organizm. Psychika to cząstka, organizm całość.


Akurat ja oddzielam psychikę (umysł) od siły organizmu (ciała) - przykładem niech będzie Hawking, geniusz zamknięty w kruchym ciele.
Ale ten nasz spór to raczej kwestia semantyki.

Konto usunięte
Konto usunięte: Dzisiaj nawet biedak jest w stanie wejść na sam szczyt i stać 'rekinem' (jak to nazywasz) . Dawniej szczyt dozwolony był tylko i wyłącznie do ludzi w których żyłach płynęła 'błękitna krew'. Starych rodów ,gdzie z pokolenia na pokolenie przechodziły liczne majątki i ziemie.


Owszem, teraz człowiek ma szansę przebić się do tej wyższej warstwy, jednak pieniądze na zapewnią mu dzikiej karty do wszystkich miejsc.

Konto usunięte
Konto usunięte: Miałam na myśli kraje ucywilizowane .


Czym tak naprawdę jest cywilizacja? Ale odłóżmy na bok pięknie brzmiące definicje. Najprościej cywilizacja jest terminem tożsamym z ograniczaniem - z każdej strony natrafiamy na niewidzialne mury z napisem NIE wymalowanym na całej długości.

Konto usunięte
Konto usunięte: Niemniej uważam ,że pomimo tego ,że 'teatr społeczeństwa' zaćmił umysł większości z Nas - to jednak znajdą się osoby ,które myślą racjonalnie i nie muszą nikogo udawać by być kimś.


Wyjątki można spotkać zawsze i wszędzie, ale są one stłamszone przez przeważającą większość.
Aivalar
Aivalar
  2 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Akurat wychowanie nie ma tutaj tak dużego znaczenia. Teraz człowiek może wyzwolić swoje zwierzęce ja poprzez oglądanie (lub uczestniczenie) w najrozmaitszych imprezach sportowych / kulturowych i innych - każdy znajdzie coś dla siebie. A dawniej jedynymi rozrywkami były krwawe igrzyska lub egzekucje. Zmieniły się sposoby, nie ludzie.

Te sposoby to właśnie wychowywanie od małego . Pokazywanie tortur ,bólu i rozpaczy. Te czynniki właśnie kształtowały ludzką psychikę.

Konto usunięte
Konto usunięte: esteś kobietą i matką, to sprawia, że patrzysz na to wszystko przez pryzmat i daleko Tobie do obiektywności - temu nie zaprzeczysz. Akurat w tym przypadku trzeba wczuć się w to co tamci ludzie mogli odczuwać, aby zrozumieć to co ich motywowało. Łatwo nazywać ich barbarzyńcami i kwestionować słuszność ich działań siedząc wygodnie w fotelu mając pod ręką wszystkie niezbędne do życia rzeczy.

Trudno mi postawić w sytuacji człowieka ,który jest odpowiedzialny za tortury. Nie ma to nic wspólnego z faktem ,że jestem matką .
Kwestia charakteru.
Zawsze taka byłam - nawet wtedy ,kiedy nie miałam jeszcze synka.

Konto usunięte
Konto usunięte: Jedyny wpływ jaki oglądanie śmierci miało na ich psychikę to znieczulenie się na wszelkie zło - dawniej granica pomiędzy dobrem i złem była bardzo cienka. Bez znieczulicy w tamtych czasach ciężko było przetrwać nawet jeden dzień. Gwoli ścisłości, ja nie bronię tych ludzi, staram się jedynie zrozumieć motywy, którymi się kierowali - nadzwyczajne czasy wymagają nadzwyczajnych środków.

Kierowali się tym ,że muszą przetrwać. Wykonywali rozkazy ,które były 'odgórnie' kierowane w ich stronę. Co za tym idzie niewykonanie ich jednoznacznie kwestionowałoby wyrok śmierci na tejże osobie.
To była pogoń za przetrwaniem.

Konto usunięte
Konto usunięte: Owszem, teraz człowiek ma szansę przebić się do tej wyższej warstwy, jednak pieniądze na zapewnią mu dzikiej karty do wszystkich miejsc.

W dzisiejszych czasach za pieniądze można kupić wszystko.
Niemalże wszystko.
andrewkoegh
andrewkoegh
  2 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Te sposoby to właśnie wychowywanie od małego . Pokazywanie tortur ,bólu i rozpaczy. Te czynniki właśnie kształtowały ludzką psychikę.


Nie nazwałbym wychowania 'sposobem'.
Odnośnie kształtowania psychiki - większość ludzi w tamtych czasach od najmłodszych lat była znieczulona na śmierć, o czym już zresztą pisałem. Jakby ci ludzie mieli jakąś alternatywę, to wszystko wyglądałoby inaczej. Altruistów w tamtych czasach praktycznie nie było.

Konto usunięte
Konto usunięte: Trudno mi postawić w sytuacji człowieka ,który jest odpowiedzialny za tortury. Nie ma to nic wspólnego z faktem ,że jestem matką .


Akurat wcześniej nie miałem na myśli wcielania się w kata, a jedynie zwykłego 'obywatela' - typowego wieśniaka, który był jedynie widzem, a nie katem czy też ofiarą. Wiadomo, że osoba czerpiącą przyjemność z zabijania jest chora psychicznie, tego nic nie usprawiedliwi, nawet czasy w których żyła.

Konto usunięte
Konto usunięte: W dzisiejszych czasach za pieniądze można kupić wszystko. Niemalże wszystko.


Niemalże, właśnie.
Zwykle jednak to co daje najwięcej szczęścia nie można kupić.
Aivalar
Aivalar
  2 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie nazwałbym wychowania 'sposobem'. Odnośnie kształtowania psychiki - większość ludzi w tamtych czasach od najmłodszych lat była znieczulona na śmierć, o czym już zresztą pisałem. Jakby ci ludzie mieli jakąś alternatywę, to wszystko wyglądałoby inaczej. Altruistów w tamtych czasach praktycznie nie było.

Też o tym pisałam. ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: Wiadomo, że osoba czerpiącą przyjemność z zabijania jest chora psychicznie, tego nic nie usprawiedliwi, nawet czasy w których żyła.

Do dnia dzisiejszego są osoby chore psychicznie - psychopaci i masochiści.

Konto usunięte
Konto usunięte: Zwykle jednak to co daje najwięcej szczęścia nie można kupić.

U każdego człowieka pojęcie 'szczęścia' jest indywidualną sprawa.
:ssh:
andrewkoegh
andrewkoegh
  3 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Do dnia dzisiejszego są osoby chore psychicznie - psychopaci i masochiści.


Są różne rodzaje skaz psychicznych i nie wszystkie są groźne dla społeczeństwa.

Konto usunięte
Konto usunięte: U każdego człowieka pojęcie 'szczęścia' jest indywidualną sprawa.


Pewne wartości są jednak uniwersalne (:
shamaramorgan
shamaramorgan
  3 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Masz koleżanko małe informacje z nudów? hehehehe nie no wyluzuj

żart to był :ninja:
Aivalar
Aivalar
  3 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Są różne rodzaje skaz psychicznych i nie wszystkie są groźne dla społeczeństwa.

Oczywiście ,że nie wszystkie - jednakże w większości przypadków niestety są groźne może nie tyle dla otoczenia co dla 'samego siebie'.

Konto usunięte
Konto usunięte: Pewne wartości są jednak uniwersalne (:

Niekoniecznie.
TAKEmeTOtheSKY
TAKEmeTOtheSKY
  4 sierpnia 2010

staram się jedynie zrozumieć motywy, którymi się kierowali - nadzwyczajne czasy wymagają nadzwyczajnych środków.************8

Ich motywy na moje były jedno znaczne była to głupota co oni robili ale....myślę że jeśli by tych tortur by nie zrobili to zapłacili by za to własnym życiem {niemieli wyboru} jednakże to nie zmienia faktu że robili to patrząc w oczy osobie która cierpiała i i śmiała się prosto w twarz ....musiało im to sprawiać przyjemność lub itp

TAKEmeTOtheSKY
TAKEmeTOtheSKY
  4 sierpnia 2010

Wiadomo, że osoba czerpiącą przyjemność z zabijania jest chora psychicznie, tego nic nie usprawiedliwi, nawet czasy w których żyła.********

Niekoniecznie osoba chora psychicznie {osoba wyszkolona tak by nie odczuwała żadnego stracuno prawie żadnego} myślę że takie rzeczy można brać pod uwagę.

Nie każdy człowiek która zabijał w taki sposób musiał być psychopatą po prostu "miał silną psychikę bardzo silną" i nie ruszało go coś takiego /.

xcbiker
xcbiker
  4 sierpnia 2010

@TAKEmeTOtheSKY:
Stary nie kumam Twojego sposobu pisania.

Konto usunięte
Konto usunięte: .musiało im to sprawiać przyjemność lub itp


Konto usunięte
Konto usunięte: Wiadomo, że osoba czerpiącą przyjemność z zabijania jest chora psychicznie, tego nic nie usprawiedliwi, nawet czasy w których żyła.********Niekoniecznie osoba chora psychicznie {osoba wyszkolona tak by nie odczuwała żadnego stracuno prawie żadnego} myślę że takie rzeczy można brać pod uwagę.


Konto usunięte
Konto usunięte: Nie każdy człowiek która zabijał w taki sposób musiał być psychopatą po prostu "miał silną psychikę bardzo silną" i nie ruszało go coś takiego /.


Naucz się najpierw lepiej wyrażać swoje myśli, bo nie za bardzo kumam Twój tok ekhmm "myślenia" :)

Co do tortur, to dalej są stosowane i czasy nie mają tu żadnego znaczenia.
Aivalar
Aivalar
  5 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: staram się jedynie zrozumieć motywy

Raczej nie zrozumiesz ich motywów.
W obecnych czasach to tylko takie 'gdybanie'.

Konto usunięte
Konto usunięte: nadzwyczajne czasy wymagają nadzwyczajnych środków

Nadzwyczajne ?
Ludzie wówczas nie znali nawet podstaw higieny osobistej - nadzwyczajne może i tak ,ale w negatywnym tego słowa znaczeniu.

Konto usunięte
Konto usunięte: Ich motywy na moje były jedno znaczne była to głupota co oni robili

Nie zgodzę się z Tobą.
W tamtych czasach nie było pieniędzy na utrzymanie przestępcy w więzieniu - jak teraz. Łatwiej było zabić ,niż wyżywić - zabić i mieć z tego coś jeszcze : rozrywkę.
Zabijanie publiczne było jedną z nielicznych rozrywek dla ludzi .
Wychowani w biedzie i przemocy widzieli w 'torturach' coś godne uwagi z ich strony - nie znali nic innego ,więc uważali ,że to całkiem 'normalne' a przy tym zabawne.
Do tego zapewne żyli przekonaniem ,że skazaniec jest winny i dzięki temu nie będzie już w kraju 'przestępców'. (choć jak wiadomo z historycznego punktu widzenia : większość 'skazańców' była niewinna).

Konto usunięte
Konto usunięte: jednakże to nie zmienia faktu że robili to patrząc w oczy osobie która cierpiała i i śmiała się prosto w twarz ....musiało im to sprawiać przyjemność lub itp

Jak napisałam powyżej :
Dla nich to była jedna z nielicznych rozrywek jak dla Ciebie siedzenie przed komputerem czy oglądanie TV. I choć może się to wydawać dziwne do dnia dzisiejszego są ludzie o 'silnych nerwach' ,którzy zabijali by patrząc danej osobie w twarz.

Konto usunięte
Konto usunięte: Wiadomo, że osoba czerpiącą przyjemność z zabijania jest chora psychicznie, tego nic nie usprawiedliwi, nawet czasy w których żyła.

Nie rozumiesz :
Jeżeli człowiek od małego wychowuje się w takim a nie innym świecie, w takim a nie innym państwie, o takich a nie innych obyczajach - dla niego wszystko co dzieje się wokoło będzie 'normalne' - nawet jeżeli Tobie wydaje się to objawem 'choroby psychicznej'.
Na wielu filmach historycznych masz pokazaną scenę jak mały chłopiec stoi w pierwszym rzędzie w oczekiwaniu na stracenie osoby (palenie na stosie/powieszenie/ścięcie głowy) - i z uśmiechem na twarzy wiwatuje razem z tłumem.
Oczywiście nie jest to oznaka 'choroby psychicznej'.
Małe dziecko jest tak skonstruowane ,że niczym 'kserokopiarka' naśladuje zachowania dorosłych. Uważa ,że takie zachowanie jest uporządkowanym światem dorosłego człowieka.
TAKEmeTOtheSKY
TAKEmeTOtheSKY
  6 sierpnia 2010

Xcbiker::* Popraw swoją inteligencję to zrozumiesz! nie po to jestem na tym forum by się kłócić tylko po to aby zrozumieć pewne rzeczy które na pewno się przydadzą w Hist.

Xcbiker::Co do tortur, to dalej są stosowane i czasy nie mają tu żadnego znaczenia.

uwierz że czasy mają znaczenie kiedyś przyjemnośc "i głupota" dzisiaj pieniądze .

Aivalar
Aivalar
  7 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: uwierz że czasy mają znaczenie kiedyś przyjemnośc "i głupota" dzisiaj pieniądze .

:zonk:
Sam chyba nie wiesz co piszesz ,albo po prostu piszesz ,żeby COŚ napisać.

W tamtych czasach pieniądz był tak samo ważny jak i dzisiaj - przy czym dzisiaj nawet niższe warstwy społeczeństwa mają rozrywki chociażby w postaci telewizora czy innych tego typu rzeczy . Kiedyś rozrywką było patrzenie na śmierć ludzi - i bynajmniej nie jest to głupota ze strony tamtejszej ludności.
Czasy się zmieniają - bo i owszem.
Ale to raczej technologia idzie w górę ,nie my - ludzie.
Ludzka mentalność zostaje taka sama niezależnie od tego w jakich czasach żyjemy.
Ewentualnie zaznaczę ,że skoro człowiek od małego jest uczony ,że śmierć ,głód i przemoc to coś co występuje na porządku dziennym - nie będzie w tym widział ani nic 'złego' ani nic 'dobrego'.
Dodam od siebie ,że choć tamte czasy mają krwawe znaczenie w historii - to jednak w dzisiejszych czasach też dochodzi do psychopatycznych morderstw ,gwałtów i innych tego typu rzeczy ,które w końcowym finale stawiają skazańca przed sąd i dają mu (w zależności od kraju) pobyt w zakładzie zamkniętym /bądź więzieniu.
I są ludzie ,którzy nawet w XXI wieku doznając śmieć najbliższych pragną śmierci osoby ,która to uczyniła.
W tamtych czasach nie było pieniędzy na więzienia więc łatwiej było zabić ,aniżeli wyżywić.
Warto o tym pamiętać.
I na przyszłość trochę zastanowić się nad tym co piszesz. ;)
TAKEmeTOtheSKY
TAKEmeTOtheSKY
  7 sierpnia 2010

to był cudzysłow w sensie że większośc oparta na pieniądzach dzisiaj .

Hehe technologia razem z ludźmi na moje ale każdy ma swoje zdanie i wyraża je po swojemu :}. Chyba powoli temat do zamknięcia no chyba że wam się podoba ?.

myślę że najbardziej mądre informacje otrzymałem od ANDREWKOEGH ale pozatym każdy mądrze .

Aivalar
Aivalar
  7 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: to był cudzysłow w sensie że większośc oparta na pieniądzach dzisiaj .

Ty uważasz ,że głupotą były tortury i zabijanie, oni uznaliby ,że głupotą jest utrzymanie skazańców za pieniądze podatników.
Proste.
Wtedy też wszystko kręciło się wokół pieniądza.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.